توقعات مردان از زنان

توقعات مردان از زنان

آقایان از همسر خود چه می‌خواهند ، خواسته مردها از زنان چیست ؟  مردها همیشه هم انتظاراتی که از همسر خود دارند را به زبان نمی‌آورند اما دلیل نمی‌شود این توقعات و خواسته‌ها را در دلشان هم نگه ندارند.

مثلا بعضی از مردها در مورد حمایت مالی از همسر خود احساس مسئولیت می‌کنند ولی به زبان نمی‌آورند، حتی اگر درآمد همسرشان بیشتر باشد و نیازی هم نداشته باشد. فکر و احساسی که در وجود یک مرد نهفته است می‌تواند روی رابطه تاثیر بگذارد، بنابراین فهم دنیای درون یک مرد، دریچه‌ای به سمت فرصتها و دریافتها برایتان خواهد گشود.

 

او را همانطوری که هست بپذیرید

همه‌ی ما دوست داریم اطرافیانمان، ما را همانطوری که هستیم قبول داشته باشند و سعی نکنند تغییرمان دهند. زنی که سعی می‌کند همسر خود را تغییر دهد او را آزرده و عصبانی می‌کند. اگر نگرانی شما و تلاش‌تان برای تغییر، مربوط به سلامت و امنیت او باشد قابل درک است اما ویژگیهای شخصیتی او را نمی‌توانید تغییر دهید. با روش‌های زیر می‌توانید به همسرتان نشان دهید چقدر او را می‌پذیرید:

عیبهایش را ببینید اما باز هم او را دوست داشته باشید.

یاد بگیرید اول خودتان را بپذیرید تا بتوانید شوهرتان را نیز همانگونه که هست بپذیرید.

درمورد تفاوتهای‌تان سخت گیری نکنید.

با هم قرار بگذارید که گاهی در بگومگوهایتان، با عدم توافق هم کنار بیایید.

قبول کنید که قرار نیست در همه چیز اتفاق نظرو سلیقه داشته باشید./p>

مرد را همانطوری که هست بپذیرید‎

 

محبت کنید

با وجود اینکه رابطه جنسی برای بیشتر مردها خیلی اهیمت دارد اما محبت هم برایشان واقعا مهم است. این محبت چه به صورت گرفتن دست او در میان جمع باشد، گذاشتن یک پیام عاشقانه و یا ماساژ دادن شانه‌هایش بعد از یک روز کاری، به هر حال نشان دادن اینکه با محبت و علاقه مراقبش هستید، دل همسرتان را نرم خواهد کرد.

برای ابراز علاقه و محبت‌تان راههای مختلف را امتحان کنید. نیازی نیست روش‌تان پیچیده باشد؛ گفتن ِ اینکه چقدر دوستش دارید، تشویق کردن او و دلگرم کردنش هنگامی که ناامید است، یک بوسه‌ی غافلگیر کننده و کمی گپ دوستانه، راههای بسیار ساده‌ای هستند که تاثیرات شگرفی دارند.

توانانمندی هایش را باور داشته باشید

آقایان معمولا فکر می‌کنند خیلی مهم است که آنهایی که دوست‌شان دارند را حمایت و تامین کنند. بگذارید همسرتان بداند تواناییها و مهارتهایش را باور دارید و می‌دانید که پشتیبان شماست.

تشویق و تحسین شما که همسرش هستید برای او معانی زیادی دارد. مهمترین کاری که می‌توانید بکنید این است که جوری رفتار کنید که همسرتان احساس کند «یک مرد» است نه یک «پسربچه»! مثلا این بار که به رستوران رفتید بگذارید او غذا را انتخاب کند، کارهای کوچکی مانند این، اعتماد بین‌تان را محکم‌تر کرده و به او احساس مسئولیت در رابطه را می‌دهد.

درکش کنید

مرد شما باید بداند که شما او را درک می‌کنید. مردها اغلب منطقی‌ترند و دوست دارند مسائل را حل کنند. این ویژگی ارزش دارد و بین او و شما که به عنوان یک زن معمولا احساسی‌ترید تعادل برقرار می‌کند. یکی از راههایی که هر دو شما می‌توانید به هم نشان بدهید همدیگر را درک می‌کنید این است که قرار بگذارید هر روز چند دقیقه با هم حرف بزنید.

می‌توانید مثلا برای خودتان یک تمرین 20 دقیقه‌ای روزانه در نظر بگیرید و سوالهای مثبت از هم بپرسید، مثلا کدام کارهای هم را می‌پسندید و ...

مرد شما باید بداند که شما او را درک می‌کنید‎

تحسین و تائیدش کنید

بیشتر مردها دوست دارند روی شانه‌شان بزنند و بگویند: آفرین! یکی از راههای انجام این خواسته‌ی آنها این است که اغلب همسرتان را تحسین کنید. مراقب باشید زیاد این کار را نکنید که عادت کند و بیفایده شود. در طول هفته هوشمندانه و انتخابگر، موقعیت‌های تحسین او را پیدا کنید. مثلا بگذارید بداند ارزش سختکوشی او را می‌دانید، بابت حمایتش از خانواده از او تشکر کنید، به او بگویید تیشرت جدیدش چقدر به او می‌آید و او را ببوسید و اعتراف کنید چقدر به عنوان یک مرد، برازنده است.

اینقدر زیاد و پشت سرهم حرف نزنید

اگر همسرتان خسته است، ذهنش درگیر کارش است و یا فقط حوصله‌ی گفتگو ندارد، مجبورش نکنید به حرفهایتان گوش بدهد. خانمها گاهی واقعا زیاد حرف می‌زنند، اما لازم است شرایط را بسنجند و اگر مناسب نبود، گفتگو را به زمان دیگری موکول کنند. اگر دلتان از دست همکاران پُر است به جای همسرتان می‌توانید یکی از دوستان یا اعضای خانواده را برای غُر زدن و درد دل کردن انتخاب کنید، یا می‌توانید همه چیز را روی کاغذ بنویسید تا آرام شوید.

مطمئنا گفتگو کردن یکی از مهمترین و باارزش‌ترین جنبه‌های یک رابطه است اما زمانی که هر دوی شما واقعا آن را بخواهید و آماده باشید، پس اول ببینید مردتان آماده‌ی شنیدن غرولندهای شما هست؟

احترام بگذارید

یک زندگی مشترک عاشقانه و صمیمی، بدون احترام ممکن نیست. یکی از بهترین راههایی که یک خانم می‌تواند به همسرش نشان بدهد عاشق اوست این است که با گوش سپردن به او هنگام گفتگو، احترامش را ابراز کند، نه اینکه وسط حرفش بپرد و کلام او را قطع کند. می‌توانید احترام خود را از راههای زیر نشان دهید:

در مورد افکار و عقایدش، نظر منفی ندهید.

در مورد برنامه ریزیهایش با ملاحظه باشید.

وقتی با او موافق نیستید، رویتان را برنگردانید.

به طور کل، مثبت، قدردان و متوجه نیازها و خواسته‌هایش باشید.

گاهی او را به حال خودش بگذارید

چه کسی هست که دوست نداشته باشد گاهی با خودش خلوت کند و تنها باشد؟ همه‌ی ما به اوقاتی نیاز داریم که به حال خودمان باشیم و برای ارتباط مجدد با دیگران، انرژی بگیریم. وقتی همسر شما تازه از سر کار به خانه برمی‌‌گردد، اجازه دهید بدون هیچ حرف و صحبتی مدتی به حال خودش باشد.

یا روزهایی که تعطیل است، با پُر کردن تمام اوقاتش با برنامه‌های خودتان، فرصت استراحت و پرداختن به علاقه مندیهایش را از او نگیرید. اگر واقعا دوست دارید یک روز تعطیل با همسرتان جایی بروید یا کار خاصی انجام دهید، حتما از قبل با او مشورت کنید و اگر مایل نبود به زمان دیگری موکولش کنید.

گاهی مرد را به حال خودش بگذارید‎

اعتماد داشته باشید

اعتماد، لازمه‌ی موفقیت در زندگی زناشویی است. همسران با اطمینان متقابل می‌توانند رابطه‌ای سالم میان خود ایجاد کنند، ارتباط موثر داشته باشند و یاد بگیرند چگونه منصفانه با هم بحث کنند. ایجاد اطمینان، زمانبر است و طی سالها شما می‌توانید یاد بگیرید چگونه به عهدهایتان وفادار بمانید، خود واقعی‌تان باشید و به هم ابراز عشق و محبت کنید.

اگر موردی در همسرتان وجود دارد که تردید شما را برانگیخته کرده و به سختی می‌توانید به او اعتماد کنید، از مشاور کمک بگیرید و درگیر راههای نادرستی چون جاسوسی کردن و خیانت و ... نشوید.

همدل و همراه باشید

همسر شما فقط همسرتان نیست بلکه دوست شما نیز هست. برای اینکه همچنان بعد از گذشت سالهای اول ازدواج دوست هم باقی بمانید باید راههایی پیدا کنید که اوقات خوب و باکیفیتی را با هم بگذرانید و تجربیات جدیدی با هم خلق کنید. بهترین دوست هم بودن یعنی اینکه بدانید چه زمانی با هم حرف بزنید، چه زمانی از هم گله کنید، همدیگر را نادیده نگیرید، برای هم فداکاری کنید و حال هم را خوب کنید. 

یاد بگیرید از کلمات قشنگ برای هم استفاده کنید، قدردانی خود را نشان دهید و گاهی به جای اینکه به علاقه‌ی خودتان بپردازید، گذشت کنید و با هم سرگرمی مورد علاقه‌ی همسرتان را انجام دهید.

منبع : زندگی ایده آل

مطلب پیشنهادی سایت تنظیم خانواده

 

 

مشاوره ازدواج و زناشویی - تلفنی - آنلاین - حضوری

این مطلب در تاریخ 2018-11-20 19:39:13منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مطالب قبل از ازدواج
تعداد بازدید
10170

نظر شما در مورد مطلب توقعات مردان از زنان چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
افزایش فریب در ازدواج
افزایش فریب در ازدواج

چرا خواستگار و پیشنهاد کمی برای ازدواج دارم
چرا خواستگار و پیشنهاد کمی برای ازدواج دارم

تاثیر استرس براسپرم
تاثیر استرس براسپرم

چرا میل جنسی کم می شود
چرا میل جنسی کم می شود

چرا همش بدشانسیم و بدمیاریم
چرا همش بدشانسیم و بدمیاریم

پیامدهای اجبار جنسی
پیامدهای اجبار جنسی


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

23183

بازدید امروز:

36703

بازدید دیروز:

255617576

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام