مشاور سنتر

چطور رابطه احساسی قوی داشته باشیم

چطور رابطه احساسی قوی داشته باشیم

در این گزارش به برخی از روش های تقویت روابط احساسی و عاشقانه اشاره شده است.ارتباط برقرار کردن یکی از موضوعات مهمی است که این روزها می‌تواند در کیفیت زندگی افراد نقش بسزایی داشته باشد؛ به طوری که ارتباط صحیح می‌تواند سلامت جامعه و شهروندان که شامل طیف گسترده‌ای از افراد هستند را رقم بزند.

رمز ساسن، نویسنده کتاب‌های انگیزشی و مثبت اندیشی از جمله متخصصانی است که به ارتباط سالم و پیامدهای مثبت ناشی از آن تاکید می‌کند و همواره درصدد ارائه راهکارهای مفیدی برای این منظور است.

او در بخشی از یکی از مقالات خود تاکید می‌کند که اگر می‌خواهید روابط خوب و سالمی برقرار کنید باید کارهایی که باعث خراب شدن این روابط می‌شوند را انجام ندهید و باید به طور مداوم از این روابط مراقبت کنید. زیرا همان طور که اتومبیل شما برای داشتن وضعیت و شرایط مناسب نیاز به تعمیر و مراقبت بیشتر دارد روابط خوب و سالم نیز به مراقبت دقیقی نیاز دارند.

این نویسنده اظهار می‌کند که روش‌های ساده، امّا مشخصی برای حفظ انواع روابط با خانواده، همکاران، همسایه ها، فرد مورد علاقه و افراد دیگر وجود دارد که رویکرد این روابط باید با یکدیگر متفاوت باشد چرا که رابطه بین دو فردی که به یکدیگر علاقه‌مند هستند با رابطه همان فرد با همکاران یا همسایگانش متفاوت است.

به خاطر داشته باشید که یک راز ساده برای داشتن ارتباطی شاد و طولانی، توجه بیشتر به شخص مقابل و تلاش برای گوش دادن به او و مراقبت کردن از اوست. از اینرو، باید عشق خود را قوی‌تر از قبل نگه دارید و همیشه شریک زندگی خود را شاد کنید و بدنبال آن، روی هر یک از اهداف ارتباطی خود تمرکز کرده و به آن فکر کنید و راه‌هایی را به منظور دست یافتن به آن پیدا کنید.

این نویسنده مثبت گرا در ذیر به برخی از اهداف و روش‌هایی که باعث قوی‌تر شدن هرچه بیشتر روابط احساسی و عاشقانه شما می‌شود اشاره می‌کند.

تاثیر ارتباط در تقویت احساسات

تاثیر ارتباط در تقویت احساسات

ارتباط خوب برقرار کردن باید یکی از اهداف اصلی افراد باشد که برای داشتن یک ارتباط خوب، صحبت کردن، بیان نظرات و اجازه به فرد مقابل برای بیان کردن نظرات خود، به دقت گوش کردن و درک آن چه که شریک زندگی شما می‌گوید بسیار مهم است.

گاهی اوقات ممکن است نظر شما مخالف آن چه که شریک زندگی تان بیان می‌کند، باشد، امّا باید به حرف‌های او به دقت گوش کنید و روابط خود را به خوبی با یکدیگر حفظ کنید حتی اگر موافق آن چه که می‌گوید نباشید.

صحبت کردن با شریک زندگی درمورد احساسات خود و اجازه دادن به او برای بیان ابراز علایق و احساساتش، گام مهمی برای جلوگیری از رنجش، خشم و سوء تفاهم است که این موضوع می‌تواند منجر به روابط بهتر، سالم‌تر و پیوند عاطفی قوی تری شود.

یکی دیگر از اهداف و روش‌هایی که ساسن، نویسنده مثبت گرا پیشنهاد می‌کند درک کردن یکدیگر است؛ به طوری که او تاکید می‌کند حتما یکدیگر را درک کنید چرا که روابط افراد اغلب بدلیل سوءتفاهم و درست بیان نکردن منظور و به خوبی گوش ندادن حرف‌های طرف مقابل خدشه دار می‌شود و ازبین می‌رود.

وی می‌گوید: گاهی اوقات فرد قصد ندارد که به طرف مقابل خود آسیب بزند، اما شخص آسیب دیده، همین را بهانه می‌کند و سال‌ها نیز به خاطر این موضوع از طرف مقابل خود کینه به دل می‌گیرد که این یک سوءتفاهمی بیش نیست چرا که ممکن است فرد مقابل از آسیب حرفی که گفته یا کاری را که انجام داده اطلاع نداشته باشد.

ساسن ادامه می‌دهد: برای روشن شدن امور، همیشه شنونده خوبی باشید و پس از گوش کردن دقیق، صحبت کنید و حتما در خصوص موضوع، سوالاتی داشته باشید چرا که این کار باعث می‌شود از آن چه که طرف مقابلتان (همکار یا دوستتان) بیان کرده مطلع شوید.

این نویسنده خاطرنشان می‌کند: برای آن چه که شریک زندگی تان می‌گوید تلاش کنید چرا که این موضوع باید یکی از اهداف مهم ارتباطی شما باشد.

در صورت امکان از بحث و جدال خودداری کنید

در صورت امکان از بحث و جدال خودداری کنید

بحث و اختلاف نظر، موضوعات اجتناب ناپذیری هستند، امّا اگرعقل سلیم و تدبیر کافی داشته باشید اجازه نمی‌دهید نفستان جبهه گیری خاصی کند چرا که در نهایت می‌توانید هرگونه سوءتفاهمی را برطرف کنید.

رمز ساسن می‌گوید: بحث و اختلاف نظر، بخشی از یک ارتباط طبیعی و سالم هستند، امّا دو طرف باید مراقب باشند که به طرف مقابل خود آسیب نزنند و چیزی نگویند و کاری نکنند که نتوانند حرف خود را پس بگیرند چرا که افراد می‌توانند در گفت وگوهای خود با عشق و مهربانی با یکدیگر صحبت کنند.

از عصبانی شدن خودداری کنید

هرچند که گاهی ممکن است عصبانی نشدن کار خیلی آسانی نباشد، امّا از عصبانیت و بی تابی خودداری کنید و به خاطر داشته باشید که در این شرایط، این فرد نزدیک به شماست که آسیب می‌بیند. آیا واقعا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟!

بلند کردن صدا، فریاد زدن و گفتن برخی چیزهای نه چندان خوشایند می‌تواند باعث مختل شدن یک رابطه شود. از اینرو، عصبانی نشدن باید یکی از اهداف روابط شما باشد که در ذیل به برخی از مواردی که به شما کمک می‌کند تا از عصبانیت خودداری کنید اشاره شده است.

قبل از واکنش نشان دادن از ۱ تا ۱۰ بشمارید.

یک لیوان آب بنوشید.

سعی کنید شریک زندگی خود را درک کنید.

موضوع را تغییر دهید و در خصوص سایر موارد با یکدیگر صحبت کنید.

به جای تمرکز روی تفاوت دیدگاه‌ها و افکار, روی شباهت‌ها تمرکز کنید.

گذشت و بخشش کردن

گذشت و بخشش کردن

یکی از کلیدهای اصلی برای داشتن رابطه خوب و عاشقانه، داشتن گذشت و بخشش است که برای اغلب مردم هدفی دشوار است چرا که آن‌ها باید از عهده آن برآیند.

وقتی چیزی یا کاری سخت و دشوار است بدین معنی نیست که شما باید آن چیز یا کار را رها کنید. بالعکس، بدین معناست که بدلیل سر و کار داشتن زیاد با آن، مهم‌ترین موضوع زندگی شماست.

یکی از مهم‌ترین اهداف ارتباط باید توانایی گذشت و بخشش باشد؛ به طوری که ماریان ویلیامسون اظهارمی کند: «گذشت و بخشش همیشه آسان نیست چرا که گاهی بخشیدن فردی که ضربه‌ای وارد کرده است دردناک‌تر از زخمی است که تحمل کرده ایم. با این وجود، بدون گذشت و بخشش، هیچ گونه صلحی وجود ندارد.»

اولویت دادن به روابط خود

ساسن، نویسنده مثبت گرا می‌گوید: بدلیل زندگی پرمشغله‌ای که داریم، به راحتی می‌توانیم از نیازهای ارتباطی خود غافل شویم که این کار درستی نیست. زیرا زمان و توجه کافی، مثل تمامی چیزهای مهم زندگی، برای داشتن یک ارتباط مداوم و طولانی ضروری هستند.

برای خود وقت بگذارید

مهم نیست که چه اندازه شخصی را دوست دارید و از همراهی با او لذت می‌برید. گاهی اوقات باید خود را رها کنید و مدت زمانی را به خود اختصاص دهید.

صمیمیت

یکی از اهداف مهم ارتباط برقرار کردن، صمیمیت است. صمیمی باشید چرا که برای ادامه یک رابطه، داشتن یک زندگی سالم و رضایت بخش، در آغوش گرفتن و محبت کردن بسیار مهم است.

منبع: سلامت نیوز

این مطلب در تاریخ يكشنبه 7 تير 1399منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
2482

نظر شما در مورد مطلب چطور رابطه احساسی قوی داشته باشیم چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
پس از بهم خوردن نامزدی چکار کنیم
پس از بهم خوردن نامزدی چکار کنیم

آیا دختران جذب مردان پولدار می شوند
آیا دختران جذب مردان پولدار می شوند

آیا سایز سینه های خانم ها مهم است
آیا سایز سینه های خانم ها مهم است

چطور سریع باردار شویم
چطور سریع باردار شویم

چطور توانایی مغز را افزایش دهیم
چطور توانایی مغز را افزایش دهیم

انواع عشق
انواع عشق


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق کلینیک لیزر شفا

 افراد آنلاین :

8453

بازدید امروز:

25654

بازدید دیروز:

266974948

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام