ازدواج نکردن به دلیل نداشتن پرده بکارت

ازدواج نکردن به دلیل نداشتن پرده بکارت

ازدواج نکردن به دلیل باکره نبودن،دختری هستم که پرده بکارت پاره شده و به همین دلیل ترس از ازدواج دارم

دختری 30 ساله هستم چند سال پیش ناخواسته و به زور مجبور به رابطه جنسی شدم و فکر می کنم بکارت خودم را از دست داده ام و پرده بکارت پاره شده، از آن زمان خواستگارهای خودم را رد می کنم ، چون به دلیل نداشتن بکارت ترس از ازدواج دارم و اوضاع روحی خوبی ندارم لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ مشاور قبل از ازدواج درباره ازدواج نکردن به دلیل نداشتن پرده بکارت

ممنون از اعتماد شما به سایت تنظیم خانواده،درباره مشکل شما چون احتمال می دهم مشکل رایجی باشد لازم می دانم در ذیل توضیحاتی ارائه کنم

از کجا می دانید که باکره نیستید و پرده بکارت پاره شده است؟

این درست است که شما رابطه جنسی داشتید به هر ترتیب، اما به منزله پاره شدن پرده بکارت نیست، همانطور که می دانید پرده بکارت انواع مختلفی دارد( انواع پرده بکارت ) و ممکن است با رابطه جنسی از بین نرفته باشد.

از طرف دیگر برخی دخترها بطور مادرزادی فاقد بکارت هستند، بنا براین نخست باید اطمینان حاصل شود که آیا باکره نیستید یا اینکه چنین تصوری با توجه به رابطه ای که داشتید دارید؟ بنابر این باید حتما تاکید می کنم حتما جهت معاینه به پزشک متخصص زنان و زایمان بروید ( نیازی نیست که از گذشته و رابطه ای که داشتید صحبت کنید، برای آن دکتر هم اهمیتی ندارد) بلکه صرفا معاینه انجام شود تا اول از سلامت یا عدم سلامت بکارت دوم از نوع پرده بکارت خود آگاه شوید.

چه بسیار دخترانی که مورد سو استفاده جنسی قرار می گیرند اما بکارت خود را خوشبختانه از دست نداده اند ولی خود چنین تصوری دارند .

اگر پزشک متخصص زنان پرده بکارت را معاینه و اعلام کرد باکره نیستید

فرض بر اینکه تشخیص این باشد که پرده بکارت پاره شده و شما باکره نیستید،در چنین شرایطی شما می توانید برای ترمیم بکارت نزد متخصص زنان بروید. این عمل سرپایی می باشد و در مطب انجام می شود از نظر شرعی نیز اگر ضرورت داشته باشد و آبروی دختر در خطر جدی باشد، اشکالی ندارد.

مطلب مرتبط روش های ترمیم پرده بکارت

درباره نداشتن پرده بکارت با خواستگار یا دیگران صحبت نکنید

هم پسر و هم دختر در خواستگاری این حق را دارد که در مورد گذشته طرف مقابل، موضوعاتی را جویا شود هرچند نگاه وسواسی به این موضوع و شکاکانه را برای دو طرف نهی می‌کنیم، چرا که جلسه بازجویی نیست و اساسا نباید دنبال آتو گرفتن از طرف مقابل بود.


درباره نداشتن پرده بکارت با خواستگار یا دیگران صحبت نکنید


اگر چه صداقت و درستی ستون اصلی ازدواج است، اما در برخی موارد بازگو نکردن برخی وقایع، دروغ به حساب نمی آید، مثلا در صورتی که فردی در گذشته رفتاری غیر شرعی داشته چه خواسته چه ناخواسته، از طرفی از عمل خود به شدت پشیمان می باشد و توبه کرده و دیگر آنرا تکرار نکرده است؛ در این صورت می تواند به خواستگار خود پاسخ عدم مشکل را بدهد، این را بدانید در دین اسلام اعتراف به گناه فقط و فقط نزد پروردگار جایز است، در دین اسلام آبروی مومن اهمیت بالایی دارد.

از جمله اشتباهاتی که برخی از دختران و پسرها در خواستگاری مرتکب می‌شوند این است که همه گذشته خود را (که بعضا همراه با اتفاقات، رفتارها، صفات یا اروابط نادرست بوده که اکنون از آنها ناراحت و پشیمان هستند) به منظور صداقت یا بعضا جلب اعتماد طرف مقابل، عنوان می‌کنند حال آنکه این عمل در بسیاری موارد اثر معکوس داشته که نتیجه منفی آن در همان زمان (به صورت طبیعی خواستگاران با شنیدن این گونه مسائل از ازدواج کردن با شخص مورد نظر منصرف می شوند) یا در زندگی مشترک، دامنگیر طرفین خواهد شد.

از طرف دیگر اینکه به خواستگار بگویید باکره نیستید ممکن است، زمینه سو استفاده همان خواستگار از شما شود و شما برای اینکه دیگران از این ماجرا مطلع نشوند مجبور به رابطه نامشروع با وی شوید، بنا بر این موضوع عدم بکارت را به هیچ کس نباید بگویید.

اگر به خواستگار نگوییم که باکره نیستیم آیا ازدواج شرعا درست است؟

این ازدواج از نظر شرعی اشکال ندارد. دخترى که بکارت ندارد اگر بخواهد با مردى ازدواج نماید، لازم نیست به او تذکر دهد و چنانچه مرد در هنگام خواستگارى و عقد شرط بکارت ننماید و یا صحبتى از بکارت نکند و صرفا به گمان این که دختر باکره است اقدام به ازدواج نماید و پس از عقد متوجه شود «حق فسخ عقد را ندارد». تنها حقى که براى شوهر ثابت است آن است که به نسبت تفاوت مهر باکره و غیرباکره از مهر تعیین شده کسر کند. منبع (تحریر الوسیلۀ امام خمینی،ج۲،باب نکاح،تدلیس،مساله ۱۵،ص ۲۹۶)

اگر بکارت جزء شروط ضمن عقد باشد،در صورتی که بعد از عقد مشخص شود دختر باکره نبوده به هر دلیلی در این صورت حق فسخ عقد برای شوهر محفوظ است.

برای آسیب های روحی و روانی ناشی از سواستفاده جنسی و پاره شدن بکارت حتما توصیه به مشاوره می شود چرا که ممکن است در آینده این ذهنیت بر رابطه زناشویی با همسر تاثیر داشته باشد

مطلب مرتبط دختر مجردی که باکره نیست برای ازدواج چکار کند

مطلب مرتبط ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته

مطلب مرتبط نحوه معاینه پرده بکارت

منابع:سایت تنظیم خانواده، سایت پرسمان، تحریر الوسیله امام خمینی

این مطلب در تاریخ يكشنبه 2 فروردين 1399منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مطالب قبل از ازدواج
تعداد بازدید
9411

نظر شما در مورد مطلب ازدواج نکردن به دلیل نداشتن پرده بکارت چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
تفاوت میان دوست داشتن ، عشق و وابستگی در روابط دو جانبه
تفاوت میان دوست داشتن ، عشق و وابستگی در روابط دو جانبه

افراد جدی با چه کسانی ازدواج کنند
افراد جدی با چه کسانی ازدواج کنند

نکات مهم در مورد لباس زیر زنان
نکات مهم در مورد لباس زیر زنان

تاثیر آجیل در افزایش اسپرم
تاثیر آجیل در افزایش اسپرم

علت زود عصبانی شدن
علت زود عصبانی شدن

نفقه چیست
نفقه چیست


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

10475

بازدید امروز:

38213

بازدید دیروز:

258222057

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام