چطور از خانواده همسر گله کنیم

چطور از خانواده همسر گله کنیم

 

یک روانشناس با بیان اینکه زن و شوهر باید درباره نحوه برخورد با مسائل پیش آمده پیرامون رابطه آنها با خانواده همسر به توافق برسند، گفت: چون رگ خواب خانواده همسر در دست زن یا شوهر ما است از این رو در صورت بروز کدورت میان ما و خانواده همسر بهتر است که زن با خانواده خود و مرد با خانواده خود درباره این کدورت‌ها صحبت کنند و زن و شوهر مستقیم گله خود را با خانواده همسر مطرح نکنند.

گوهر یسنا انزانی  اظهار کرد: بعضا به دلیل اینکه عروس و داماد رگ خواب و به اصطلاح «لِم» خانواده همسر را نمی‌دانند با ابراز مستقیم گله خود به خانواده همسر، کدورت‌ها را بیشتر می کنند، از رو همواره توصیه می‌شود مرد با خانواده خود و زن با خانواده خود درباره مساله پیش آمده صحبت کنند.

این روانشناس با بیان اینکه زوجین نباید نسبت به دلخوری همسر از رفتار یا گفتار خانواده خود ناراحت شده و به اصطلاح «گارد» گرفته و با تعصب به این مساله نگاه کنند، تصریح کرد: زوجین باید توجه داشته باشند که اگر دلخوری از خانواده همسر دارند، مساله پیش آمده را به طور کامل و با رعایت انصاف برای همسر توضیح دهند، احساس، فکر و انتظارات خود درباره این مساله را بیان کنند و مشخصا اینطور توضیح دهند که «من با این رفتار اینطور حس کردم که...» تا همسر متوجه حس آنها شود. از سوی دیگر اگر شنونده دلخوری همسر خود هستید نیز باید با طرح سوالاتی به درک کامل مساله رخ داده برسید و از قضاوت کردن و گارد گرفتن مقابل همسر خودداری کنید و سعی کنید راه حلی برای این مساله پیدا کرده و به همراه همسر خود مساله را حل کنید.

به گفته وی، تفاوت فردی همسران بر روی روابطشان با هم و با خانواده یکدیگر اثر گذاشته و از این رو به هنگام بروز اختلافات زوجین تصور می‌کنند که خودشان درست فکر می‌کنند و همسرشان اشتباه می‌کند.

انزانی با بیان اینکه باید بپذیریم اختلاف نظر در روابط همسران طبیعی است، درباره نحوه حل مسائل پیش آمده بین زوجین، توضیح داد: اختلاف نظر زوجین درباره مسائل پیش آمده باید با مذاکره حل شود و در عین حل این مذاکره باید «بُرد بُرد» باشد؛ به این معنا که زوجین به دنبال رسیدن به حداکثر نقاط مشترک بین یکدیگر باشند تا خشم و عصبانیت‌شان از بین برود.


این روانشناس همچنین در بخش دیگر سخنان خود به زوجین توصیه کرد که با بیان نظرات خود تلاش کنند تا به درستی دلخوری ایجاد شده را درک کرده، راه حل‌هایی را برای مساله پیش آمده ارائه دهند و درباره اینکه هر کدام باید در برابر این دلخوری‌های پیش آمده چطور رفتار کنند تا ناراحتی برای والدین ایجاد نشود نیز باید با هم به توافق برسند.


وی افزود: حتما پیش از بیان دلخوری خود با همسر خشم خود را خالی کرده و بدانید شما تنها درباره احساسات خود و برداشت خود درباره مساله موجود صحبت می‌کنید و باید این امر را در مکان و زمانی مناسب مطرح کنید. خیلی مساله و دلخوری را کِش ندهید، در توضیح مساله افراط و تفریط نکرده و نظر خود را به همسرتان تحمیل نکنید و آنچه در ذهن دارید را مشخصا بیان کنید. در این راستا باید بدانید هدف اصلی‌تان از بیان این دلخوری چیست و باید در پایان صحبت رابطه شما با همسرتان نزدیک‌تر شده باشد نه اینکه منجر به دعوا شود.

انزانی در پایان سخنان خود تاکید کرد که بهتر است زوجین از مشاوره پیش از ازدواج برای یادگیری فنون ارتباط موثر و حل مسائل و مشکلات زندگی کمک بگیرند تا پس از ازدواج بتوانند کدورت‌های ایجاد شده را به راحتی حل کنند.

 

این مطلب در تاریخ شنبه 9 بهمن 1400منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
5850

نظر شما در مورد مطلب چطور از خانواده همسر گله کنیم چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
تعداد مردهای ازدواج نکرده 30 سال به بالا
تعداد مردهای ازدواج نکرده 30 سال به بالا

معیارهای مهم در ازدواج
معیارهای مهم در ازدواج

اختلالات جنسی
اختلالات جنسی

چه افرادی بیشتر به ایدز مبتلا می شوند
چه افرادی بیشتر به ایدز مبتلا می شوند

نقش هورمونها در هدایت عشق
نقش هورمونها در هدایت عشق

بیشترین آمار ازدواج و طلاق مربوط به کدام مدرک تحصیلی است
بیشترین آمار ازدواج و طلاق مربوط به کدام مدرک تحصیلی است


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق کلینیک لیزر شفا

 افراد آنلاین :

377

بازدید امروز:

14601

بازدید دیروز:

266875204

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام