مشاور سنتر

مهمترین نشانه ها و علائم نداشتن بکارت در دختران

مهمترین نشانه ها و علائم نداشتن بکارت در دختران

نشانه های باکره نبودن دختر و نداشتن بکارت، یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از دختران بخصوص دختران دم بخت یا دخترانی که دچار حوادثی حین ورزش یا سقوط از ارتفاع یا امثال آن شده اند، سلامتی پرده بکارت است. پارگی پرده بکارت همراه با علائمی است که معمولا توسط متخصص زنان تشخیص داده می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا علائم نداشتن بکارت در دختران را بررسی کنیم.

چرا دختران پرده بکارت دارند؟

پیش از پرداختن به علائم نداشتن بکارت بهتر است پرده بکارت و دلیل وجود آن را بدانید. بسیاری از خانم ها شناخت درستی درمورد پرده بکارت ندارند. بسیاری وجود این قسمت حساس در زنان را نشانه بی عدالتی میان زنان و مردان تلقی می کنند. درواقع، این شیوه تفکر بدلیل عدم آگاهی کافی آنها از دلایل وجود پرده بکارت در دختران است.

وجود بکارت در دوشیزگان به معنای پاک بودن یا نبودن دختران نیست. زیرا برخی پستانداران نیز بکارت دارند اما قطعا بحث دوشیزگی را برای حیوانات نداریم. همچنین می توان رابطه جنسی برقرار کرد بطوریکه به بکارت آسیبی وارد نشود. دلیل اصلی وجود بکارت در دختران، پیشگیری از انتقال بیماری های عفونی به دستگاه تناسلی بخصوص در هنگام نوزادی است.

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: اولین رابطه زناشویی و نحوه برداشتن بکارت

چرا بعد از برداشتن بکارت برخی دختران خون ندارند

برخی دختران پرده بکارت ندارند.

برخی دختران در اولین دخول آلت مرد، هیچ خونی مشاهده نمی کنند.

بنابراین تشخیص وجود بکارت، علائم نداشتن بکارت، نوع بکارت و غیره با مراجعه به پزشک قابل تشخیص است و بهتر است گوش به حرف های خرافی در این زمینه ندهید. توصیه می شود دختران جوان در کنار بررسی وضعیت سلامت دستگاه تناسلی، رحم و اختلالات قاعدگی بهتر است سلامت پرده بکارت خود را نیز با مراجعه به متخصص بررسی کنند.

محل قرارگیری پرده بکارت

محل قرارگیری پرده بکارت

پرده بکارت یا Hymen، دربرگیرنده بخش خارجی اندام جنسی است. این بخش در ورودی دهانه واژن قرار گرفته است. بهترین روش تشخیص باکره بودن و علائم نداشتن بکارت مراجعه به پزشک متخصص زنان است.اما بسیاری از دختران از مراجعه به پزشک خودداری می کنند و در این مورد بسیار واهمه دارند. عدم مراجعه به پزشک و تردید درمورد باکره بودن سبب افسردگی و ناراحتی های روحی در دختران می شود. برخی دختران خود به تنهایی سعی در معاینه بکارت خود می کنند. اما معاینه بکارت به تنهایی بسیار مشکل بوده و گاهی ممکن است سبب صدمه به پرده بکارت شود.

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: آشنایی با پرده بکارت ارتجاعی

توصیه می شود برای معاینه بکارت حتما به پزشک زنان و ماما مراجعه نموده و این کار را به تاخیر نیندازید. بهترین سن برای معاینه بکارت، سن ۱۸ سالگی است.

علائم نداشتن بکارت

علائم نداشتن بکارت بصورت ظاهری قابل تشخیص است و در این حالت، ماما با باز کردن لب های فرج و مشاهده داخل فرج متوجه سالم بودن آن می شود. همچنین در مراکز پزشکی قانونی توسط دستگاه مشاهده می شود. نداشتن بکارت، علائمی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

شناسایی علائم نداشتن بکارت

برای شناسایی علائم نداشتن بکارت، متخصص به نشانه های زیر نیز توجه می کند:

حالت پرده های فرج: پرده های اطراف مهبل در دختران باکره بصورت نزدیک به هم و حالتی چسبیده به هم است. در نگاه اولیه گاهی قابل تشخیص نیست. اما در زنان این پرده ها بصورت آشکار دیده می شود.

تغییر ظاهری مهبل فرج: یکیاز علائم نداشتن بکارت، شکل مهبل فرج است. در حالتی که دختر هیچ رابطه جنسی نداشته باشد، شکل مهبل بصورت گرد است. اما با دخول آلت تناسلی مرد و در اثر فشار به دیواره های آن، شکل آن به صورت هفت تبدیل می شود.

قشای دیواره داخل فرج: قشای برجسته ای، دیواره گردن رحم را شکل می دهد. این قشا در اثر نزدیکی های مداوم، از بین می رود و به همین دلیل، دخول راحت تر و با فشار کمتری انجام می شود. معمولا برای دختر باکره، اولین دخول براحتی انجام نمی گیرد و حتی واژن براحتی یافت نمی شود. اگر برای دختری براحتی واژن پیدا شد و دخول به آسانی انجام شد، این دختر قبلا رابطه جنسی داشته است.

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: نحوه معاینه پرده بکارت توسط شخص و پزشکی قانونی

مهمترین نشانه های باکره بودن

مهمترین نشانه های باکره بودن

  • پرده بکارت دارای سوراخ بدون پارگی بودن و قابل اتساع است.

  • ظاهر دهلیز فرج و دهانه مهبل

  • وهبل دارای چین است و چین ها روی هم خوابیده هستند. مخاط مهبل نیز ضخیم است.

  • خواب چینها به سمت دهانه مهبل است.

  • مجرای مهبل تنگ با دیواره های چین دار است و عمق آن قابل مشاهده است.

  • معاینه با انگشت امکان پذیر نیست و احتمال آسیب وجود دارد.

  • کانال مهبل به دلیل روی هم خوابیدگی چین های مهبل، کوتاه است.

سوالات رایج مرتبط با سلامت یا پارگی بکارت

سوالات بسیاری درمورد علائم نداشتن بکارت یا بارگی دختران پرسیده می شود. برخی از رایج ترین آنها در ادامه مطرح می شود.

آیا می توان زمان پارگی بکارت را تشخیص داد؟

پارگی بکارت معمولا تا دو هفته از روی نشانه های ظاهری قابل تشخیص است. حتی می توان تاریخ دقیق آن را حدس زد. متخصص می تواند تا یک ماه تاریخ پارگی آن را مشخص کند. اما پس از یک ماه دیگر نمی توان زمان پارگی را فهمید. ازلحاظ ظاهری، لبه های پارگی جدید در پرده، قرمز رنگ و زخمی است و آثار خون لختگی در آن قابل مشاهده است. بعد از گذشت دو هفته، لبه های زخم گرفته خواهد شد. درصورتی که بکارت ترمیم یافته باشد، با این روش ها قابل تشخیص نیست.

آیا می توان علت پارگی بکارت را فهمید؟

آیا می توان علت پارگی بکارت را فهمید؟

در اولین مقاربت، پرده بکارت قطر کمتری نسبت به قطر آلت مرده داشته و باید با ایجاد فشار پاره شود. این پارگی با سوزش، درد و خونریزی همراه است. اگر هنگام دخول، آلت با فشار وارد شود، یعنی شخص تا بحال دخول واژنی نداشته است.

آیا خودارضایی سبب پارگی پرده بکارت می شود؟

درصورتیکه در خودارضایی، ضربه مستقیم به پرده بکارت وارد شود، می تواند به پارگی آن منجر شود.

آیا غیر از دخول نیز ممکن است بکارت پاره شود؟

علائم نداشتن بکارت ممکن است به دلایل غیر دخول بوده و پرده بکارت به دلایل غیر از مقاربت ممکن است پاره شود. در فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، پریدن از ارتفاع یا سایر فعالیتهایی که به پرده فشار وارد شدن یا دچار کشش شود، احتمال پارگی وجود دارد. ضربه شدید در ناحیه مهبل مانند لگد خوردن نیز می تواند سبب پارگی پرده بکارت شود. وارد کردن تامپون با فشار زیاد نیز می تواند به پردگی بکارت بیانجامد، مطالب پیشنهادی در انتهای این مطلب را بخوانید

پارگی پرده بکارت همراه با علائمی است که توسط متخصص زنان تشخیص داده می شود. در این مقاله علائم نداشتن بکارت در دختران را بررسی کرده ایم.

مطالب پیشنهادی

مطلب مرتبط انواع پرده بکارت و نحوه پاره شدن آن ها

مطلب مرتبط ازدواج دختری که باکره نیست

این مطلب در تاریخ یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مقالات پزشکی و بهداشتی
تعداد بازدید
238171

نظر شما در مورد مطلب مهمترین نشانه ها و علائم نداشتن بکارت در دختران چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
آشنایی از طریق اینستاگرام برای ازدواج
آشنایی از طریق اینستاگرام برای ازدواج

ازدواج با خواستگار سرد مزاج
ازدواج با خواستگار سرد مزاج

پیشگیری فوری از بارداری با لوونورژسترل
پیشگیری فوری از بارداری با لوونورژسترل

سه بیماری قابل انتقال از رابطه مقعدی
سه بیماری قابل انتقال از رابطه مقعدی

چکار کنیم نترسیم
چکار کنیم نترسیم

تاثیر زنان ماهواره بر مردان ایرانی
تاثیر زنان ماهواره بر مردان ایرانی


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق کلینیک لیزر شفا

 افراد آنلاین :

2301

بازدید امروز:

9419

بازدید دیروز:

268602247

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام