http://s1.picofile.com/file/7101413545/tavalod.jpg

 

شمین سالگرد تاسیس مجموعه پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

 

کاربر گرامی ، شش سال از آغاز فعالیت این مجموعه میگذرد ، همواره  هدف ما اطلاع رسانی دقیق و درست جهت بالا بردن سطح آگاهی و همچنین تحکیم بستر زندگی زناشوئی بوده و هست و امیدواریم بتوانیم در ادامه مسیر از حمایتهای شما عزیزان بهره مند شویم ، طبق روال هر سال در این تاریخ آماری از روند فعالیت این مجموعه از ابتدا تا الان به شرح ذیل به استحضار شما کاربران گرامی میرسد .

 

 

این مجموعه در سال 1384 ، با راه اندازی یک وبلاگ ساده  و شخصی ( http://asheghi4u.blogsky.com ) به منظور قرار گیری مطالب آموزشی برای زوجهای جوان فعالیت خود را به مدیریت  علی سلطانی مجد آغاز نمود .

اهداف راه اندازی این سایت به تر تیب عبارتند از :

آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع

جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج

آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

بررسي روابط دو جنس مخالف ، مسائل اجتماعي و قضائي و تربيت فرزندان

بررسي مسايل پزشکي و اختلالات جنسي

بررسي مسايل جنسي از ديدگاه شرعي

پس از گذر چند ماه از فعالیت با توجه به موضوع وبلاگ با پزشکان و مشاوران ارتباط نزدیکی برقرار گردید و تصمیم گرفته شد تا در جهت توسعه روند فعالیتها و راهنمائی هر چه بهتر کاربران فعالیت از وبلاگ به وب سایت تغییر کند ، تا در سال 1385 وب سایت تنظیم خانواده به نشانی www.asheghi4u.net راه اندازی شد ، در اوایل سال 1385 نیز  با توجه به درخواستهای کاربران  از آنجائی که برخی از افراد به علت حجب و حیا از مراجعه حضوری به پزشک خود داری مینمودند ، بر آن شدیم تا در دنیای مجازی پل ارتباطی بین کاربران و پزشکان و مشاورین  به منظور ارسال و دریافت پاسخها باشیم ، به این ترتیب که کاربران با عضویت در سایت  ، براحتی بتوانند سوالات خود را مطرح کنند و بعد از چند روز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند .

در اواخر سال 1385 برای اولین بار با توجه به اهمیت امر ازدواج آزمون سنجش آمادگی ازدواج را راه اندازی کردیم و همچنین وب سایت  پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده به نشانی www.tanzimekhanevadeh.ir را به این امر اختصاص دادیم تا کاربرانی که قصد ازدواج دارند با شرکت در آزمون سنجش آمادگی ازدواج  و پاسخهایی که ارائه می کنند و بررسی آنها از سوی محققین و مشاورین طرف قرار داد سایت از شرایط خود اطلاعات بهتری حاصل کنند و همچنین با مواردی که در حین ازدواج و پس از آن روبرو می شوند آشنایی پیدا کنند . سوالات آزمون سنجش آمادگی ازدواج برای دو جنس مرد و زن تفاوتهایی داشت و به صورت تفکیک شده انجام میپذیرفت ، بعنوان مثال سوالات اقتصادی اقایان متفاوت از سوالات اقتصادی خانم ها بود همچنین نوع سوالات مربوط به روابط زناشوئی در مردان با سوالات این بخش زنان متفاوت است .

در سال 1387 ، وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده به نشانی http://asheghi4u.blogsky.com در دومین دوره جشنواره ملی رسانه های دیجیتال در بخش خانواده توسط هیئت داوران شایسته تقدیر شناخته شد و افتخاری برای این مجموعه رقم زد .

در سال 1388 ، با توجه به استقبال کاربران ازبخش ارسال سوالات بر آن شدیم تا امکان مشاوره آنلاین را نیز برای کاربران فراهم آوریم تا کاربران به ساده ترین روش ممکن  بتوانند مورد مشاوره قرار بگیرند .

در این مدت با توجه به کند بودن سرعت اینترنت در ایران برای کاهش هزینه ها و استفاده بهتر کاربران از مطالب اقدام به تولید لوح شرده مقالات سایت نموده ایم که تا سال 88

5نسخه از آن تهیه گردید و از مزایای این لوح  میتوان به پویا بودن آن اشاره کرد به این معنی که با داشتن این لوح و نصب نرم افزار موجود بر آن علاوه براینکه کاربران میتوانند کلیه مقالات سایت را به صورت آفلاین مشاهده کنند امکان آپدیت و قرار گیری مقالات جدید در دوره های خاص نیز  به نرم افزار افزوده گشت همچنین کاربران از طریق نرم افزار موجود  قادر هستند تا سوالات خود را ارسال کنند و پاسخ آنها را دریافت کنند و  از مشاوره آنلاین سایت استفاده کنند  و همزمان عضو سایت شوند .

با توجه به عضویت برخی از بیماران تالاسمی در سایت و به منظور حمایت از این عزیزان در سال 1388 بخشی از درامد های حاصل از سایت صرف کمک به این عزیزان گردید که تمامی کاربران عضو و خریداران سی دی مقالات سایت در این امر خیر سهیم بودند و این روند تا سال جاری نیز ادامه خواهد یافت .

در سال 1388 با توجه به عدم اطلاع خانواده ها و والدین از فعالیتهای کودکان ، نوجوانان و جوانان آنها از شبکه اینترنت و متاسفانه حجم انحرافات اخلاقی که بواسطه استفاده ناصحیح از اینترنت اتفاق می افتاد ، مدیریت سایت تنظیم خانواده اقدام به جمع آوری و آماده سازی مجموعه نرم افزارهای  امنیت فرزندان در اینترنت نمود تا والدین بتوانند  کلیه فعالیتهای فرزندان خود را که از طریق رایانه انجام میپذیرد بدون اطلاع آنها کنترل کنند و تدابیر پیشگیرانه اعمال کنند تا از انحرافات اخلاقی آنها جلوگیری شود .

در اواسط سال 1388 با یاری یکی از کاربران سایت اقدام به راه اندزای بخش سوالات شرعی در زمینه مسایل جنسی در سایت نمودیم تا کاربران سوالات شرعی خود را پیرامون مسایل جنسی و روابط زناشوئی از طریق فرم مخصوص به خود و انتخاب مرجع تقلید مد نظر  ارسال نمایند .

در اواخر سال 1389

با توجه به آنکه میدانستیم خلی از افراد مشکلات روحی و عاطفی داشته و نیاز به هم صحبت و همرددی دارند لذا برآن شدیم تا سایت جدیدی به نشانی www.deldari.ir راه اندازی کنیم تا سایر کاربران بتوانند مشکلات روحی خود و حرفهای دل خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به دردو دل بپردازند .

امکاناتی که در اختیار کابران عضو میباشد : ( امکان ارسال سوال در زمینه پزشکی ( تخصص زنان و زایمان - اورولوژی ) - ارسال سوال در زمینه مسایل حقوقی ( دادگاه خانواده ) -ارسال سوالات جنسی و زناشوئی - ارسال سوالات شرعی ) ، امکان مشاوره انلاین ، امکان درخواست مقاله ، امکان تبادل نظر و چت ، امکان شرکت در آزمون سنجش آمادگی ازدواج ، امکان معرفی به پزشک و مشاور ، دریافت کلیه مقالات به صورت ماهانه  تمامی امکانات مذکور برای دارندگان سی دی مقالات نسخه 5 نیز فعال میباشد.

رزومه فعالیت شش ساله این مجموعه به شرح زیر میباشد :

آمار بازديد روزانه به صورت ميانگين 10 الي 17000 بازديد

آمار کل بازديد کنندگان ازيکم فروردين ماه سال 1385 الي يکم فروردين ماه سال 1390

16769411 بازديد ميباشد.

جدول آمار بازديد کنندگان از سايت تنظيم خانواده در طول پنج سال

ميانگين تعداد بازديد روزانه

بازديد کل در پايان سال

سال 1385

1230

452307

سال 1386

5709

1840783

سال 1387

8061

2942493

سال 1388

11619

4242337

سال 1389

16877

6161209

آمار کل بازديد کنندگان تا پايان دوره 5 ساله

1563912

آمار اعضا بر اساس جنسيت و وضعيت تاهل بر مبناي درصد

آقا متاهل

خانم متاهل

اقا مجرد

خانم مجرد

سال 1385

39%

31%

19%

11%

سال 1386

41%

34%

21%

4%

سال 1387

40%

35%

17%

8%

سال 1388

38%

32%

18%

12%

سال 1389

31%

34%

19%

16%

بطور کلي

37.8%

26.4%

18.8%

10.2%

لازم به ذکر ميباشد کاربران مجرد نيز اکثرا در دوران نامزدي هستند

بيشتر عناوين مطرح شده

آمار سوالات مطرح شده توسط آقايان متاهل بر مبناي درصد

اختلالات جنسي

44%

سوالات جنسي

21%

مشاوره

15%

نازائي

7%

ساير موارد

13%

بيشتر عناوين مطرح شده

آمار سوالات مطرح شده توسط خانم هاي متاهل بر مبناي درصد

عدم ارگاسم

61%

روشهاي پيشگيري از بارداري

19%

سوالات جنسي

7%

مشاوره

3%

ساير موارد

10%

بيشتر عناوين مطرح شده

آمار سوالات مطرح شده توسط آقايان مجرد بر مبناي درصد

HIV و بيماريهاي مقاربتي ديگر

32%

اختلالات جنسي

28%

سوالات جنسي

23%

مشاوره قبل از ازدواج

15%

ساير موارد

2%

بيشتر عناوين مطرح شده

آمار سوالات مطرح شده توسط خانم هاي مجرد بر مبناي درصد

مشاوره قبل از ازدواج

38%

روشهاي پيشگري از بارداري

26%

معرفي پزشک جهت معاينه

22%

ساير موارد

14%

موضوعات مشاوره و سوالات مطرح شده توسط آقايان متاهل :

انزال زود رس ، اختلالات نعوظ در آلت تناسلي ، افزايش اندازه آلت تناسلي ، دارو هاي تواندمندي قواي جنسي ، روشهاي پيشگيري از بارداري ، روشهايي نزديکي ، عدم ارگاسم همسر ، توع طلبي جنسي و روابط نامشروع . سرد مزاجي همسر ، سوالات در زمينه واريکسل ، نازائي مردان ، تربيت فرزندان ، اختلاف با همسر و...

موضوعات مشاوره و سوالات مطرح شده توسط خانم هاي متاهل :

عدم ارگاسم ، خواسته اي نا متعارف جنسي همسر ، روشهاي جلوگري از بارداري ، درد در حين نزديکي ، مشکلات دوران قاعدگي ، سردمزاجي ، شک و بدبيني به همسر ، اختلاف با خانواده همسر ، طلاق مهريه نفقه ، سوالات در زمينه سرطان سينه و ...

موضوعات مشاوره و سوالات مطرح شده توسط خانم هاي مجرد :

معرفي پزشک جهت معاينه تشخيص بکارت ، مشاوره قبل از ازدواج ، اختلاف با نامزد ، راه هاي جلوگيري از بارداري ، سردرگمي در نتخاب همسر ، ترک خودارضائي و...

موضوعات مشاوره و سوالات مطرح شده توسط آقايان مجرد :

نحوه تشخيص ايدز و بيمارهاي مقاربتي ، انزال زودرس ، ترک خود ارضائي ، مشاوره ازدواج ، تمايلات و تفکرات جنسي ، عدم کنترل غريزه جنسي ، روش هاي پيشگيري از بارداري ، آزامايشهاي قبل از ازدواج و...

در پایان در قسمت نظرات این پست میتوانید انتقادات ، پیشنهادت و نظرات خود را جهت نحوه فعالیت این پایگاه مطرح نمائید

با تشکر

 

این مطلب در تاریخ 2011-08-14 06:57:58منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
اخبار و مطالب علمی و اجتماعی
تعداد بازدید
10175

نظر شما در مورد مطلب رزومه فعالیت پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
ازدواج به موقع چه زمانیست ؟
ازدواج به موقع چه زمانیست ؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج
رابطه جنسی قبل از ازدواج

آموزش شيوه صحيح باردار شدن خانمها
آموزش شيوه صحيح باردار شدن خانمها

کرونا اینگونه از فردی به فرد دیگر منتقل می شود
کرونا اینگونه از فردی به فرد دیگر منتقل می شود

چطور به دیگران نه بگوییم
چطور به دیگران نه بگوییم

دانستنیهای جنسی
دانستنیهای جنسی


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

15237

بازدید امروز:

28285

بازدید دیروز:

262733025

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام