مرد متاهل هستم نمیتوانم رابطه 9 ساله ام با خانم دیگر را قطع کنم

مرد متاهل هستم نمیتوانم رابطه 9 ساله ام با خانم دیگر را قطع کنم

 

44 ساله‌ام و متاهل. 9 سال پیش با خانمی هم سن خودم آشنا شدم و تا امروز این آشنایی ادامه داشته. حالا خداحافظی هم برای او سخت شده و هم برای من. همدیگر را دوست داریم و اصلا امکان ازدواج وجود ندارد. یک بار از او خداحافظی کردم اما چون ناراحتی قلبی دارد، کارش به بیمارستان کشید. یک بار هم او از من خداحافظی کرد و من نتوانستم. ماندیم چه کار کنیم؟

شما در این 9 سال به همسرتان خیانت کرده‌اید  و حتی زمانی را که حق طبیعی همسر ‌تان بوده، با فرد دیگری گذرانده‌اید. از شما می‌خواهم برای تصمیم درباره ادامه یا قطع این رابطه مخفیانه، مسئله تعهد به همسرتان را در نظر بگیرید.

   با مفهوم «تعهد» آشنا شوید!

در واقع ﺗﻌﻬﺪ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ اﺷﺎره دارد ﮐﻪ آﯾﺎ اﻓﺮاد ﭘﺲ از ﻣﻮاﺟﻪ ﺷﺪن ﺑﺎ  ﻣﺸﮑﻼت در زندگی مشترک، ﻫﻤﭽﻨﺎن ﺧﻮاﻫﺎن ﺗﺪاوم زﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮد ﻫﺴﺘﻨﺪ ﯾﺎ ﺑﻪ آن ﺧﺎﺗﻤﻪ ﻣﯽدﻫﻨﺪ؟ تا به حال فکر کردید علت تمایل شما به این خانم چیست؟ آیا تا به حال درصدد این برآمده‌اید که نقاط ضعف همسرتان را که موجب سرد شدن رابطه عاطفی‌تان شده به او بگویید یا خیانت را راه حل بهتری یافته اید؟! ﺑﺮ اﺳﺎس الگوی ﺳﺮﻣﺎﯾﻪﮔﺬاری، ﺗﻌﻬﺪ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﻪ ﻋﺎﻣﻞ اﺣﺴﺎس رﺿﺎﯾﺖ، ﮐﯿﻔﯿﺖ ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮ و ﻣﯿﺰان ﺳﺮﻣﺎﯾﻪﮔﺬاری در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮ تعیین ﻣﯽشود. زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ زوج ها اﻧﺘﻈﺎرات ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ را ﺑﺮآورده کنند و ﺟﻨﺒﻪﻫﺎی ﻣﺜﺒﺖ راﺑﻄﻪ آنﻫﺎ ﺑﯿﺶ از ﺟﻨﺒﻪﻫﺎیﻣﻨﻔﯽ ﺑﺎﺷﺪ، اﺣﺴﺎس رﺿﺎﯾﺖﻣﻨﺪی ﺑﯿﺸ‌ﺘﺮی می کنند و در ﻧﺘﯿﺠﻪ از ﺗﻌﻬﺪ و ﭘﺎﯾﺒﻨﺪی ﺑﺎﻻﺗﺮی ﺑﺮﺧﻮردار ﻣﯽشوند. در ادامه مطلب، راهکارهایی برای خاتمه رابطه با نفر سوم و تداوم رابطه با همسرتان ارائه می‌شود.

   پیگیر بیماری آن زن نباشید!

هر چیزی که باعث یادآوری شما از این رابطه می‌شود، از دسترس خود خارج کنید، مثل شماره تلفن او، هدایایش، مکان قرارهای ملاقات و ... . در ضمن به نفر سوم پیام دهید که ادامه این رابطه برای شما مقدور نیست و برای آرامش روانی خود نیاز دارید تا سرمایه گذاری عاطفی منسجم، متمرکز و متعهدانه با همسرتان را در اولویت قرار دهید. مدتی از دسترس‌اش خارج شوید و این خداحافظی موقت را بدون توضیح مجدد به خداحافظی قطعی و بدون دیدار دوباره ختم کنید. پیگیر بیماری او هم نباشید چون هم اکنون شما در شرایطی نیستید که بتوانید برای درمانش کاری بکنید و فقط زندگی خودتان را نابود خواهید کرد.

   عواقب این 9 سال آشنایی را بپذیرید

هیچ وقت فراموش نکنید شما 9 سال از زندگی مشترک‌تان را با فکر و حتی گفت‌وگو با فرد سومی گذرانده‌اید و این حتما موجب بی‌توجهی شما به همسرتان و شکل‌گیری چرخه معیوب و سرد عاطفی در رابطه شما و همسرتان شده است. پس لطفا در سرد شدن همسرتان یا بی توجهی‌اش به خودتان، مسئولیت رفتار خود را در شکل‌گیری آن بپذیرید و همواره سعی در رفع آن داشته باشید نه این‌که از آن به نفع ارتباط با نفر سوم کمک بگیرید. همچنین با همسر خود ﺑﺮ ﻣﻨﺎﺑﻌﯽ ﻧﻈﯿﺮ ﻓﺮﺻﺖ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺑﻮدن، ﻋﻮاﻃﻒ و اﺣﺴﺎسﻫﺎی بین تان و داراﯾﯽﻫﺎی ﻣﺸﺘﺮک، ﺳﺮﻣﺎﯾﻪﮔﺬاری ﺑﯿﺸ‌ﺘﺮی کنید. ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽتان را در ﺣﻞﺗﻌﺎرضﻫﺎی ﺧﻮد ﺑﺎ همسرتان افزایش دهید تا مبادا بر سر هر دو راهی و کشمکش دوباره به فکر رابطه با نفر سوم بیفتید که این یعنی حل تعارض به روش ناکارآمد و مسامحه گرانه. از اﯾﻦ رو ﻫﺮ ﻗﺪر زوجﻫﺎ در اﯾﻦ زﻣﯿﻨﻪ ﮐﺎرآﻣﺪﺗﺮ ﻋﻤﻞ ﮐﻨﻨﺪ، راﺑﻄﻪ ﺑﻬﺘﺮ و ﻣﻨﺴﺠﻢﺗﺮی ﺧﻮاﻫﻨﺪ داﺷﺖ. 

بیشتر بدانید: شوهرم 13 سال است به من خیانت می کند

بیشتر بدانید: قرار بود در خانه با امیر تنها صحبت کنیم که شوهرم سر رسید

نویسنده : صدیقه معدنی| کارشناس ارشد روان‌شناسی

این مطلب در تاریخ 2019-08-24 06:00:39منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
اخبار و مطالب علمی و اجتماعی
تعداد بازدید
4390

نظر شما در مورد مطلب مرد متاهل هستم نمیتوانم رابطه 9 ساله ام با خانم دیگر را قطع کنم چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
اگر با من نمونی خودم رو میکشم ، من  با کس دیگه ازدواج نمیکنم
اگر با من نمونی خودم رو میکشم ، من با کس دیگه ازدواج نمیکنم

قبل از ازدواج از سلامت جنسی یا اختلالات جنسی خود مطلع شویم
قبل از ازدواج از سلامت جنسی یا اختلالات جنسی خود مطلع شویم

ویتامین موثر بر اختلال نعوظ مردان
ویتامین موثر بر اختلال نعوظ مردان

نشانه‌های اولیه کم‌شنوایی چه چیزهایی هستند؟
نشانه‌های اولیه کم‌شنوایی چه چیزهایی هستند؟

چطور انرژی منفی را از خود دور کنیم
چطور انرژی منفی را از خود دور کنیم

دختر جوان،خودش را دزدید و شکنجه کرد
دختر جوان،خودش را دزدید و شکنجه کرد


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

9524

بازدید امروز:

33758

بازدید دیروز:

258700470

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام