افرادی که مناسب زندگی مشترک نیستند

افرادی که مناسب زندگی مشترک نیستند

هر فرد بالغ و پخته ای زمانیکه به ازدواج فکر ميکند تمایل دارد بهترین انتخاب ممکن را داشته باشد و ریسک شکست در ازدواجش را با یک تصمیم درست به حداقل ممکن برساند و نخستین سوالی که اشخاص میتوانند از خودشان بپرسند این است که آیا آنها میتوانند بدرستی فرد مناسب خودشان را انتخاب کنند و یا احتیاج به متخصص دارند. در اینجا ما شمارا با  افرادی که دارای خصوصیاتی هستند که نمیتوانند فرد مناسبی برای زندگی شما باشند آشنا میکنیم.

فرد معتاد

یکی از انتخاب های اشتباه میتواند ازدواج با یک فرد مبتلا به اعتیاد باشد، زیرا اعتیاد یک بیماري است و تا زمانیکه فرد از این بیماري رها نشود بی شک نمی تواند یک روابط سالم برقرار کند، زیرا عمیقاً تحت‌تأثیر مواد مخدر است.

فرد تنبل

مردی که اهل کار و کسب درامد نباشد، مطلقا قابل اطمینان نیست. در صورتی که به چنين شخصی آری گفتید باید تمام بار زندگی را شخصا به دوش بکشید و مطلقا توقع تغيير در وی را نداشته باشید. مردی که شغل و حرفه ی ثابتی ندارد و نمی تواند سر یک شغل به مدت زيادي دوام بیاورد، یا اصولا تن بکار نمی دهد یک فرد تنبل به حساب می آید . افرادی که اهل تلاش و کار نیستند همچنين براي زندگیشان برنامه مشخصی ندارند نمی توانند همسر مناسبی باشند.

گزینه های نامناسب برای ازدواج

بیمار روانی

افرادی که از اختلال های روانی رنج می برند مثل اختلال پارانوئید، اختلال شخصیت مرزي، اختلال دوقطبی، اختلال شخصیت ضد اجتماعي، اختلال شخصیت خودشیفته، اختلال شخصیت وابسته، اختلال های جنسی، اسکیزوفرنی و دیگر اختلال های حاد روانی نمی توانند ازدواج موفقی را تجربه کنند.

فردی که به بلوغ کامل نرسیده

شخصی که بلوغ کافی و پختگی روانی مناسبی ندارد قدرت داشتن یک رابطهغنی را نخواهد داشت، زیرا مسولیت گریز و وابسته، رشد نیافته و غیرقابل اعتماد خواهد بود.

فرد بی بند و بار

زن و مردی که به بی بند و باری مشهور است مناسب ازدواج نیست. فرد بی بند و بار به زندگی زناشویی رغبتی ندارد و به آسانی میتواند به شما خیانت کند.

کسانی که اختلال های جنسی دارند

کسانی که دچار اختلال های هم جنس گرایی، خود ارضایی، کودک آزاری و … هستند، نباید براي ازدواج انتخاب شوند. امکان دارد این اختلالات در رابطه زناشویی شما اثر سو بگذارد یا ادامه ی این رابطه دامن گیر زندگی مشترک شوند.

افرادی که در بچگی آسیبهای روحی شدید تجربه نموده اند 

افرادی که در بچگی اسیب های روحی شدیدی را تجربه کردند و نتوانستند روابط عاطفی خوبی با والدین خود داشته باشند همچنين نیاز های عاطفی شان ارضا نشده است نمی توانند همسران خوبی باشند.

کسانی که استقلال شخصیتی ندارند

کسانی که در زندگی براي کوچک ترین چیزی باید از خانواده شان نظر خواهی کنند. قدرت انتخاب ندارند و سایرین در تمام امور زندگی شان مداخله مسقیم دارند. براي شناخت چنين افرادی میتوانید از یک روانشناس کمک بگیرید. اما چنين افرادی، علایم ظاهری هم دارند. به عنوان مثال کسی که در برابر سؤال شخصی که از وی پرسیده ميشود شک دارد و سایرین به جایش جواب می‌دهند ، سایرین برایش انتخاب ميکنند و قدرت اظهار نظر ندارد

خسیس ها

افرادی که نمی توانند به آسانی پول خرج کنند. حسابگرهای افراطی، شما را به ستوه می آوردند. در زندگی با چنين افرادی یا باید مانند آن ها باشید یا با رنج دائمی زندگی کنید. افرادی که بخاطر خرید هر چیزی شما را سؤال پیچ ميکنند ، افرادی که براي هر خرید کوچکی باید برنامه ريزي داشته باشند، افرادی که براي تفریحات خود هزینه نمی کنند، افرادی که تنها در صورت لزوم دست به جیب میشوند و چانه زنی هایشان سرسام‌اور است!

افرادی که جدیدا شکست عاطفی خورده اند

افرادی که تازه  از یک روابط عاطفی بیرون آمده اند و یک شکست عاطفی عمیقی را تجربه نموده اند و دوره بازسازی و بهبودی را بطور کامل سپری نکرده اند هنوز امادگی برقراری یک رابطه عاطفی ديگر را ندارند و امکان دارد چنانچه وارد رابطه ای بشوند به دلیل ترس از تنهایی و فرار از درد و رنج رابطه قبلیشان باشد.

اشخاص بدبین

زمانی که شما در آغاز روابط متوجه می شوید که طرف مقابل شما را کنترل ميکند یعنی به گونه ای رفتار ميکند که گویا صلاح شما را بهتر از خودتان می داند و یا شما را مجبور به انجام کاری ميکند که شما دوست ندارید بهتر است که نسبت به این علائم حساس باشید و حتماً از یک متخصص مشورت بگیرید. 

تفاوت سنی فاحش 

کسی که با شما تفاوت سنی فاحشی دارد، فرد مناسبی براي شما نخواهد بود؛ اگرچه در شروع انسان موجهی به نظر برسد. این تفاوت سنی میتواند از هر وجهی بررسی شود. کسی که بسیار کوچک تر از شماست یا کسی که بسیار بزرگتر از شماست.

بیشتربدانید: با چه مردانی ازدواج نکنیم

بیشتربدانید: چه کسی برای ازدواج با شما مناسب است

به نقل از بیتوته

این مطلب در تاریخ 2019-08-01 06:01:41منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مطالب قبل از ازدواج
تعداد بازدید
4389

نظر شما در مورد مطلب افرادی که مناسب زندگی مشترک نیستند چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
ازدواج با همکار
ازدواج با همکار

چطور به خواستگار از بیماریمان بگوییم
چطور به خواستگار از بیماریمان بگوییم

ترشحاتی که باعث عفونت واژن می شود
ترشحاتی که باعث عفونت واژن می شود

تاثیر رابطه جنسی بر خونریزی قاعدگی
تاثیر رابطه جنسی بر خونریزی قاعدگی

شخصیت‌ شناسی از روی گل موردعلاقه
شخصیت‌ شناسی از روی گل موردعلاقه

خبرهای  مهم روز سه شنبه  17 اردیبهشت 1398
خبرهای مهم روز سه شنبه 17 اردیبهشت 1398


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

30057

بازدید امروز:

26875

بازدید دیروز:

262469482

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام