زوجهایی که رابطه جنسی ندارند-طلاق جنسی

زوجهایی که رابطه جنسی ندارند-طلاق جنسی


رابطه زناشویی از موضوعات مهمی است که سبب پایداری زندگی مشترک می شود به صورتی که نارضایتی جنسی در رابطه زناشویی به سرعت زمینه را برای سردی روابط در بین همسران به وجود می آورد و مشکلات زیادی را برای زوجین به وجود می آورد تا جایی که زندگی مشترک را به سمت طلاق و جدایی می کشاند.طلاق جنسی

بسیاری از کارشناسان طلاق جنسی را مقدمه ای بر طلاق عاطفی می دانندطلاق جنسی چیست و چه دلیلی دارد؟


تفاوت مردان و زنان در نیازهای جنسیمشکلات جنسی یکی از عوامل مهم اختلاف میان زوجین و گاه حتی طلاق آنهاست در کشور ما نیز هر چند به علت وضعیت خاص فرهنگی و عرفی آمارهایی دقیقی از اختلالات جنسی وجود ندارد اما اختلالات جنسی در ایران و تاثیر آن بر طلاق زوجین نگران کننده است.از مشکلات جنسی می توان به زودانزالی در مردان و کاهش میل جنسی و سردمزاجی در زنان اشاره کرد.

طلاق جنسی اختلالی مهمتر از طلاق عاطفی

طلاق جنسی یا سرد شدن از روابط زناشویی مقدمه ای بر طلاق عاطفی است . عواملی که بر طلاق جنسی تاثیر گذار است عبارتند از :

سرد مزاجی

سرد مزاجی، شادی و نشاط زندگی مشترک را از بین می برد و عواقب جبران ناپذیری مانند قهر و جدایی را بر جای می گذارد. زوجین برای کاهش سردمزاجی باید به دنبال دلایل سردمزاجی باشند و برای درمان بی میلی جنسی به درمانگر مراجعه کنند .
این مطلب را بخوانید : دلایل سرد مزاجی


چه چیزی موجب طلاق جنسی می شود؟

چه چیزی موجب طلاق جنسی می شود


ناهمخوانی جنسی و تمایلات جنسی متفاوت

ناهمخوانی جنسی زن و شوهر در طولانی مدت می تواند بنیان خانواده رااز هم بپاشد و سرنوشت خانواده را به طلاق موکول نماید. زن و شوهر در طلاق جنسی به لحاظ عاطفه و صمیمیت، علاقه و عشق مانند هم هستند اما نمی توانند یک رابطه جنسی را به خوبی پیش ببرند و هم آغوش مناسبی برای یکدیگر نیستند.

اگر زوجین به لحاظ تمایلات جنسی متفاوت باشند، در رابطه جنسی و زندگی مشترک دچار مشکل خواهند شد، زیرا رابطه جنسی خوب و مساعد، برای زندگی زناشویی مفید است. از موارد تاثیر گذار کیفیت و کمیت رابطه جنسی ، شکل و شیوه رابطه جنسی مورد علاقه دو طرف، پیش نوازی و یا پس نوازی در رابطه، میل جنسی زیاد و یا میل جنسی کم است .

اگر رابطه جنسی لذت بخش نباشد جز دلسردی، دلخوری و دوری چیزی نخواهد داشت پس طلاق جنسی در طولانی مدت به طلاق عاطفی و طلاق رسمی و قانونی می انجامد.


طلاق جنسی و دلسردی در رابطه زناشویی


باورهای فرهنگی نادرست

از دیگر عواملی که سبب طلاق جنسی می شود باورهای فرهنگی نادرستی چون برتری داشتن جنس مرد نسبت به زن و پرخاشگری جنسی است که می تواند منجر به ناسازگاری و ناهماهنگی جنسی میان زوجین شود.

تغذیه نامناسب و داروهای شیمیایی

از جمله عواملی که سلامت جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد تغذیه نامناسب، استفاده از داروهای بدنسازی و شیمیایی است.در این شرایط معمولا میل جنسی کمتر شده و رضایتمندی جنسی کاهش می یابد.

مصرف سیگار یا مواد مخدر

یکی دیگر از عوامل موثر در ایجاد سرد مزاجی و بی میلی جنسی در زوجین، مصرف سیگار یا مواد مخدر است؛ به طوری که میل جنسی افراد معتاد کاهش یافته زیرا مواد مخدر اثرات مخربی بر میل و توانایی جنسی انسان دارند.
 
این مطلب را بخوانید : مهارتهای لازم در رابطه جنسی

 

دلایل طلاق جنسی چیست؟

دلایل طلاق جنسی چیست


ارضای جنسی

ارضای جنسی در زندگی زناشویی باعث لذت بردن، صمیمیت و آرامش و محبت زوجین می شود. ارضای غرایز جنسی، نه تنها باعث سلامت اعضای جنسی بدن می شود بلکه باعث تسکین و آرامش زوجین نیز به دلیل درک متقابل و همسویی عاطفی زن و شوهر با یکدیگرمی شود.

بین غرایز جنسی و ارضای آن و درک متقابل و صمیمیت بین همسران، رابطه مستقیم پا برجاست و یکی بر دیگری اثر گذار است. درک جنسی و عاطفی همسر، سبب آرامش فرد و وجود مشکل در ارضای غرایز جنسی بر کیفیت روابط زناشویی تاثیر گذار است.

چنانچه بارها در بخش سلامت جنسی در نمناک گفته ایم در صورت وجود نا هماهنگی و نا همسانی در ارضای غریزه جنسی در صورتی که تنها نیاز یکی از همسران تامین شود، زندگی جنسی با مشکل روبرو می شود زیرا در تامین غرایز جنسی همسران، دو وضعیت برد – برد و یا باخت –باخت موجود است و عدم تامین نیاز یکی از همسران موجب شکست هر دو زوج می شود.تفاوت جنسیتی

مردان نسبت به زنان زودتر تحریک می شوند اما تحریک جنسی شان نیز دوام زیادی ندارد، اما زنان دیر تحریک شده و شدت تحریک جنسی شان بیشتر از مردان است. بسیاری از مردان نمی دانند که ارضای زنان از بیرون اتاق خواب و حتی از روزها قبل شروع می شود و فکر می کنند زنان نیز مانند خود ارضای جنسی شان از داخل اتاق خواب و از روی تختخواب آغاز می شود.

متاسفانه زنان و مردان با معیارهای خودشان یکدیگر را می سنجندو از نیازهای یکدیگر اطلاعی ندارند و شناخت کافی از یکدیگر ندارند . مردان همسر خود را در رفتار و نیاز مانند یک مرد قضاوت می کنند و زنان نیز سعیشان این است که همسرشان را بر اساس معیارهای زنانه، مورد ارزیابی و توجه قرار دهند که این عامل سبب ایجاد اختلافات زناشویی، سردی و بی میلی های جنسی در زندگی زوجین و یا حتی خیانت می شود .درمان اختلالات جنسی
 

برای درمان اختلالات جنسی نگاه جامع و توجه همزمان به جنبه های پزشکی و روان شناختی الزامی است زیرا اختلالات جنسی ریشه روان شناختی دارند یا با منشا ارگانیک و عضوی با درصدی از ریشه های روان شناختی قابل تشخیص هستند.

آغاز اختلالات جنسی با مشکلات روان شناختی و گاهی نیز با برخی از بیماریهای پزشکی همراه است و استرس ها و عوامل رفتاری نیز به تدریج به آن اضافه می شوند.

در نوعی از اختلال رابطه جنسی که به عنوان ازدواج به وصال نرسیده شناخته می شود، زن و شوهر پس از گذشت ماهها و گاه حتی چند سال، نمی توانند رابطه جنسی کاملی را تجربه کنند.

برای درمان این اختلال درمانگر باید اگر حجب و حیا باعث این مشکل شده علت روان شناختی این مطلب را کشف نموده تا از طریق روشهایی، عمل جنسی قبیح پنداشته شده در ذهن بیمار را موجه و مناسب متصور ساخت.

باید بدانید اختلال جنسی تثبیت شده غیرقابل درمانی وجود ندارد اما روشهای درمانی افراد گوناگون، با یکدیگر فرق می کند . نحوه درمان بستگی به عواملی مانند سن مراجعه کننده، مدت زمان ازدواج، وضعیت پزشکی، عوامل ایجاد کننده اختلال و آخرین وضعیت رفتاری زندگی زناشویی دارد.

در درمان اختلالات جنسی زن و مرد نباید یکدیگر را قضاوت کنند و یکدیگر را مقصر و متهم ایجاد این مشکل بدانند هر دو، برای حل مشکل مشترکشان باید تلاش کنند و تا رسیدن به نتیجه قطعی دست از تلاش برندارند..
این مطلب را بخوانید :  چطور باید رابطه جنسی برقرار کنیم
منبع : سایت نمناک
این مطلب در تاریخ 2019-04-27 17:07:08منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
4408

نظر شما در مورد مطلب زوجهایی که رابطه جنسی ندارند-طلاق جنسی چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
همسرتان بعد از ازدواج تغییر نمی کند
همسرتان بعد از ازدواج تغییر نمی کند

تصورات شوهرم درباره اخلاقم در گذشته را چطور از ذهنش پاک کنم؟
تصورات شوهرم درباره اخلاقم در گذشته را چطور از ذهنش پاک کنم؟

با چه تیپ شخصیتی ازدواج کنیم
با چه تیپ شخصیتی ازدواج کنیم

عقد آریایی چگونه است
عقد آریایی چگونه است

کم شدن میل جنسی در ازدواج دوم
کم شدن میل جنسی در ازدواج دوم

علت سرد شدن میل جنسی
علت سرد شدن میل جنسی

صدور مجوز مراکز مشاوره با بهزیستی است یا نظام روانشناسی
صدور مجوز مراکز مشاوره با بهزیستی است یا نظام روانشناسی

دلایل کاهش سن تن فروشی
دلایل کاهش سن تن فروشی


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

1973

بازدید امروز:

28396

بازدید دیروز:

252590195

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام