جلوگیری از تکراری شدن و روزمرگی زندگی

جلوگیری از تکراری شدن  و روزمرگی زندگی
زندگيم دچار روزمرگي شده و فكر مي كنم كه همه چي تكراري شده با وجود اينكه هم شاغل هستم و هم كلاس ورزشي ميروم.
ميخواستم بگيد براي اينكه به پوچي نرسم و زندگي شاد تري داشته باشم چيكار بايد كرد؟

برخی عواملی که باعث  تشدید حس روزمرگی می شود :

انتظارات نا درست از خود
مقایسه خود با دیگران
فکر به گذشته و افسوس گذشته را خوردن
اهداف ثابت و بلند مدت
دوستان کم و تفریحات کم
بیش از اندازه  برنامه ریزی کردن
حسابگر بودن زیاد از حد
وسواس فکری
مجرد بودن یا تنها زندگی کردن
اعتیاد به فضای مجازی ( اینترنت )

برای رهایی از یکنواختی و روزمرگی راهکارهای ذیل توصیه می شود

اهداف کوتاه مدت برای خود تعیین کنید

ممکن است شما اهدافی در سر داشته باشید که شاید چند سال باید برای رسیدن به آنها تلاش کنید ، همین مدت زمان کم کم باعث یکنواختی میشود بنا براین بهتر است ، در فواصل اهداف بلند مدتی که دارید  اهداف کوتاه مدت نظیر مهارت آموزی  های مختلف را دنبال کنید

با افراد جدید و متفاوت آشنا شوید

همیشه با افرادی که  همانند خودتان هستند در رابطه نباشید لازم است گاهی اب افرادی دوست شوید که نظرات مختلف و متفاوتی نسبت به نظرات شما دارند
 ایده های بزرگ داشته باشید اما آهسته شروع کنید
اولین مسئله این است: باید هدفی را در آینده مشخص کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید اما فراموش نکنید که سنگ بزرگ علامت نزدن است. شاید در ابتدا برای تغییرات هیجان زیادی داشته باشید اما کمی دست نگه دارید و ترمز بکشید. وقتی صحبت از تغییرات به میان می آید، بیشتر ما فکر می کنیم که باید گام های بزرگی برداریم و یک تغییر اساسی در زندگی مان ایجاد کنیم در صورتی که این طرز فکراشتباه است.
با این نوع طرز فکر خیلی زود انگیزه تان را از دست می دهید. به این فکر نباشید که همین حالا به نتیجه دلخواه تان برسید. بهترین کار این است که اهداف بزرگتان را به بخش های کوچکی تقسیم کنید که قابل دستیابی باشند. بدین ترتیب لقمه بزرگتر از دهان تان برنمی دارید و به رانندگی در جاده زندگی ادامه می دهی.
برای ایجاد تغییرات مثبت حفظ انگیزه مهمترین کار است، پس شخصی را لازم دارید که سرشار از انرژی مثبت باشد و با حرف های امیدوارکننده و مثبت دلسردی را از زندگی تان بیرون کند. صحبت با افراد موفق و با تجربه هم کار دیگری است که می توانید دنبال کنید. خواندن کتاب و زندگینامه های افراد موفق هم می تواند دوست خوبی برایتان باشد.
 آینده را مجسم کنید
در همین زمان که اهداف اصلی تان را مشخص می کنید، چشم اندازتان را فقط به آینده محدود نکنید. زمان حال را از دست ندهید و خوشی های لحظه های فعلی را فدای رویاهای آینده نکنید. بهترین کار این است که اهداف تان را روی کاغذ بنویسید. به طور دقیق مشخص کنید که در زندگی چه می خواهید، چه احساسی دارید و بعد از اینکه به اهداف تان رسیدید، زندگی تان چه تغییری می کند.
هر نکته ای راکه به ذهن تان می رسد روی برچسب های کوچکی بنویسید و جایی جلوی چشمتان قرار دهید. حتی می توانید تصویری از آینده دلخواه تان ترسیم کنید. در اینصورت هر روز به یاد می آورید که از زندگی چه می خواهید و قرار است به چه جایی برسید. وقتی تصویر خوبی از زندگی آینده تان داشته باشید و این تصویر را مدام مجسم کنید، به احتمال زیاد راحت تر به آن هدف می رسید.

تفریحات سالم مختلف داشته باشید

اگر اهل پارک رفتن ، سینما رفتن هستید بهتر است چند تفریح دیگر برای خودتان در نظر بگیرید کوه رفتن ، سفر ، سوارکاری ، قایق سواری و ...
برای رهایی از روزمرگی و یکنواختی موسیقی گوش کنید
صبح که از خواب بیدار می شوید موسیقی انرژی بخش گوش دهید. موسیقی فواید شگفت انگیزی برای زندگی شما به همراه دارد. به کمک موسیقی تمرکز ذهن شما افزایش می یابد و روحیه تان بهتر می شود. در نتیجه راه حل های مفید و تازه زودتر به ذهن تان می رسد.
برای رهایی از روزمرگی و یکنواختی موسیقی گوش کنید
موسیقی می تواند دنیای یکنواخت و کسل کننده شما را رنگی کند و شما را به تحرک وادارد. حتی هنگام پیاده روی هم موسیقی را از دست ندهید. وقتی در خانه مشغول انجام کارهای معمول هستید یک موسیقی آرامش بخش بگذارید.
 مکمل های ویتامین D بخورید
این روزها درصد زیادی از مردم با کمبود ویتامین D روبرو هستند. کمبود این ویتامین با علائمی مانند افسردگی، خستگی، ضعف سیستم ایمنی، چاقی، کمردرد یا ریزش موها همراه می شود. اگر این نشانه ها در شما هم دیده می شود و در رژیم غذایی تان منابع ویتامین D کافی وجود ندارد و در معرض نور خورشید هم نیستید، به مکمل ها فکر کنید؛ در فصل زمستان که هوا ابری و بارانی است باید این مکمل ها را بیشتر مصرف کنید. با این وجود، قبل از مصرف مکمل ها توصیه می شود نظر پزشک را هم جویا شوید.
برای رهایی از روزمرگی و یکنواختی   دفتر خاطرات داشته باشید
برای رهایی از روزمرگی و یکنواختی   دفتر خاطرات داشته باشید

برای اینکه مراحل تغییرات تان را به خوبی دنبال کنید، یک دفتر خاطرات یا سررسید داشته باشید و وقایع مهم را داخل آن بنویسید. این کارچند مزیت دارد:
- نوشتن عواطف و احساسات درباره موضوع های مختلف به آرامش شما کمک می کند.
- وقتی اهداف تان را روی کاغذ می نویسید آنها را فراموش نمی کنید.
- نوشتن روزانه، انگیزه شما را برای تغییر زندگی بیشتر می کند و از این اهداف فاصله نمی گیرید.
- وقتی نوشته ها را مرور می کنید به نقاط ضعف و قوت خودتان پی می برید و در آینده کمتر اشتباه می کنید.
- البته درباره نوشتن یک تبصره هم وجود دارد. وقتی از موضوعی عصبانی هستید بهتر است عواطف و احساسات تان را روی کاغذ بنویسید اما این کاغذها را نگه ندارید. آنها را پاره کنید. این نوشته ها سبب می شودناراحتی ها را از یاد ببرید و احساسات بهتری داشته باشید.
 به زندگی تان نمره بدهید
برای اینکه افکار منفی را از خودتان دور کنید، به انرژی های مثبت زیادی نیاز دارید. اول زندگی فعلی تان را ارزیابی کنید. ببینید بین نمره یک تا 10، چه نمره ای به آن می دهید؟ در مرحله بعد اهداف اصلی تان را روی کاغذ بیاورید. بعد به این فکر کنید که می خواهید در این هفته نمره زندگی شما چقدر افزایش داشته باشد. این عدد را هم گوشه کاغذ یادداشت کنید. یادتان باشد هدف خوبی است که بتوانید نمره 8 یا بالاتری را برایش درنظر بگیرید. در صورتی که این عدد خیلی پایین است، شاید عزت نفس پایینی دارید. بنابراین از همین امروز خودتان را همانطور که هستید، بپذیرید و وجودتان را دوست داشته باشید تا نمره زندگی تان بیشتر شود. کاستی هایتان را بشناسید و برای رفع شان تلاش کنید اما بدانید که با شما همراه هستند و باید در کنار آنها به رشد زندگی تان فکر کنید.
 ویتامین C بیشتری مصرف کنید
شاید فکر کنیداین موضوع به تغییرات اساسی زندگی چه ربطی دارد؟ تغذیه خوب در تقویت وضعیت روحی و جسمی تاثیر زیادی دارد. ویتامین C یک منبع عالی برای بهبود وضعیت سلامت است. وقتی به تغذیه تان اهمیت می دهید، نسبت به خودتان احساس بهتری پیدا می کنید و برای مقابله با مشکلات آماده تر می شوید. ویتامین C بدن شما را مقابل عوامل بیماری زا مقاوم می کند، در نتیجه از بیماری ها دور می مانید.
 از افراد منفی باف دوری کنید
نام افرادی را که انرژی منفی شان را به شما تزریق می کنند، یادداشت کنید؛ این افراد با افکار منفی شان شما را از اهداف تان دور می کنند. به طور حتم در خانه، محل کار، جمع دوستان و ... افرادی را می بینید که از در و دیوار طلبکارند ونسبت به آینده دیدگاه روشنی ندارند. فهرستی از آنها تهیه کرده و ارتباط تان را با این افراد به حداقل برسانید. در مقابل باید به دنبال کسانی باشید که از حرف ها و رفتارشان انرژی مثبت می گیرید.
برای رهایی از روزمرگی و یکنواختی  کمک به دیگران
برای رهایی از روزمرگی و یکنواختی  کمک به دیگران
هر روز قرار بگذارید یک کار مثبت و انرژی بخش به دیگران انجام دهید ، نیازی نیست لزوما کارهای بزرگی باشد ، ریختن غذاای شب گذشته برای پرنده ها و حیوانات خیابانی ، کمک به رد شدن شخصی از خیابان، خون دادن ، آموختن به دیگران و امثالهم  ، کارهایی که حس مفید بودن به شما می دهد و میدانید وجود شما تاثیر مثبتی برای دنیا دارد
 خودتان منبع انرژی خودتان باشید
به طور حتم در اطراف تان افرادی هستندکه به شما انرژی مثبت می دهند. حتی ممکن است بعضی از فعالیت های روزانه هم برای شما انرژی بخش باشند. بنابراین باید تصمیم بگیرید که این فعالیت ها را افزایش دهید. فهرستی از این کارها را داشته باشید و برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی آنها را هر روز دنبال کنید:
- داشتن رژیم غذایی سالم
- ورزش روزانه
- سلامت عمومی
- اهداف شخصی
 با خودتان قرار بگذارید
هدف گذاری به تنهایی کافی نیست. باید به قول و قراری که با خودتان می گذارید پایبند باشید. گاهی اوقات بعد از پنج تا شش روز اهدافی که با جدیت آنها را روی کاغذ نوشته بودید به سرعت فراموش می شوند، بنابراین برای خودتان جایزه های کوچکی تعریف کنید. وقتی اهداف بزرگ به اهداف کوچکتری تقسیم شوند، دستیابی به آنها ساده تر می شود. می توانید آنها را زودتر به دست بیاورید و برای رسیدن به اهداف بعدی آماده تر شوید. این جایزه می تواند یک ولخرجی کوچک برای خودتان باشد تا به این بهانه خوشحال و با انگیزه به حرکت تان ادامه دهید.

برای آشتی کردن پیش قدم باشید
کدورت بلند مدت روح شما را آشفته می کند ، غرور را زیر پا بگذارید و برای آشتی کردن با کسی که با او قهر کردید پیش قدم شوید
مجرد ماندن در سن شما خوب نیست
می دانم که چون خانم هستید با توجه به شرایط جامعه  ایجاد موقعیت ازدواج آنچنان دست خودتان نیست ، اما می توانید این بستر را فراهم کنید تا زمینه دریافت پیشنهادهای ازدواج افزایش پیدا کند ، شرکت در جلسات  و مراسم های مختلف ، مهمانی های مختلف  می تواند زمینه ساز موقیعتهای ازدواج برای شما باشد ، شما در سنی هستید که باید دوست داشته شوید و فردی را دوست داشته باشید باید نیازهای عاطفی و جنسیتان تامین شود عدم برآورده شدن این نیازها می تواند بر روند زندگی شما تاثیر گذار باشد
 
این مطلب در تاریخ 2018-09-24 07:50:18منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مطالب و مقالات روانشناسی
تعداد بازدید
11886

نظر شما در مورد مطلب جلوگیری از تکراری شدن و روزمرگی زندگی چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
ده سوال ضروری پیش از ازدواج
ده سوال ضروری پیش از ازدواج

آیا خواستگار حق دارد از باکره بودن دختر مطلع شود
آیا خواستگار حق دارد از باکره بودن دختر مطلع شود

ترشحات قهوه ای قبل و بعد از قاعدگی
ترشحات قهوه ای قبل و بعد از قاعدگی

معاینه پرده بکارت
معاینه پرده بکارت

زوجهای خوشبخت هم خیانت می کنند
زوجهای خوشبخت هم خیانت می کنند

لایحه حمایت خانواده و قانون جدید مهریه و ثبت ازدواج موقت
لایحه حمایت خانواده و قانون جدید مهریه و ثبت ازدواج موقت


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق کلینیک لیزر شفا

 افراد آنلاین :

5911

بازدید امروز:

15131

بازدید دیروز:

264346823

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام