خیانت به همسر با بهانه قرنطینه کرونا

خیانت به همسر با بهانه قرنطینه کرونا

تحلیل روان‌شناسانه ماجرای زنی که شوهرش به بهانه مثبت شدن تست کرونایش او را فرستاده خانه مادرش ولی ... زن جوان در اولین جلسه مشاوره بعد از تجربه یک اتفاق تلخ، خیلی ناراحت و به هم ریخته بود. بعد از دقایقی سکوت، وقتی از او خواستم که مشکلش را برای من توضیح دهد، بغض بدجوری گلویش را گرفته بود اما بالاخره صحبت‌هایش را این‌طور شروع کرد که قرنطینه 14 روزه به دلیل ابتلا به کرونا، خیانت همسرم را برملا کرد و هنوز شوکه هستم. در ادامه توضیحات این زن و تحلیل روان‌شناسانه این ماجرا را خواهید خواند.

شوهرم گفت کرونا دارم تا خیانت کند!

 

شوهرم چند وقت پیش، بی‌حالی و خستگی را بهانه کرد و رفت دکتر و بعد از 2 ساعت زنگ زد و خبر داد که تست کرونایش مثبت شده است. بعدش هم با اصرار زیاد و به بهانه ترس از مبتلا شدن، من را به منزل مادرم فرستاد. چند روزی در قرنطینه‌خانگی بود و گاهی برای او غذا می‌فرستادم. تقریبا هفت یا هشت روز گذشته بود ‌که مدیر ساختمان‌مان که یک خانم است برای دریافت هزینه شارژ با من تماس گرفت. وقتی به او گفتم که یک هفته است منزل نیستم، از دهانش پرید: «اما همین دیشب یک خانم در خودروی شوهرتان بود که به خانه‌تان هم آمد!». باور نکردم، نه این‌که باور نکنم، گفتم شاید اشتباه دیده باشد. اما نمی‌توانستم بی‌خیال ماجرا شوم. فوری با برادرم تماس گرفتم و گفتم که باید یک سر به منزل‌مان برویم. تا آخرین لحظه امیدوار بودم که همه این‌ها یک اشتباه است و همسرم اهل خیانت نیست اما وقتی کلید را داخل قفل چرخاندم، چشمانم برای دقایقی سیاهی رفت و نقش زمین شدم. برادرم با شوهرم شروع به کتک کاری کردند اما من شوکه بودم و اصلا توان بلند شدن نداشتم. بعد هم کاشف به عمل آمد که شوهرم اصلا کرونا نداشته و این بهانه را جور کرده است تا با معشوقه‌اش سر کند. الان هم ویران شدم، به طور کامل ویرانم و نمی‌دانم باید چه کنم؟  

با تلخ‌ترین اتفاق در زندگی‌مشترک چه کنیم؟

 

متاسفانه نمونه چنین مسائلی را در این دوران از زبان چندین مراجعه کننده شنیدم و درک می‌کنم که کشف خیانت همسر یکی از سخت‌ترین و تلخ‌ترین اتفاقاتی است که یک زن ممکن است شاهدش باشد. خطاب به افرادی که چنین تجربه‌ای دارند باید بگویم هیچ پاسخ صحیحی برای تصمیم‌گیری درباره این که می‌خواهید چه بکنید و چه نکنید، وجود ندارد. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که مدتی به خودتان زمان بدهید تا هیجان ناشی از درک این واقعیت دردناک بر نحوه تصمیم‌گیری شما مسلط نشود. شاید فکر کنید که به محض آگاهی یافتن از خیانت همسرتان، چمدا‌ن‌تان را می‌بندید و خانه را ترک می‌کنید، یا همسرتان را از خانه بیرون می‌کنید، ولی شما برای تصمیم گیری به زمان بیشتری احتیاج دارید. به طورمطمئن می‌توانید مدتی را دور از همسرتان سپری کنید، اما هرگز در قدم اول نگویید طلاق می‌خواهید یا هیچ‌گونه اقدامات شدیدی را فوری انجام ندهید و کاری نکنید که بعدا موجب پشیمانی شود.

 

خودتان را مقصر ندانید

 

توجه کنید که دلایلی که همسرتان به شما خیانت کرده، همیشه آشکار نیست و شما هرگز نباید خود را به خاطر اشتباهات همسرتان مقصر بدانید. اگر بیش از حد روی سرزنش کردن خود تمرکز کنید، به شریک زندگی خود اجازه داده‌اید از این ماجرا تبرئه شود.

 

خودتان را با نفر سوم مقایسه نکنید

 

همچنین بیش از حد روی نفر سوم حساس نشوید و به دنبال مقایسه کردن خودتان با او نباشید. جمله‌ای که زیاد از زبان چنین خانم‌هایی می‌شنویم این است که: «آخه اون چی داره که بهتر از منه ؟». شاید فکر کنید که دانستن همه چیز درباره این فرد می‌تواند به شما کمک کند کشف کنید چه چیزی در رابطه شما اشتباه بوده است، اما در واقعیت، این کار هیچ پاسخی به شما نمی‌دهد، چه بسا که درد و غم شما را هم اضافه خواهد کرد. قبول کنید که شما صدمه دیده‌اید و نیاز دارید راهی پیدا کنید تا بتوانید به حرکت ادامه دهید، اما فکر نکنید که پیدا کردن بهانه برای همسرتان راه درستی است. آن چه را که همسرتان به عنوان دلایل خیانتش ابراز می‌کند، ممکن است منطق را به چالش بکشد پس سعی نکنید زمان زیادی را صرف تلاش برای آوردن یک دلیل مناسب برای این اتفاق بکنید و به جای آن تلاش کنید مسیر درست را پیدا کنید.

 

این مسئله را جار نزنید

 

قطعا از این اتفاق صدمه دیده اید و عصبانی هستید و طبیعی است که نیاز داشته باشید این موضوع را با همه اعضای خانواده، نزدیک‌ترین دوستان یا حتی دنبال‌کنندگان‌تان در رسانه‌های اجتماعی در میان بگذارید تا احساسات‌تان را بروز دهید اما بهتر است به جای این که این موضوع را جار بزنید، تنها با مشاور خانواده که واقعا می تواند به شما کمک کند آن را در میان بگذارید. اغلب افرادی که می‌شناسم به شدت از این که این موضوع بین اقوام و آشنایان شان برملا شده پشیمان هستند. اجازه ندهید قضاوت دیگران بر فرایند تصمیم‌گیری شما سایه اندازد. گفت‌وگو با افراد آگاه قطعا می‌تواند به شما کمک کند قدرت و یک چشم انداز جدید درباره وضعیت‌تان به دست آورید.

 

این رفتارها بی‌فایده است

 

در نهایت، بدانید که اگرچه ممکن است با بی‌رحمی رفتار کردن با همسرتان، دور کردن او از چیزهایی که دوست دارد یا حتی داشتن رابطه برای تلافی کردن ،احساس خوبی داشته باشید اما باید بدانید این نوع رفتارها شما را به جایی نمی‌رساند. بپذیرید که خیانت یک شبه اتفاق نمی‌افتد و باید رد پای آن را از رفتارها و حالت های مشکوک همسرتان خیلی قبل‌تر حدس می‌زدید که در آن صورت شاید امکان پیش‌بینی و جلوگیری از بسیاری از اتفاقات ناخوشایند وجود داشت اما هرچه که هست، تلاش کنید تا اصولی‌ترین واکنش را به این اتفاق تلخ داشته باشید.

 

نویسنده : زهرا متقی شکیب | کارشناس‌ارشد روان شناسی  

 

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: اگر متوجه خیانت همسر شدیم چکار کنیم

این مطلب در تاریخ شنبه 24 بهمن 1399منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
3491

نظر شما در مورد مطلب خیانت به همسر با بهانه قرنطینه کرونا چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehiاینماد

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
همسرم در هر جرو بحثی با من دهن ‌به ‌دهن می‌کند
همسرم در هر جرو بحثی با من دهن ‌به ‌دهن می‌کند

برای درمان بیماری های جنسی چگونه بدون خجالت از دکتر نوبت بگیریم؟
برای درمان بیماری های جنسی چگونه بدون خجالت از دکتر نوبت بگیریم؟

چت کردن دختر مجرد با مرد متاهل
چت کردن دختر مجرد با مرد متاهل

اولین برخورد با مادر خواستگار
اولین برخورد با مادر خواستگار

سوزاک ( التهاب گنوکوکی مجرای ادراری )
سوزاک ( التهاب گنوکوکی مجرای ادراری )

ناتوانی جنسی در خانم ها
ناتوانی جنسی در خانم ها

اختلال روانی عشق چیست
اختلال روانی عشق چیست

تکلیف مهریه بالای 110 سکه چیست
تکلیف مهریه بالای 110 سکه چیست


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

تست آنلاین ابتلا به کرونا

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

18470

بازدید امروز:

24147

بازدید دیروز:

248231374

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام