تصورات اشتباه در مورد انجام تست قبل ازدواج

تصورات اشتباه در مورد انجام تست قبل ازدواجبطور کلی، تست های روانشناختی، از جمله ابزارهای موثر و کاربردی برای پی بردن به وضعیت شخصیتی یک شخص می باشد. تست روانشناسی پیش از ازدواج هم از این قاعده مستثنا نبوده و در کنار چند جلسه مشاوره پیش از ازدواج، میتواند بعنوان یک ابزار موثر در نظر گرفته شود.

هیچ کس قادر نیست پیش بینی کند که در آينده زندگی خوب یا بدی خواهد داشت. در چنين شرایطی، استفاده از خدمات مشاوره قبل ازدواج و تست روانشناسی پیش از ازدواج، برای بررسی و ارزیابی میزان تفاهم و سازگاری زوجین بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. بر همین اساس و به منظور معلوم نمودن سطح کیفی زندگی مشترک، میتوان از تست روانشناسی پیش از ازدواج کمک گرفت.

در طول زندگی مشترک، پایبندی و تعهد زوج ها به یکدیگر، از عناصر اصلی پایداری و ماندگاری آن شمرده می شود. بی تردید ، تعهد و پایبندی زوج ها، یک اصل کاربردی و اساسی برای تجربه کردن یک زندگی مشترک موفق و پایدار می باشد. تعهد داشتن زوج ها به یکدیگر، پایه های زندگی مشترک را از آزار بسياري از مشکلات و معضلات ریز و درشت مراقبت می نماید. برای سنجیدن عیار تعهد و پایبندی دو طرف به یکدیگر، مشاوره پیش از ازدواج راه حل قابل توجه و مفیدی محسوب می گردد.

ضرورت تست های قبل از ازدواج,تست های مشاوره قبل از ازدواج

تست های مشاوره قبل از ازدواج


چرا ازدواج ؟ذات انسانها به گونه ای خلق شده که تمایل و گرایش به رشد و تعالی در آنها وجود دارد. ازدواج بستری را فراهم می کند تا زن و شوهر به کمک یکدیگر بتوانند مسیر رشد و تعالی را طی نموده و به طرف تکامل پیش بروند. پس رشد و تعالی و رسیدن به تکامل هم یکی از مسائلی محسوب می شود که میتواند با ازدواج حاصل شود.همه انسانها بگونه ای خلق شده اند که تمایلی به تنهایی ندارند. به عبارتی ديگر احتیاج به کسانی دارند تا به آنها عشق بورزند. ازدواج و وجود فرزندان میتواند آن ها را از تنهایی نجات دهد. انسانها دوست دارند که مستقل زندگی کنند و داشتن استقلال در زندگی برای شان خوش آیند است. ازدواج میتواند یک گام در جهت استقلال شخص از خانواده شمرده شود.

 

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: تست شخصیت MBTI برای ادزواجپس تمایل به مستقل بودن هم یکی از مسائلی که ازدواج میتواند راهکاری مناسب برای آن باشد.

حال که با اهمیت این مقوله مهم و حیاتی در زندگی هر فرد اشنا شدیم، می بایست به دنبال راه حلی باشیم تا ازدواجمان به یک ازدواج موفق بدل شود. مشاوره پیش از ازدواج میتواند موجب داشتن یک ازدواج موفق شود.

ضرورت تست های قبل از ازدواج,تست های مشاوره قبل از ازدواجاهمیت تست روانشناسی قبل از ازدواج

اهمیت تست روانشناسی قبل از ازدواج
خيلي از اشخاص این تصور نادرست را دارند که تست دادن بیهوده است و نسبت به آن گارد دارند و یا این که به دلیل هزینه انجام تست تمایلی به انجام آن ندارند لازم است یادآوری کنیم که مجموع تمام هزینه هایی که برای مشاوره و انجام تستها انجام می دهید با هیچ کدام از هزینه های عروسی قابل قیاس نیست و شما برای پایه های زندگی و انتخابتان اموزش هایی را می بینید که در طول زندگی شاید در هیچ جایی و یا در هیچ کتابی نخوانده باشید و بهتر است که با ناآگاهی رابطه را پیش نبرید و تصمیم نگیرید.

تست ها دریچه دید و شناخت شما را نسبت به خودتان و طرف مقابلتان و سبک زندگی تان معلوم میکنند و در اکثر موارد نتیجه های خيلي خوبی داشته است.

ضرورت تست های قبل از ازدواج,تست های مشاوره قبل از ازدواج

تست تفاهم قبل ازدواج


چه چیز ضامن داشتن ازدواجی موفق است؟مشورت با بزرگان، تحقیق کردن ، پرس و جو از اشنایان از راهکارهای داشتن ازدواجی موفق است، ولی چیزی که انجام آن پیش از ازدواج بسیار اهمیت دارد و تعداد کمی از جوانان به آن اهمیت میدهند، انجام تست ازدواج است. قبل از ازدواج باید فرد بداند که آیا برای ازدواج آمادگی لازم را کسب کرده است یا خیر، آیا می تواند زیر بار مسوولیت ازدواج برود؟ آیا به آن اندازه از بلوغ فکری لازم رسیده است؟ این ها سوالاتی هستند که هر کسی در مورد خود باید جواب آن ها را بداند.

به جز خصوصیت های شخصی که لازمه ازدواج هستند، هنگامی که همسری انتخاب میکنید باید پیش از ازدواج حتماً تست روانشناسی ازدواج را انجام دهید تا نگرش ها، عقاید و توقعات طرف مقابلتان را بشناسید و تا حدودی نسبت به وی آشنایی پیدا کنید.

بسیار مهم است که هر کسی از اهداف، علائق و خواسته های همسر آينده خود آگاه باشد تا در آینده باهم دچار مشکلات نشوند. میزان تفاهم و سنخیت هر فرد با فردی ديگر باید معلوم شود تا چنانچه دو نفر با هم سازگاری نداشته باشند معلوم شود و همینطور دو نفر با اگاهی کامل با یکدیگر ازدواج کنند و زیر یک سقف بروند.

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: مشاوره آنلاین ازدواج

 ضرورت تست های قبل از ازدواج,تست های مشاوره قبل از ازدواج

تست ازدواج


در جواب دادن به تست ها دچار وسواس نشوید

تست ازدواجبرای این که از تستهای ازدوج نتیجه بهتری بگیرید باید به تستها صادقانه و واقع گرایانه پاسخ بدهید نه ایده‌ال گرا یعنی همانطور که هستید پاسخ بدهید نه آن چه که میخواهید باشید، معمولاً نخستین جوابی که به ذهنتان میرسد درست ترین پاسخ است. سؤال های تست ها به مدل های گوناگون و چند جا تکرار شده پس زیاد درگیر تجزیه و تحلیل سوالات نباشید و نگران نباشید اگر سوالی را اشتباه بفهمید و ….این موارد مسأله و اختلالی در نتیجه نهایی ایجاد نمی کند.

ضرورت تست های قبل از ازدواج,تست های مشاوره قبل از ازدواج

پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج


آیا انجام تست های روانشناسی ازدواج ضروریست ؟انجام تست های روانشناسی این امکان را به روان شناس متخصص می دهد تا به صورت تخصصی از نیمه های مخفی اشخاص و خصوصیت هایی درونی آن ها باخبر شوند و ميزان شباهت ها و تفاوت های اشخاص را دریابند.

در بهترین مراکز مشاوره ازدواج برای افردی که برای مشاوره تخصصی ازدواج مراجعه می کنند پکیج ویژه ازدواج آماده گردیده است که شامل تست های روانشناسی میباشد که اشخاص در شرایط مناسب نزد روانسنج ازدواج در مرکز مشاوره انجام میدهند بهترین تست های روانشناسی ازدواج شامل تست های شخصیت شناسی، تست Neo، تست میلون و چندین تست تخصصی ديگر می شود که به وسیله دکتر روانسنج گرفته شده و تفسیر می شود.

مشاور قبل از ازدواج خوب در جلسات مشاوره از این تست های روانشناسی استفاده نموده و در باره نفاط ضعف و قوت اشخاص با آن ها به گفت و گو می پردازد.

در طی مشاوره قبل ازدواج، مشاور روان شناس درباره باور ها، اعتقادات، باور ها و خواسته های اشخاص در زندگی مشترک با آن ها گفت و گو می کند. یک مشاور پیش از ازدواج خوب در مرکزمشاوره ازدواج اشخاص را برای رسیدن به نقاط مشترک راهنمايي می کند و به آن ها کمک می کند تا با درک حقیقت وجودی یکدیگر به هم نزدیک شده تا بتوانند زندگی مشترک خوبی را آغاز کنند.

مشاور خوب ازدواج به اموزش روش هایی که اشخاص میتوانند با آن مشکلات خود را بر طرف کرده و با یکدیگر به تفاهم برسند، می پردازند. عنوان صحیح احساسات از نظر یک روان شناس خوب میتواند سبب موفق بودن یک زندگی مشترک گردد.

 

 مطالب پیشنهادی

 مطلب مرتبط سوالات ویژه مشاوره قبل از ازدواج

این مطلب در تاریخ شنبه 21 آذر 1399منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
مطالب قبل از ازدواج
تعداد بازدید
1687

نظر شما در مورد مطلب تصورات اشتباه در مورد انجام تست قبل ازدواج چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehiاینماد

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
آیا بعد از ازدواج رابطه با دوستان مجرد را باید قطع کرد؟
آیا بعد از ازدواج رابطه با دوستان مجرد را باید قطع کرد؟

معتاد شدن شوهرم را به خانواده‌اش بگویم؟
معتاد شدن شوهرم را به خانواده‌اش بگویم؟

فشار جنسی در دوران مجردی
فشار جنسی در دوران مجردی

روابط عاشقانه در دوران نامزدی
روابط عاشقانه در دوران نامزدی

کدام بیماریها باعت ناتوانی جنسی میشود
کدام بیماریها باعت ناتوانی جنسی میشود

نحوه پیش بینی زمان مرگ با بزاق دهان
نحوه پیش بینی زمان مرگ با بزاق دهان

انواع دروغ گویی و تشخیص دروغ گفتن افراد
انواع دروغ گویی و تشخیص دروغ گفتن افراد

علت علاقه پسرها به زنان مطلقه
علت علاقه پسرها به زنان مطلقه


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

تست آنلاین ابتلا به کرونا

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

43249

بازدید امروز:

55753

بازدید دیروز:

235830950

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام