نقش ظاهر مردان در ازدواج

نقش ظاهر مردان در ازدواج

برداشت یک خانم از زیبایی با یک آقا متفاوت است. به گفته پژوهشگران مردان زیبایی را با نیمکره راست مغزشان تحلیل می کنند و زنان با تمام مغزشان و به همین علت است که نظر آقایان و بانوان در مورد زیبایی یک شخص، یک جسم و یا حتی یک منظره میتواند با یکدیگر متفاوت باشد.چنانچه به زوج های جوانی که در اطرافیانتان تازه ازدواج نموده اند نگاه کنید به نخستین چیزی که توجه خواهید کرد این است که این دو نفر به همدیگر می آیند یا نه!

ملاک زیبایی در ازدواج

با دیدن زوج های جدید این جمله در بین خانم‌ها زیاد شنیده می شود که عروس از داماد سر تر است ولی گاهی هم عروس و دامادهایی را می بینیم که داماد از نظر ظاهر بسیار زیباتر از عروس است ولی سؤال اینجاست که چهره ی ظاهری در ازدواج تا چه حد اهمیت دارد؟ آیا زیباتر بودن آقا از خانم ایرادی دارد ؟ اصل بر زیبا تر بودن خانم است یا آقا ؟

برداشت یک خانم از زیبایی با یک آقا متفاوت است. به گفته پژوهشگران مردان زیبایی را با نیمکره راست مغزشان تحلیل می کنند و زنان با تمام مغزشان و به همین علت است که نظر آقایان و بانوان در مورد زیبایی یک شخص، یک جسم و یا حتی یک منظره میتواند با یکدیگر متفاوت باشد.

بنظر میرسد مرکزی که در تحلیل زیبایی اجسامی که چشم می بیند، در بخش راست مغز آقایان فعال است، در حالیکه بانوان این تحلیل را با استفاده از رشته های عصبی هر دو نیمکره مغزشان انجام می دهند. این امر سبب می شود نگاه زنان به مبحث زیبایی، نگاهی دقیقتر و جزیی تر باشد در حالیکه مردان با دیدی کلی و اجمالی به زیبایی نظر می کنند.

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: چه چیزهایی در ظاهر مردها برای زنان جذاب است

زیبایی مرد در ازدواج, آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است, با مردان زیبا ازدواج نکنید

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است

دلیل غیر جذاب بنظر رسیدن همسر، نگاه به مردان ديگر و مقایسه همسر با آنان است. هیچوقت همسرتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید. همیشه به حسن های همسرتان فکر کنید.با این کار خواهید دید که همسرتان آنقدر هم که فکر می کنید از زیبایی بی نصیب نیستند. چه بسیار مردانی که با داشتن قیافه و ظاهری زیبا و دلنشین با دخترانی که تنها ملاکشان ظاهر شخص مقابلشان بوده ازدواج نموده اند ولی با اخلاقی آتشین و زننده زندگی را به کام همسرانشان تلخ می کنند.

چنانچه یک زن بخواهد به ميزان جذابیت مردی امتیاز دهد عوامل زيادي مثل ظاهر، وضعیت مالی، موفقیت، شهرت و … در امتیاز دهی وی تأثير خواهند گذاشت.اهمیت به هر یک از این موردها ریشه در سرگذشت و تجربیات گذشته ی یک زن دارد. چنانچه زنی بسیار جذاب باشد به ظاهر مردان اهمیت خیلی زيادی نمی دهد ولی از طرف ديگر زنی که ظاهر معمولی داشته باشد مردی بسیار جذاب را برای ملاقات و قرارگذاشتن انتخاب می کند تا بتواند توانایی و ارزشش را به دوستان خویش نشان دهد.

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: خصوصیات ظاهری مردان گرم مزاج

بنابر این میتوان گفت هر زنی به نحوه ای خاص امتیازهای مردان مختلف را در نظر می گیرد و موارد مهم موجود در الگوی عشق همه ی زن ها برابر نبوده و با یکدیگر متفاوت است.برای برخی از زنان ظاهر و قیافه ی همسر آينده شان مهم ترین مورد در معیارهایش به شمار میرود و برای برخی ديگر ظاهر کم ترین اولویت را دارد و حتی امکان دارد برای برخی ظاهر شخص اصلاً جزو معیارهای ازدواج نباشد.

زیبایی مرد در ازدواج, آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است, با مردان زیبا ازدواج نکنید

اهمیت ظاهر مرد در ازدواج

آیا زن ها به ظاهر همسر آينده شان اهمیت می دهند؟

 

بر اساس تحقيقات زنان کم تر از مردان به ظاهر همسر آينده ی خویش اهمیت می دهند. یک مرد میتواند با یک نظر همسر آينده ی خویش را انتخاب کند ولی زن ها معمولاً زمان بیشتری احتیاج دارند تا خصوصیت های شخصیتی مرد ها را که بیش از ظاهر به آن اهمیت میدهند در نظر بگیرند.البته هر زنی دوست دارد که با مردی جذاب و خوش چهره ازدواج کند ولی برای بسياري از زنان کافی است که ظاهر همسر آينده شان تا حدودی قابل قبول باشد و آنها بیشتر خصوصیت های شخصیتی مرد ها را برای ازدواج در نظر می گیرند.

در برخی موردهای خاص ظاهر میتواند نقش مهمی در انتخاب همسر آينده ی زن ها بازي کند ولی به صورت رایج و کلی ظاهر و قیافه ی مرد پائین ترین اولویت را برای زن ها در انتخاب همسر شامل می شود.از آن جا که خانم‌ها دنبال مردی برای زندگی هستند، ممکن است کسی را انتخاب کنند که از نظر ظاهری پائین تر از آن ها باشد و حتی تحقيقات جدید نشان می دهد که ازدواج هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است، بسیار پردوام تر و مثبت تر است.

تصور پژوهشگران از علت آن، این است که مردها اهمیت زيادي به زیبایی میدهند و به زیبایی زن بسیار سریع واکنش نشان میدهند در حالیکه خانم‌ها بیشتر می خواهند همسری داشته باشند که به خوبی از آن ها حمایت کند، قابل اطمینان باشد و توان تامین خانواده را داشته باشد.

به نقل از بیتوته

 مطالب پیشنهادی

 مطلب مرتبط آیا ظاهر بعد از ازدواج عادی می شود؟

این مطلب در تاریخ سه شنبه 20 مرداد 1399منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
مطالب قبل از ازدواج
تعداد بازدید
2657

نظر شما در مورد مطلب نقش ظاهر مردان در ازدواج چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
همسرم یکدفعه بهانه می گیرد
همسرم یکدفعه بهانه می گیرد

رفتارهایی که شوهرتان از آن‌ها متنفر است
رفتارهایی که شوهرتان از آن‌ها متنفر است

موارد اساسی در مرحله شناخت
موارد اساسی در مرحله شناخت

ازدواج دختر با پسر کوچکتر از خود
ازدواج دختر با پسر کوچکتر از خود

پاره شدن پرده بکارت
پاره شدن پرده بکارت

تاثیر چاقی بر سلامت زنان
تاثیر چاقی بر سلامت زنان

چطور متوجه اضطراب همسر شویم
چطور متوجه اضطراب همسر شویم

تازه ترین آمار تعداد افراد مجرد
تازه ترین آمار تعداد افراد مجرد


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

تست آنلاین ابتلا به کرونا

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

30646

بازدید امروز:

30427

بازدید دیروز:

239701123

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام