اندازه طبیعی آلت مردانه چقدر است؟

اندازه طبیعی آلت مردانه چقدر است؟

خیلی از مردان نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند،آن ها تصور می کنند که سایز آلت تناسلی برای زنان مهم است و کوچک بودن آن را نوعی ناتوانی می دانند،از طرف دیگر برخی مردان اندازه آلت خود را با بازیگران فیلم های پورن مقایسه می کنند.

 اضطراب در خصوص اندازه آلت

رشد آلت و اندازه آن نوعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی و جوانی است.مجموعه ایمیل ها و سوالاتی که در اینترنت در این زمینه مطرح اند و همچنین میزان روز افزون آگهی های تجاری در این زمینه-بویژه در سطح وب-موید این مساله است.

مقایسه در رختکن های ورزشی در مورد این که آلت با اندازه طبیعی چگونه است یا چگونه باید باشد ،یک تست اطمینان است.باوجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دایمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت است. این در حالی است که رضایتمندی جنسی به چندین عامل وابسته است که اندازه آلت تنها یکی از آن هاست.باید توجه داشت، بزرگی آلت معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست.

گرایش تمایلات و توجهات به اندازه آلت

اگرچه اندازه آلت به عنوان یکی از جنبه های آناتومی بدن انسان مورد توجه بوده ،اما گرایش و توجه به آن نیز متفاوت بوده و هست.به عنوان مثال در روم یا یونان قدیم آلت بزرگ مایه خنده و تمسخر بوده که آثار آن در موزه ها موجود است.

 چه چیزی اندازه آلت را تعیین می کند؟

اندازه آلت بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود.اندازه آلت در طی بلوغ تغییر می کند. رشد آلت بین سنین۱۰ ت۱۴ سالگی شروع می شود،البته این زمان در بعضی پسربچه ها زودتر و بعضی دیرتراست.در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش مو های ناحیه تناسلی آغاز می شود.رشد آلت ابتدا در طول وسپس درقطر صورت می گیرد.اندازه متوسط آلت افراد بالغ در حالت معمولی(شل) بین۶ ت۱۱ سانتی متر است.نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلتشان باید ت ۱ت۲ سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

 مطلب مرتبط آیا اندازه آلت تناسلی در لذت جنسی زنان تاثیر دارد؟ مطلب تاثیر اندازه آلت تناسلی و نوع بکارت در لذت جنسی را مطالعه نمایید

اندازه متوسط آلت

اندازه آلت تناسلی

ابعاد بدن فرد ،طول آلت را تحت تاثیر قرار می دهد.اگر فردی چاق و ستگین وزن باشد آلت او کوچکتر به نظر می آید،چون توسط بافت های بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو میرود.این حالت در اصطلاح پزشکی آلت پنهان شده نامیده می شود.تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تاثیر می گذارند.این ها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند میکروپنیس (طول آلت حداکثر ۳/۱سانتیمتر)حالتی است که ناشی از اختلال ژنتیکی یا هورمونی می باشد.آلت شبکه ای(پرده دار)،آلت پنهان شده و آلت تله دار همه حالاتی هستند که اندازه آلت طبیعی است اما به ظاهر کوچک به نظر می آید.این مشکلات با عمل جراحی قابل اصلاح می باشند.در موارد بسیار نادر کودکانی بدون آلت به دنیا می آیند(۱مورد از هر ۲۰میلیون پسری که متولد میشود).

اندازه طبیعی آلت

یکی از مشکلاتی که در بررسی و تحقیق در مورد اندازه طبیعی آلت تناسلی(در حالت شل یا راست شده) با آن مواجه می شویم این است که آمارهای جهانی به راحتی و به صورت علمی قابل تلفیق نیست. تعداد زیادی سرشماری اینترنتی و مطالعات آماری وجود دارند، امااین تفکر که آمارها بدون نقص باشند چندان واقعی نیست. اغلب نتایج حاصل سرشماری گزارش فردی است،و این متکی به صداقت کامل مردان در مورد اعلان اندازه آلتشان می باشد،در حالی که گرایش به سمت ادعاهای اغراق آمیز است.وقتی از شما می خواهند خودتان را اندازه گیری کنید چه خواهید گفت؟آیا اندازه ها را به سمت مقادیر بیشتر گرد نمی کنید؟

اندازه آلت در حالات شل و راست شده

 اندازه آلت شل به هیچ وجه نشانگر اندازه آلت در حالت راست شده نمی باشد. در بعضی از مردان اندازه آلت تناسلی به سختی بین حالت شل و راست شده تغییر میکند،اما اغلب مردان آلتی با اندازه متوسط در حالت شل دارند که در حالت راست شده به طور قابل توجه بزرگ می شود. جالب توجه این است که اغلب اندازه آلت در حالت شل، مردان را نگران می کند!

 مطلب مرتبط اندازه طبیعی آلت تناسلی برای مردان ایرانی بین 9 تا 16 سانتیمتر طبیعی است

به هر حال به جهت رفع نگرانی های شما برخی آمارهای خالص و کلی را در این جا ذکر می کنیم: *متوسط اندازه آلت در حالت شل در محدوده۶ ت۱۱سانتی متر است. * متوسط اندازه آلت در حالت راست شده در محدوده۱۰ ت۲۰ سانتی متر است. .باید توجه داشت که سرما و خستگی اندازه آلت را به صورت موقت کوچکتر می کند.

 تعدادی از سوالات رایج و پاسخ آن ها:

۱-آیا قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اتدازه آلت را افزایش می دهند؟ هیچ مدرک معتبرعلمی وجود ندارد که قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اثر دایمی در بزرگ کردن آلت داشته باشند. لطفا پول خود را پس انداز کنید!

۲-آیاآلت به طور دایمی ممکن است کوچک تر شود؟ بله!آلت در سنین بالا-کهنسالی- ممکن است کوچک تر شود.همچنین شواهدی وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند موجب کوچک شدن اندازه آلت شود.وقتی فردی چاق و سنگین وزن است ،آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید.معمولا وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت به وضعیت قبلی خود برمی گردد.

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: رابطه بین طول انگشت و اندازه آلت

۳- آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت وجود دارد؟ بله!تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت را افزایش دهند.با آزاد کردن رباطی(لیگامنت)که آلت را در جای خود نگه می داردمی توان آن ر تا حد ۵/۲ سانتی متر طولانی تر کرد. ابمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند. در مورد هر یک از مداخلات جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی برخطرات آن غلبه دارد یا خیر. باید توجه داشت که در مقابل عوارض جانبی این اعمال،نتایج تزیینی آن ارزش نخواهد داشت. اکثر اورولوژیست ها به جز در مواردی که بدشکلی(دفورمیتی)یا علت طبی خاصی وجود دارد ،اقدام به این نوع اعمال جراحی نمی کنند.

۴- آیا ورزش آلت می تواند موجب دراز شدن آن شود؟ آلت تناسلی هیچ عضله ای ندارد بنابر این هیچ ورزشی موجب افزایش طول آن نخواهد شد.

۵-آیا دستگاه واکیوم، آلت تناسلی را بزرگ می کند؟ دستگاه های واکیوم اندازه آلت را بطور موقت افزایش می دهد(حداکثر۲۴ ساعت). البته این دستگاه ها نیز بویژه اگر از استاندارد لازم برخوردار نباشند،می توانند عوارضی همچون ترکاندن عروق خونی را به دنبال داشته باشند که موجب درد و تورم می شود.

نويسنده :دکتر هومن صدری اردکانی،گرداوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

این مطلب در تاریخ دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مقالات پزشکی و بهداشتی
تعداد بازدید
327818
من ۲۱ سالمه و در حالت نعوط ۷سانیمتره مشکل باردارکردن داره؟؟

سلام اندازه آلت ارتباطی با بارداری ندارد

با سلام.وخسته نباشین‌خدمت‌شما..... من‌میخواستم‌از‌شما‌بپرسم‌‌که‌آیا‌دارو‌ی‌طبیعی‌ومفیدی‌برای‌افزایش‌طول‌آلت‌ وجود‌دارد‌لطفا‌جواب‌منو‌بدهید‌ با‌آرزوی‌سلامتی‌‌به‌شما‌ومردم‌وبچه‌های‌عزیز..

سلام خیر هیچ دارویی برای این منظور نیست

اتفاقا پرداختن به این قبیل موضوعات خوب است چه در خصوص مردان چه زنان بلاخره این سیوالات در جامعه مطرح اسن و موجب دغدغه افراد است بسیاری از مواقع موجب اختلافات خانوادگی و حتی طلاق در پی داشته است مثل درشتی یا ریزی سینه بانوان-- کبودی رنگ انحیه تناسلی - بزرگی یا کوچکی چوچوله و ...نظر شما در مورد مطلب اندازه طبیعی آلت مردانه چقدر است؟ چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
امن ترین زمان برای رابطه جنسی در بارداری
امن ترین زمان برای رابطه جنسی در بارداری

چطور به زنم بگم برام آرایش کنه
چطور به زنم بگم برام آرایش کنه

جذب جنس مخالف در اولین دیدار
جذب جنس مخالف در اولین دیدار

در کلاس‌های مشاوره پیش از ازدواج چه می‌گذرد
در کلاس‌های مشاوره پیش از ازدواج چه می‌گذرد

احتمال حاملگی - بارداری  در دوران پریود!
احتمال حاملگی - بارداری در دوران پریود!

غذاهایی که رگ ها را مسدود می کند
غذاهایی که رگ ها را مسدود می کند

علت زود عصبانی شدن
علت زود عصبانی شدن

زنان چگونه به اهداف خود برسند
زنان چگونه به اهداف خود برسند


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

تست آنلاین ابتلا به کرونا

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

7401

بازدید امروز:

41723

بازدید دیروز:

243757432

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام