مشاور سنتر

ازدواج با دختر و پسر تک فرزند

ازدواج با دختر و پسر تک فرزند


شرایط ازدواج با افراد تک فرزند متفاوت است، هم دختر تک فرزند و هم پسر تک فرزند در شرایطی بزرگ شده اند که مورد توجه زیادی از سوی  خانواده قرار گرفته اند، همچنین نبود خواهر و برادر می تواند بر حس تنهایی آن افزوده باشد


معمولاً ازدواج با دخترانی که تک فرزند خانواده بوده اند به علت این که همواره در کانون توجه خانواده قرار داشته اند ریسک بالایی دارد. چرا‌که این طور اشخاص با کوچکترین بی توجهی یا حتی کم توجهی امکان دارد مشکلاتی را برای طرف مقابل ایجاد نمایند.

همینطور از ديگر مشکلات ازدواج با تک فرزندان میتوان به عدم احساس مسوولیت پذیری اشاره کرد. چرا‌که خانواده ها معمولاً بر روی یگانه فرزنداشان زیاد سخت گیری نکرده و این اشخاص آموزش ها و مهارت های لازم برای زندگی مشترک را نمی آموزند. لذا بعد از آنکه وارد زندگی مشترک میشوند ممکن است نتوانند بسياري از وظایف خویش را بدرستی انجام داده و حتی تلاش در اموزش آن هم ندارند.

حساسیت های زیاد والدین بر روی تک فرزندان هم از ديگر مشکلات است. در چنين خانواده هایی به علت آنکه والدین تمام توجه و علاقه خویش را بر روی همین فرزندشان متمرکز نموده اند انتظارات زيادي هم از طرف مقابل دارند. از سویی ديگر درصورتی که والدینی که تک فرزند هستند دچار مشکلاتی شوند از فرزند خویش توقع دارند که در اختیار آنان بوده و از آنان مراقبت نماید.عواقب ازدواج با تک فرزند ,ازدواج با پسر تک فرزند

چنانچه شما هم والد یک تک فرزند باشید از فرزندتان چه انتظاراتی خواهید داشت؟از همسر فرزندتان چه انتظاراتی دارید.در مواردی که تک فرزند خانواده بیش از حد به والدین خویش وابسته است، طوری که بدون صلاح و مشورت آن ها هیچ اقدامی نمی کند و توان تصمیم گیری ندارد، در اینصورت باید بدانید، شاید ازدواج با چنين شخصی با مشکلات زيادي داشته باشد.

فرزندان تک فرزندان امکان دارد به مقدار بسیار زیادی تحت‌تأثیر رفتار ها و خلق و خوی والدین خویش باشند و از آنها در بسياري از مسایل تأثير پذیرفته باشند.

واضح و روشن است توجه به این موارد به شما کمک می کند تا بتوانید از دریچه دیگری به مسئله نگاه کنید و بهتر تصمیم بگیرید. در هر ازدواجی مشکلاتی وجود دارد ولی توجه و اگاهی از فراز و نشیب های پیش رو کمک می کند در سطح انتظارتمان از زندگی بازنگری کنیم.

ازدواج با پسر تک فرزندازدواج با دختر و یا پسر تک فرزند

بپذیرید بعد ازدواج کنید

چنانچه انتظار دارید، شخص موردنظر خانواده اش را کنار بگذارد و به خواست آن ها بی توجه باشد، انتظاری غیرمنصفانه است و چنين چیزی خود میتواند به بحران های زناشویی دامن بزند؛

بنابراین در صورتیکه تنها فرزند خانواده هستید خواست والدین، توقعات خویش و شرایطی که در آينده با آن ها روبرو خواهید بود،( مثل ملاقات هفتگی با والدین، نظارت بر درمان، تامین هزینه ها و مخارج آنها و…) را بدون پنهان کاری با طرف مقابل خود در میان بگذارید و واقعیت ها را همانطور که هستند، توضیح دهید.

در صورتی که با فردی ازدواج می کنید که تک فرزند است، سعی کنید برای لحظاتی خود را به جای او بگذارید.به راستی اگر به جای او بودید از طرف مقابل چه انتظاری داشتید؟ چه رفتاری را در طرف مقابل نمی پسندیدید؟ به علاوه برای لحظه ای خود را جای والدین او بگذارید.

خودتان را جای وی قرار دهیدازدواج با دختر تک فرزنداز دیگر مشکلات ازدواج با دختر تک فرزند

- عدم توانایی در برقراری رابطه درست با خانواده همسر

- خودخواهی در رابطه با همسر و یا خانواده وی

- وابستگی زیاد به خانواده

- عدم توانایی مدیریت کردن مشکلات و مشاجرات

مشکلات ازدواج با پسر تک فرزند

از جمله مشکلاتی که ازدواج با تک پسر امکان دارد برای شما ایجاد کند عبارتند از:

- وابستگی های عاطفی بیش از حد

- زندگی در شهر محل زندگی والدین همسر تک فرزند

- نگهداری از خانواده همسر در صورت بیماری

- درصورتی که تصمیم ازدواج با تک پسر را دارید بهتر است تمام زوایای این موضوع را بررسی نموده تا بعد از ازدواج پشیمان نشده و یا دائم به همسر و خانواده اش خرده نگیرید.

عواقب ازدواج با تک فرزند ,ازدواج با پسر تک فرزند

مطلب پیشنهادی سایت تنظیم خانوادهبه نقل از بیتوته

این مطلب در تاریخ 2020-01-22 06:51:02منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:3.9
دسته بندی
مطالب قبل از ازدواج
تعداد بازدید
4869

نظر شما در مورد مطلب ازدواج با دختر و پسر تک فرزند چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
عشـق مـیـان دو فـرد
عشـق مـیـان دو فـرد

رسیدن میانگین سن ازدواج به 31 سالگی
رسیدن میانگین سن ازدواج به 31 سالگی

میزان کالری سوزی در رابطه جنسی
میزان کالری سوزی در رابطه جنسی

آنچه زنان در مورد میل جنسی باید بدانند
آنچه زنان در مورد میل جنسی باید بدانند

نشانه های بلوغ فکری
نشانه های بلوغ فکری

سیما یک ماشین شاسی بلند هدیه داد تا با او ازدواج کنم
سیما یک ماشین شاسی بلند هدیه داد تا با او ازدواج کنم


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق کلینیک لیزر شفا

 افراد آنلاین :

7579

بازدید امروز:

25368

بازدید دیروز:

267717303

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام