مشاور سنتر

برای دیر انزالی چه قرصی بخوریم

برای دیر انزالی چه قرصی بخوریم

برای درمان زود انزالی قرص های زیادی وجود دارد،دراین مطلب دارو و قرص های مناسب برای دیرانزالی را به شما معرفی می کنیم

زودانزالی شایع ترین اختلال جنسی در آقایان محسوب می شود، قبل از مصرف دارو بهتر است نکاتی مد نظر باشد

دلایل زودانزالی

  • مجرد بودن

  • متاهل بودن و کم بودن تعداد رابطه جنسی

  • تحریک پذیری بالا

  • طولانی شدن فاصله بین دو انزال

  • مسائل روحی و روانی

  • تلقین به انزال شدن

  • عوارض مصرف برخی داروها

نکات مهم قبل از مصرف دارو برای دیرانزالی

بهتر است نخست هر یک از عوامل مذکور مورد بررسی قرار بگیرد، به عنوان مثال افراد مجرد به دلیل نداشتن رابطه جنسی مستمر به طور طبیعی زودانزالی خواهند داشت و این کاملا طبیعی است پس اگر مجرد هستید و زودانزالی دارید نباید نگران باشید،دوم تکنیکهایی برای کنترل انزال و دیرانزال شدن در رابطه جنسی هست که ( روش های دیر ارضا شدن ) که می توانید مطالعه نمایید.

روشهای غیر دارویی رفع زود انزالی

استفاده از تکنیکهای دیرانزالی در رابطه جنسی نظیر

روش توقف ( STOP & START ) :

در این روش حین دخول، بعد از چند لحظه رابطه ار متوقف کرده آلت را بیرون کشیده، وقفه ایجاد کرده و مجددا دخول انجام می شود

روش فشردن:

در این روش با انگشت شصت و نشانه حلقه ای درست کرده و به دور آلت قرار داده و به آلت فشار وارد کرده تا از حالت تحریک خارج شود، این اقدام باید سه مرتبه صورت گرفته و در مرتبه سوم رها شده تا انزال صورت گیرد این روش باعث دیرانزالی می شود

استفاده از کاندوم:

کاندوم می تواند به علت کاهش سطح تماس و آغشته بودن آن به مواد لغزنده و بی حسی باعث تاخیر در انزال شود.

استفاده از ژل یا اسپری تاخیری:

اسپری تاخیری می تواند باعث تاخیر در انزال شود اما به عنوان درمان قطعی محسوب نمی شود و تا زمان استفاده تاثیر دارد

معرفی قرص برای درمان زودانزالی و دیرانزال شدن:

قرص داپوکستین 30 و 60 (Dapoxetine) برای دیر انزالی

قرص داپوکستین برای دیرانزالی

داپوکستین هیدروکلراید یک داروی کوتاه اثر است که برای درمان زود انزالی بر حسب مورد استفاده می شود. بعد از 1.3 ساعت به اوج غلظت خونی رسیده و نیمه عمر کوتاهی در بدن دارد بطوری که 95% آن بعد از 24 ساعت از بدن دفع می شود. این دارو برای درمان زود انزالی بر حسب نیاز در کشورهای اروپایی و دیگر کشورها بجز آمریکا استفاده می شود.

این دارو بصورت قرص های داپوکستین 30 و 60 میلی گرمی تولید شده و 1 تا 2 ساعت قبل از شروع فعالیت جنسی استفاده می شود و در کنترل انزال، کاهش اضطراب و افزایش رضایت تاثیر بسزایی دارد.

عوارض دارو وابسته به میزان مصرف بوده و شامل تهوع، اسهال، سردرد و سرگیجه می باشد. مصرف همزمان این دارو با داروهایی که برای ناتوانی جنسی بکار می رود مثل سیلدنافیل یا تادالافیل غالبا مشکلی ایجاد نمی کند با اینحال بایستی با احتیاط مصرف شود بویژه در افرادی که فشار خون پائین دارند.(مصرف یا قطع این دارو به دلیل عوارض جانبی نیاز به تجویز پزشک دارد)

پاروکستین

پاروکستین

داروی پاروکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI می باشد،  از آن برای درمان زود انزالی استفاده می شود. اثر حاصل از قرص‌های تاخیری تا 3 هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان می دهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.(مصرف یا قطع این دارو به دلیل عوارض جانبی نیاز به تجویز پزشک دارد)

سرترالین (Zoloft)

سرترالین

داروی سرترالین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می‌توان از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمال دارد، بهبود حاصل از دارو تا 3 هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته در درمان زود انزالی تاثیری نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.) (مصرف یا قطع این دارو به دلیل عوارض جانبی نیاز به تجویز پزشک دارد)

قرص کلومیپرامین برای زود انزالی و SSRIs

قرص کلومیپرامین

مرکزی که دستور انزال را صادر می کند در طناب نخاعی قرر دارد که خود تحت کنترل عوامل مغزی و محیطی می باشد. ماده ای به نام سروتونین مسئول کنترل انزال است. داروهای ضد افسردگی SSRIs که برای درمان اختلالات خلقی استفاده می شوند با افزایش سطح سروتونین باعث کنترل و درمان زود انزالی می گردند. این داروها شامل سیتالوپرام، فلوکستین، فلوواکسامین، پاروکستین و سرترالین هستند. همه این داروها مکانیسم مشابهی دارند. پاروکستین از فلوکستین، کلومیپرامین و سرترالین برتر می باشد. سرترالین از فلوکستین برتر است درحالی که اثربخشی کلومیپرامین تفاوت قابل توجهی با فلوکستین و سرترالین ندارد.

اثرات درمانی و تاخیر در انزال چند روز بعد از شروع مصرف دارو رخ می دهد، بطوری که این تاثیر 1 تا 2 هفته بعد از شروع درمان مشهودتر است. اگر چه اثربخشی دارو برای چندین سال حفظ می شود، ولی کاهش پاسخ به دارو در مصرف طولانی مدت آن ممکن است بعد از 6 تا 12 ماه رخ دهد.

عوارض شایع آن شامل احساس خستگی، خمیازه، تهوع، استفراغ، خشکی دهان، اسهال و تعریق می باشد. این عوارض خفیف بوده و بتدریج بعد از 2 تا 3 هفته برطرف خواهد شد. کاهش میل جنسی، عدم رسیدن به ارگاسم و اوج لذت جنسی، عدم انزال و ناتوانی جنسی نیز در مصرف با این داروها گزارش شده است.

به بیماران توصیه می شود از قطع ناگهانی یا کاهش سریع دوز روزانه دارو پرهیز کنند تا دچار علائم ترک دارو نشوند.

برخی مطالعات اثربخشی نسبی پاروکستین بصورت استفاده ی موردی و برحسب نیاز 3 تا 5 ساعت قبل از فعالیت جنسی را نیز ذکر می کنند.(مصرف یا قطع این دارو به دلیل عوارض جانبی نیاز به تجویز پزشک دارد)

سیتالوپرام (Celexa)

سیتالوپرام برای زودانزالی

همانند داروی سرترالین، داروی سیتالوپرام نیز یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که از آن برای درمان زود انزالی استفاده می‌شود. احتمالا بهبود حاصل از این قرص‌های تاخیری تا 3 هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان نمی‌دهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.(مصرف یا قطع این دارو به دلیل عوارض جانبی نیاز به تجویز پزشک دارد)

فلوکستین (Fluoxetine)

فلوکستین

در درمان زودانزالی عملکردی مشابه با قرص‌های تاخیری پاروکستین، سرترالین و سیتالوپرام دارد.(مصرف یا قطع این دارو به دلیل عوارض جانبی نیاز به تجویز پزشک دارد)

عوارض مصرف قرص های تاخیری برای درمان زودانزالی استفاده از قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی رفتن سراغ ساده ترین راه برای حل این مشکل است و همیشه ساده ترین راه درمان بهترین راه درمان نیست. بدون شک استفاده از قرص های تاخیری برای درمان مشکلات جنسی عوارض زیادی در پی خواهد داشت و بزرگترین مشکل آن این است که پس از قطع مصرف این داروها مشکل زودانزالی با شدت بیشتر سراغ مصرف کننده خواهد آمد. از عوارض مصرف قرص های تاخیری می توان به اختلال پرپاپیسم یا نعوظ مانا، تغییر در دید و از دست دادن شنوایی اشاره داشت.

مطلب مرتبط راه های درمان انزال زودرس

مطلب مرتبط افزایش مدت زمان رابطه جنسی

منابع: سایت دکتر جباری-سایت ستاره

این مطلب در تاریخ شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مقالات پزشکی و بهداشتی
تعداد بازدید
122836

نظر شما در مورد مطلب برای دیر انزالی چه قرصی بخوریم چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
مخالفت خانواده پسر در ازدواج
مخالفت خانواده پسر در ازدواج

سردی و یکنواختی رابطه در نامزدی
سردی و یکنواختی رابطه در نامزدی

فواید اضافه وزن برای زنان میانسال
فواید اضافه وزن برای زنان میانسال

تاثیر بیماری تیروئید در بارداری
تاثیر بیماری تیروئید در بارداری

بیماری که باعث می شود فحش بدهید!
بیماری که باعث می شود فحش بدهید!

آیا به طلاق فکر میکنید
آیا به طلاق فکر میکنید


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق کلینیک لیزر شفا

 افراد آنلاین :

13398

بازدید امروز:

25368

بازدید دیروز:

267723122

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام