نشانه های رابطه خوب با همسر

نشانه های رابطه خوب با همسر

اگر شما تعداد زیادی از این نشانه‌ها را در خود‌تان می‌بینید، باید به آینده رابطه با همسرتان امیدوار باشید و به رابطه‌ای كه ساخته‌اید افتخار كنید.

به خودتان می رسید؟

خسته از كار برگشته‌اید، ‌روز گرمی بوده و حسابی عرق كرده‌اید. همسر‌تان یك ساعت دیگر به خانه می‌رسد. آیا اول زیر باد كولر یك چرت حسابی می‌زنید یا این‌اكه دوش می‌گیرید و سعی می‌كنید كمی به ظاهر خود‌تان برسید؟ اگر همسر‌تان را واقعا دوست داشته باشید، ‌تصوری كه او در مورد شما می‌كند برای‌تان از هر چیزی مهم‌تر است

زندگی‌تان را پر انرژی كرده؟

از همان صبح كه از خواب بلند می‌شوید انرژی زیادی دارید و حتی اگر بیمار هم باشید می‌توانید كارهای روزانه‌‌تان را با سرزندگی و آرامش انجام دهید؟ و آیا این رابطه و این حس باعث می‌شود كه نسبت به‌خود‌تان هم احساس خوبی داشته باشید و به زندگی كه ساخته‌اید با احساس غرور نگاه كنید؟ عشق واقعی در تمام روز شما و احوال شما تاثیر می‌گذارد و حتی اگر یك زندگی كاملا معمولی داشته باشید احساس رضایت فوق‌العاده‌ای در شما ایجاد می‌كند.

چقدر قهر می‌كنید؟

چقدر قهر می‌كنید

آخرین‌باری كه با هم قهر كردید چه زمانی بود؟ یك ‌‌ساعت پیش؟ یك هفته پیش یا یك ماه پیش؟ اگر شما واقعا عاشق یكدیگر باشید می‌توانید خیلی راحت در مورد اختلافات‌تان صحبت ‌كنید و چون نظر طرف مقابل‌‌تان برای‌تان مهم است، ‌خوب به حرف‌هایش فكر می‌كنید و سعی كرده تصمیمی بگیرید كه هم منطقی باشد و هم به او آسیبی نزند. شاید گاهی از هم برنجید اما قهر در رابطه شما اتفاق عادی‌ نیست. شما ناراحتی‌های‌تان را از هم پنهان نمی‌كنید ولی قرار هم نیست به‌خاطر رسیدن به خواسته‌‌تان با قهر از طرف مقابل‌تان باج بگیرید.

حتی اگر یك جنگ تمام عیار بین شما اتفاق بیفتد و با هم دعوا كنید ظرف تنها چند دقیقه روبه‌راه می‌شوید و دل‌تان می‌خواهد كه با هم حرف بزنید. به این فكر می‌كنید كه هیچ‌چیز ارزشمندتر از این نیست كه شما 2 نفر می‌توانید با هم در مورد احساسات و تصمیمات‌تان گفت‌وگو كنید و از طرف دیگر طاقت هرچیزی را كه داشته باشید طاقت دیدن ناراحتی او را ندارید. حتی اگر یك جنگ تمام عیار بین شما اتفاق بیفتد و با هم دعوا كنید ظرف تنها چند دقیقه روبه راه می‌شوید و دل‌تان می‌خواهد كه با هم حرف بزنید. به این فكر می‌كنید كه هیچ‌چیز ارزشمندتر از این نیست كه شما 2 نفر می‌توانید با هم در مورد احساسات و تصمیمات‌تان گفت‌وگو كنید و از طرف دیگر طاقت هرچیزی را كه داشته باشید طاقت دیدن ناراحتی او را ندارید.

اگر واقعا عاشقش باشید نه شما و نه همسر یا نامزد‌تان نمی‌خواهید كه وفاداری دیگری را به شكل عجیب و غریبی امتحان كنید. قهرهای الكی به‌دلیل این‌كه ببینید او برای آشتی پیش قدم می‌شود، بهانه‌گیری‌ها یا درخواست‌ها و انتظارهای غیرمتعارف در رابطه شما هیچ جایی ندارد

از ریسك كردن نمی‌ترسید؟

از این‌كه با او در شهر دیگری زندگی كنید نمی‌ترسید و فكر می‌كنید خیلی از كارهایی كه پیش از این در توان خود‌تان نمی‌دیدید حالا انجام شدنی است؟ عشق به طرز عجیبی شما را شجاع می‌كند. از ریسك كردن در كنار او نمی‌ترسید. انگار وجودش به شما قدرت عجیب و غریبی می‌دهد. از اخم و نگاه سرد دیگران نمی‌ترسید و فكر می‌كنید تا زمانی كه او هست، چرا باید از چیزی بترسید؟ البته اینها یك تصور غیرواقعی نیست، او واقعا شما را حمایت می‌كند و هر زمان كه به مراقبتش نیاز داشته باشید در كنار‌تان او را می‌بینید.

او چه چیزی را دوست دارد؟

برای خرید یك كادو ذهن‌تان پر از ایده‌هایی است كه او را شگفت‌زده می‌كند یا این‌كه باید از ده‌ها نفر مشورت بگیرید و باز هم به نتیجه‌ای كه می‌خواهید نمی‌‌رسید؟ اگر ارتباط شما نزدیك و گرم باشد، سعی می‌كنید از هر راهی كه می‌شود به علائق او پی ببرید و آن‌ها را در رفتارها، پوشش و آرایش و همه ابعاد زندگی‌‌تان جلوه دهید. او را بهتر از هر كسی می‌شناسید، حتی اگر یك‌سال بیشتر از ازدواج‌تان نگذشته باشد، ‌آنقدر پیوند میان شما قوی هست كه از اعضای خانواده‌اش هم بیشتر روی احساسات، رفتارها و حتی منظورهای پنهانش شناخت دارید. خوب می‌دانید در چه موقعیتی نباید قرارش دهید یا این‌كه در چه شرایطی مهم‌ترین حرف‌ها را باید به او بزنید. شما این اطلاعات را به طرز عجیب و نامحسوسی به دست آورده‌اید. حالا دیگر می‌توانید از نگاه او درونش را بخوانید و به غیر از شما هیچ‌كس از پس این كار برنمی‌آید. حس می‌كنید هر روز كه می‌گذرد، ارتباط‌تان به طرز شگفت‌آوری قوی‌تر می‌شود و خیلی زودتر از انتظار‌تان چیزهایی كه می‌خواهید را درباره‌اش كشف می‌كنید.

همیشه از او دفاع می‌كنید؟

اگر یكی از اعضای خانواده‌‌تان به او توهینی كند یا این‌كه متهمش كند، چه واكنشی نشان می‌دهید؟ ممكن است حق با خانواده‌‌تان باشد، بنابراین به آن‌ها اجازه می‌دهید كه در نبود همسر‌تان حسابی سرزنشش كنند یا این‌كه در موردش جملات ناخوشایندی را به كار ببرند؟ در صورتی كه واقعا عاشقش باشید، قطعا ‌از او دفاع می‌كنید و خود‌تان را به خاطرش در خطر می‌اندازید؟ اگر واقعا عاشقش باشید حتی اگر نگرانی‌هایی در رابطه شما وجود دارد مقابل دیگران به او توهین نمی‌كنید یا از او گلایه نمی‌كنید. دوست دارید حتی در سخت‌ترین روزهای رابطه‌‌تان همه بدانند كه برای‌تان محترم است و آن‌ها هم وظیفه دارند به او احترام بگذارند.

حسرت زندگی دیگران را دارید؟

نگاهی به زندگی‌‌تان در این چند‌سال بیندازید. تا امروز پیش آمده حسرت زندگی دوستان‌تان را بخورید یا این‌كه همسر‌تان را با مردهای دیگر مقایسه كنید و بعد از آن یك آه بكشید؟ اگر عاشقش باشید حتی اگر او یك آدم كاملا معمولی باشد، آدمی كه پول محدود، ‌ظاهر متوسط و خانواده متوسطی هم دارد، ‌هرگز فكر نمی‌كنید كه می‌توانستید انتخاب بهتری داشته باشید. از نظر شما بهتری و بدتری با این معیارها سنجیده نمی‌شود. شما فكر می‌كنید او با تمام كاستی‌هایش بهترین گزینه برای شماست و آرامشی را كه در كنار او می‌گیرید از هیچ‌كس دیگری نمی‌توانستید بگیرید.

چطور توصیفش می‌كنید؟

او را در 5 جمله توصیف كنید. حالا به جملاتی كه انتخاب كرده‌اید نگاه كنید؛ چه تعداد از آن‌ها مثبت هستند و چه تعداد منفی؟ شما او را همانطور كه هست می‌پذیرید و به همه چیزش افتخار می‌كنید یا این‌كه همیشه منتظر روزی هستید كه او قرار است تغییر كند؟ در زندگی عاشقانه اینطور نیست كه شما ویژگی‌های منفی همسر‌تان را نبینید. همه عیب و ایرادهایش را می‌بینید اما برای‌تان آزار‌دهنده نیست. شما می‌دانید كه خود‌تان هم خالی از عیب نیستید. در مقابل نقاط قوت او برای‌تان مهم و ارزشمند است و سعی می‌كنید با مطرح‌كردن این ویژگی‌های مهم در مقابل دیگران، ارزش او را پیش دیگران هم بالا ببرید.

او را برای اشتباهات دیگران سرزنش می‌كنید؟

هیچ‌وقت از او نمی‌خواهید كه بین شما و وفاداری‌اش به خانواده‌ خود یا دوستانش یكی را انتخاب كند. سعی می‌كنید به موقعیت خانوادگی و اجتماعی‌اش احترام بگذارید و او را به‌خاطر اشتباهات دیگران هرگز تحقیر نمی‌كنید. حتی در سخت‌ترین شرایط به آدم‌هایی كه برایش ارزشمند هستند احترام می‌گذارید و هرگز حتی به‌دلیل خنك‌شدن دل خود‌تان او را در مقابل دیگران شرمنده نمی‌كنید.

از رویاهایتان می‌گذرید؟

قطعا شما و او قبل از آشنایی‌‌تان رویاهایی داشته اید. ممكن است یكی‌ از شما فكر تحصیل در كشوری دیگر را می‌كرده‌ و فكر دیگری این بود كه در همین كاری كه هست چطور می‌تواند پیشرفت كند. آیا زمانی كه رویاهای شما در یك مسیر قرار نمی‌گیرد، حاضر می‌شوید از رویای خود‌تان به‌دلیل رسیدن او به آرزوهایش صرف‌نظر كنید و در راه تحقق آرزوهایش بهترین همراه برای او باشید؟

باید فقط متعلق به شما باشد؟

اگر روزی بفهمید كه جدایی برای شما بهترین چیز است، ‌آیا به او اجازه می‌دهید كه بدون جنگ و دعوا از شما جدا شود؟ شاید شما یكدیگر را دوست داشته باشید اما به دلایل بسیار نتوانید زندگی‌‌تان را آن‌طور كه انتظار دارید یا لیاقتش را دارید بسازید. اگر شما یك عاشق واقعی باشید هرگز به این فكر نمی‌كنید بلكه فكر می‌كنید اگر او قرار است مال شما نباشد پس دیگر چه دلیلی دارد، نگران او و آینده‌اش باشید. شما او را هرجا كه باشد دوست دارید، چه در كنار‌تان و چه دور از شما.

زیادی مراقبش هستید؟

زیادی مراقبش هستید

آیا سلامتش برای شما نخستین اولویت است؟ از نگرانی‌هایش كم می‌كنید چون نمی‌خواهید استرس‌ها اذیتش كنند، وقتی كه بیمار می‌شود مهم‌ترین موضوع زندگی‌‌تان مراقبت از او و سلامتش می‌شود؟ اگر این‌طور باشد شما واقعا عاشقش هستید. این مسئله قطعا در كوچك‌ترین بخش‌های زندگی شما بروز پیدا خواهد كرد. از پختن یك غذای سالم بگیرید تا كنترل وزن و سلامت او یا حتی مراقبت از سلامت روانش، همگی برای شما اهمیت ویژه‌ای پیدا خواهند كرد.

همه چیز «ما» شده است؟

در رابطه‌‌تان مدام حرفی از «من» به میان نمی‌آورید و حتی وقتی می‌خواهید تصمیمی بگیرید و به او انتقال دهید مصلحت «ما» را در‌نظر‌ می‌گیرید. وقتی كه به آینده فكر می‌كنید قبل از هر تصمیمی كه می‌گیرید به این فكر می‌كنید كه این اتفاق روی احساسات و آینده او چه تاثیری می‌گذارد. خوشبختی شما یك خوشبختی مشترك است. اتفاقی كه لبخند را روی لب هر دوی شما می‌نشاند.

نزدیكانش را دعوت می‌كنید؟

آخرین باری كه دوستان او یا اعضای خانواده‌اش را دعوت كردید كی بود؟ اگر عاشقش باشید به او حق می‌دهید كه مانند شما با كسانی وقت بگذراند كه دوست‌شان دارد و كنارشان آرامش می‌گیرد. دوستان قدیمی، اعضای خانواده یا حتی كسانی كه خیلی هم در دل‌تان به آن‌ها تعلقی ندارید را به خاطر خوشحالی او به خانه‌‌تان دعوت می‌كنید یا وقتی كه از شما می‌خواهند آخر هفته با آن‌ها باشید فكر نمی‌كنید كه روز‌تان را قرار است تلف كنید. هیچ ارتباطی را به او تحمیل نمی‌كنید. اگر می‌خواهید كسی را به خانه‌‌تان دعوت كنید اول به این فكر می‌كنید كه او از این مهمانی چه لذتی می‌برد.

حرف‌های‌تان تمام نمی‌شود؟

آخرین‌باری كه یك روز تمام با هم تنها بودید كی بود؟ آیا در پایان روز خسته و بی‌حوصله شده بودید و دیگر حرفی برای گفتن نداشتید؟ اگر احساس بین شما قوی باشد، حرف‌هایی كه دوست دارید به هم بزنید هیچ وقت تمام نمی‌شود. حتی اگر به یك مسافرت یك ماهه 2 نفره بروید و مدام با هم تنها باشید بین شما سكوت آزار‌دهنده‌ای برقرار نمی‌شود و همیشه آن‌قدر موضوع مشترك برای صحبت كردن و علاقه مشترك برای تفریح كردن دارید كه خلا یك همراه واقعی را در زندگی‌تان احساس نمی‌كنید.

اشتباهاتش را نمی‌بخشید؟

وقتی كه با هم دعوا می‌كنید فورا ذهن‌تان به عقب بر می‌گردد و تمام مشكلاتی كه در این سال‌ها بین شما پیش آمده را به او یادآوری می‌كنید؟ اگر عاشقش باشید هرگز از اشتباهات گذشته‌اش یك داستان نمی‌سازید و تحقیرش نمی‌كنید. شما اغلب اتفاقات بد گذشته را به راحتی می‌بخشید و تا حدودی فراموش می‌كنید و حتی اگر بعضی‌های‌شان از یاد‌تان نرود، مقابل او وانمود می‌كنید كه فراموش‌شان كرده‌اید.

خودتان را كنار نمی‌كشید؟

هیچ وقت این جمله را به زبان آورده‌اید؟ بی‌پولی و مشكلات تو به من ربطی ندارد! یا این‌كه شما هم برای آینده مشترك‌تان مدام برنامه‌ریزی می‌كنید و دوست دارید به هر قیمتی كه شده تلاش‌تان را بیشتر كنید تا بهترین آینده را برای یكدیگر بسازید و خود‌تان را از منافع این زندگی كنار نمی‌كشید و به یك مصرف‌كننده پر توقع تبدیل نمی‌شوید. پا به پای هم مسائل مالی، ‌تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ها را مدیریت می‌كنید و هیچ وقت فكر نمی‌كنید كه او تنها كسی است كه در قبال این زندگی وظیفه دارد.

شرایطش را درك می‌كنید؟

نه این‌كه یك آدم وابسته و منفعل باشید اما برنامه‌های شما به جای برنامه‌های من، به ما تبدیل می‌شود. تفریحات شما می‌شود تفریح 2 نفره و شادی شما می‌شود شادی مشترك. حتی زمانی كه حسابی دل‌تان گرفته برای تفریح كردن نگاهی به برنامه او می‌اندازید. آیا او سالم است و حوصله و توان جسمی این تفریح را دارد. آیا به خاطر برنامه كاری‌اش به او فشاری نمی‌آید و او هم مانند شما از این برنامه‌ای كه گذاشته‌اید لذت می‌برد یا این‌كه بهتر است تفریح‌تان را به زمان دیگری منتقل كنید.

دوست دارید همه چیز متعلق به او باشد؟

وقتی به قصد خریدن چیزی برای خود‌تان به خرید می‌روید، پشت مغازه‌ها چشم‌تان به چیزهایی جلب می‌شود كه او دوست دارد داشته باشد یا به لباس‌هایی كه به‌نظر‌تان اگر بپوشد خیلی زیبا می‌شود؟ برای شما كه عاشقانه دوستش دارید، ‌همیشه برای‌تان زیبایی‌اش تازه می‌ماند. وقتی كه لباس تازه‌ای می‌پوشد دوست دارید نگاهش كنید. احتیاجاتش را به خاطر دارید و حتی حاضر هستید به خاطر فراهم‌كردن‌شان از احتیاجات خود‌تان صرف‌نظر كنید.

منبع : سیب سبز

 

مطلب پیشنهادی سایت تنظیم خانواده

 

 

 


رابطه جنسی
مشاوره ازدواج،مشاوره جنسی
آموزش زناشوئی
آموزشهای جنسی
مشاوره جنسی،مشاوره آنلاین
فیلم رابطه جنسی
رابطه جنسی
رابطه جنسی

 
این مطلب در تاریخ 2018-12-23 19:47:06منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
3703

نظر شما در مورد مطلب نشانه های رابطه خوب با همسر چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
چطور از آسیب های طلاق کم کنیم
چطور از آسیب های طلاق کم کنیم

همسرتان بعد از ازدواج تغییر نمی کند
همسرتان بعد از ازدواج تغییر نمی کند

دیدگاه پسران به دخترانی که اهل دوستی هستند
دیدگاه پسران به دخترانی که اهل دوستی هستند

پسر با شرایط خوب و نه دختران به ازدواج با او
پسر با شرایط خوب و نه دختران به ازدواج با او

مواد غذایی افزایش دهنده باروری
مواد غذایی افزایش دهنده باروری

پارافیلیا (انحراف جنسی) و درمان آن
پارافیلیا (انحراف جنسی) و درمان آن

چه کسانی بیشتر خودکشی می کنند
چه کسانی بیشتر خودکشی می کنند

خواب های جنسی  که گاهی باعث آزار ما می شوند !
خواب های جنسی که گاهی باعث آزار ما می شوند !


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

1686

بازدید امروز:

28396

بازدید دیروز:

252589908

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام