روش های به ارگاسم رسیدن زنان

روش های به ارگاسم رسیدن زنان

ارگاسم در زنان به دو صورت ارگاسم كلوتیرال و ارگاسم واژینال است.

بسياري از زنان هنگامی که از تماس زناشویی واژینال به مرحله ارگاسم نمی رسیدند حس نقص و كمبود می كردند چرا كه مطابق با نظریه فروید تنها راه به ارگاسم رسيدن زنان از طريق روابط زناشویی كلاسیكی است كه با همسرش دارد و این نحوه فكر باعث ميشد كه زوجین براي ایجاد تغيير در كیفیت و كمیت رابطه زناشویی خویش تلاشي به خرج ندهند. این در حالی است كه بسياري از زنان تنها میتوانند از طريق ایجاد تحریكات ناحیه كلیتوریس در موقع رابطه زناشویی به ارگاسم برسند.

بیشتر بخوانید: تفاوت تحریک زنان در رابطه کلیتورال و واژینال

همچنين پژوهشهای دیگری در همین زمينه نشان داد كه بافت ناحیه كلیتورال به مقدار قابل توجهی به داخل ناحیه واژینال ادامه پیدا كرده است. این مطالعات این مسئله را به اثبات رساند كه بین ارگاسم واژینال و كلیتورال تفاوتی وجود نداشته و آن ها دو فاز متفاوت از هم نیستند.

بنابراین ارگاسم در زنان به اینصورت است که بعضی از زنان با تحریك ناحیه كلیتوریس و بعضی ديگر با تحریك ناحیه واژینال به مرحله ارگاسم می رسند.

ولی در هر حال ارگاسم در هر دو گروه این زنان یك مفهوم دارد. حتی بعضی معتقد هستند این رابطه بین ناحیه واژینال و كلیتورال سبب شده كه ناحیه كلیتورال پایه ای براي ارگاسم زنان به شمار آید. همچنين یكی از مهم ترين پژوهشهایی كه در این زمينه به وسیله دكتر هلن كانل صورت گرفته عنوان می كند كه ارتباط داخلی كه بین كلیتوریس و واژینال وجود دارد ، منشأ احساس ارگاسمی است كه زنان آنرا در طی روابط زناشویی احساس می كنند.

با این تصور كه در اثر نزدیکی در رابطه جنسی، سطح داخلی بافت كلیتوریس تحریك شود. این پژوهشگر معتقد است كه دیواره واژن همان كلیتوریس است. ضمنا در بعضی از زنان ناحیه كلیتوریس وسیع تر بوده و بنابراین شدت تحریك این گروه از زنان باید شدید تر از دیگران باشد یعنی این گروه از زنان احتیاج دارند تا در موقع رابطه زناشویی با همسرشان، براي رسيدن به مرحله ارگاسم بیش تر مورد تحریك قرار گیرند. این در حالی است كه زنانی با بافت طبيعي و عادی نیازی به تحریكات شدید تر و بیش تر ندارند. شناخت این مسئله در بهبود كیفیت روابط زناشویی در زوجین كمك شایان توجهی خواهد كرد.

مدت زمان ارگاسم در زنان: 

ارگاسم در زنان طی یک روند اوج گیری و یک روند تخلیه صورت می گیرد ، به شکلی که مدت زمان خاصی را نمی توان براي رسيدن به آن معلوم کرد. مدت زمان رسيدن زنان به ارگاسم از ده تا بیست دقیقه بین افراد گوناگون متغیر هست. تماماً این عمل با جمع شدگی عضلات ملازم هست.

تخمین زده ميشود كه بطور كلی ارگاسم در زنان حدود بیست ثانیه به طول می انجامد.

بیشتر بخوانید:  تفاوت ارگاسم زنان چاق با زنان لاغر

تفاوت در ميزان يا شكل ارگاسم در زنان :

همان طور كه در قسمت قبل بیان شد ارگاسم حاصل انقباض هایی غیر ارادی در ماهیچه ها میباشد كه این انقباض ها در زنان در یك سوم بیرونی واژن و در مردان در ماهیچه های لگنچه انجام می شود .

ارگاسم در زنان به شکلهای مختلفی صورت میگیرد زنان تجربه ی ارگاسم خویش را به شكل های مختلفی بیان می كنند، بعضی ميگويند كه ارگاسم مثل یك عطسه بزرگ میباشد و بعضی هم آنرا مانند صعود به یك قله ی مرتفع بیان می كنند.

بعضی ها ارگاسم را تنها در اندامهای جنسی خویش و بعضی ديگر در دیگر اعضای بدنشان حس می نمایند. هنگامی که زنان به ارگاسم می رسند، بدن آن ها کمی به هم جمع شده و ماهیچه هایشان جنب و جوش پیدا می كند. همچنين ماهیچه های دیواره ی واژن بهمراه ماهیچه های لگنچه و مخرج با ریتم منظمی انقباض یافته میشوند . بر خلاف مردان كه بعد از ارگاسم، تمایل جنسی آن ها دقایقی كاهش یافته و نعوظ آن ها كاهش می یابد، زمانی كه زنان وارد مرحله ی ارامش شده و انقباض ماهیچه ها در آن ها كاهش می یابد، آن ها میتوانند سریع و دوباره به مرحله تداوم لذت برگشته و امیزش دوباره را از همانجا آغاز نمایند.

بسياري از زوجین تصور می كنند كه ارگاسم در زنان مثل مردان به هنگام ورود به وجود می آید و نیازی به تحریك كلیتوریس نیست. به همین علت دیده می شود كه بسياري از زنان در امیزش های خویش به ارگاسم نمی رسند و حتی ارگاسم را با ديگر حالات چرخه ی واكنش جنسی، به خصوص تداوم لذت، اشتباه می گیرند. ولی باید گفت كه اندام اصلی ارگاسمی زنان كلیتوریس است و معمولاً زنان از تحریك های مهبلی به ارگاسم نمی رسند.

زنان باید به ارگاسم رسیدن را یاد بگیرند:

ارگاسم در زنـان یـک واکنش طبيعي جنسی است که تا کنون بصورت معمایی سربسته باقی مانده است. به اوج نرسیدن در زمان عمل جنسی می تواند سرمنشا مشکلات فراوانی باشد. ثابت شده که ریشه بسياري از مشکلات زناشویی در این مسأله می باشد.

ارگاسم در زنان از فرآیند پیچیده تری نسبت به مردان برخوردار است و به همین علت زمانی بیش تر می برد تا زنان به ارگاسم برسد.

ارگاسم در زنان دارای یک روند براي تخلیه است به طوریکه زمان خاصی براي بوجود آمدن آن نمی توان مشخص کرد. حدود 10 درصد از زنان به ارگاسم نمی رسند یا ارگاسم آنان از طريق استمنا میباشد یادگیری به ارگاسم رسيدن زنان به یک امر مهم و ضروری براي بقای زندگی زناشویی تبدیل شده است.

زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند که چطور میتوانند به ارگاسم مطلوب برسند. که در این بین مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسيدن و لذت جنسی به همسرشان کمک کنند و همچنين همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد. ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود . در حالی که این پدیده در خانم‌ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به وضعیت روحی و ارتباط عاطفی دو طرف بستگی دارد.

به ارگاسم نرسیدن زنان میتواند به علت بی علاقگی، استرس و وضعیت روحی نامطلوب و نزدیکی به روش اشتباه باشد و بعلاوه براي برخی خانم‌ها این الزام وجود ندارد که با هر نزدیکی الزاماً به ارگاسم برسد.

شاید یکی از راههای زیر گره گشای مشکل شما باشد:

1-اغلب زنان به اشتباه خیال ميکنند که در زمان روابط جنسی ارامش بسیار مهم هست ولی آن ها از این نکته بی خبر هستند که تنش هم در زمان روابط جنسی بسیار مهم و عامل رسيدن به ارگاسم است. زنان باید یاد بگیرند که تمام عضلات آن ها ساق پا ؛شکم، باسن و... دررسیدن به ارگاسم درگیر میشوند . اغلب زنان ميگويند موقع ارگاسم انقباض در لگن را حس ميکنند .

2-اغلب زنان روابط جنسی ذهن فعالی دارند و نمی توانند آنرا بر این فعالیت متمرکز کنند. فکرهایی که تمام مغز را اشغال ميکنند و بجاي تحریک و تشویق جنسی منجر به واپس زدگی میل جنسی ميشود . تلاش کنید ذهن خویش را از تمامی مسایل خالی کنید و در اکنون تنها به همین مسأله بیندیشید.

3-در موردهای پیچیده تر براي درمان حتماً به یک پزشک مراجعه کنید و با استفاده از داروهایی تجويز شده زندگی زناشویی خویش را انجات دهید تجويز پزشک در بیش تر مواقع میتواند مشکل را رفع کند.

روش های به ارگاسم رسیدن زنان

تنها ۲۵ درصد از زنان در زمان نزدیکی همیشه به ارگاسم می رسند. یک ورود ساده تاثیری روی به ارگاسم رسيدن زنان ندارد، ولی کلیتوریس، که حدودا ۴ یا ۵ سانت بالاتر از دریچه ی مهبل است، نقش بسیار مهمی در ارضا شدن زنان دارد.

ولی بسياري از زوج ها دوست دارند که زنان در زمان نزدیکی به اوج لذت جنسی برسند. سه موقعیت نزدیکی به مردان اجازه ميدهد تا به آسانی ماساژ ناحیه ی کلیتوریس را ارائه دهند. همچنین ، یک تغيير جزیی در موقعیت رو بودن مرد هم امکان دارد موثر باشد.

۱. قرارگرفتن زن روی مرد

مرد به پشت دراز میکشد و پاها نزديک هم هستند. زن پاها را از هم باز ميکند و روی آلت تناسلی مرد می نشیند. وی میتواند با دست کلیتوریس را نوازش کند. یا مرد میتواند دستش را مشت کند و آنرا وسط لگن های شان قرار بدهد. زن خود را روی مشت مرد تنظیم ميکند تا بتواند رو به جلو خم شود و کلیتوریس را روی آن فشار بدهد.

۲. دخول از پشت

زن بصورت چهار دست و پا روی زمین قرار دارد. مرد زانو ميزند یا پشت سر زن می ایستد. بعد از پشت به زن نزديک ميشود و ناحیه ی کلیتوریس را نوازش ميکند . میتواند دست را بین پاهای زن قرار دهد یا از ویبراتور استفاده کند . توجه:ورود به فرج از پشت باعث ميشود که الت تناسلی مرد تا عمق زيادي وارد مهبل شود و بدین ترتیب زنان احتمالا درد خواهند داشت. آقایان محترم، از همسرتان سوال کنید که آیا این شکل از ورود در همسرتان در وی درد ایجاد ميکند یا خیر؛ درصورتی که جواب وی مثبت بود بکوشید فراتر از حد بردباری وی عمل نکنید.

۳. سبک قاشقی (پشت زن رو به قفسه‌ی سینه‌ی مرد)

در سبک قاشقی دستان مرد ازاد هستند تا ناحیه ی کلیتوریس زن را ماساژ بدهد. یا خود زن میتواند کلیتوریس را با دست یا ویبراتور ماساژ دهد.

۴. تکنیک CAT

در طول نزدیکی رایج که مرد در بالا قرار می گیرد، نعوظ تقریباً بصورت افقی حرکت ميکند . در سال ۱۹۸۸، ادوارد ایکل، پژوهشگر روابط جنسی اهل نیویورک، از مردان خواست تا به جلو و یک طرف حرکت کنند تا قفسه ی سینه شان یکی از شانه های زن را بپوشاند. با این تغيير، حرکت نعوظ بیش تر بصورت بالا و پائین است و استخوان شرمگاهی در پایه ی آلت تناسلی، تماس مستقیماً با کلیتوریس برقرار ميکند .

پژوهش های گوناگون نشان داده اند که حق با ایکل بوده است. CAT در زمان نزدیکی به صورتی که مرد روی زن قرار دارد، ارضا شدن زنان را تضمین نمی کند و جایگزینی براي لمس آرام و خوش آیند با استفاده از دست، دهان یا ویبراتور نیست، ولی بطور چشمگیر توانایی بیشتر زنان را براي رسيدن به ارگاسم در طول نزدیکی به شیوه ای که مرد روی زن قرار دارد، بهبود می بخشد.

۵. تکنیک توپ

در طول مقاربتی که مرد روی زن قرار دارد یا CAT، یک توپ کوچک نرم، میتواند بین کلیتوریس زن و لگن مرد قرار بگیرد. فشاری که لگن روی توپ وارد ميکند ، میتواند قابلیت زن را براي رسيدن به اوج لذت جنسی افزایش دهد.

۶. تقلید دخول

به جای اینکه واقعا آلت تناسلی را وارد مهبل زن کنید، آنرا روی شیار حساس بین لب های داخلی مهبل قرار بدهید و فشار وارد کنید. با روانسازی مطلوب منطقه، شفت آلت تناسلی روی فرج فشار وارد ميکند ، در حالیکه سر آلت روی کلیتوریس را نوازش ميدهد .

در مورد ارگاسم مطالب ذیل را بخوانید:

20 روش برای رسیدن خانم ها به ارگاسم

نشانه ارگاسم شدن در زنان

رابطه زناشویی بدون دخول

 

منابع: شفاجو- مردمان

این مطلب در تاریخ 2019-10-09 17:00:44منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
8696

نظر شما در مورد مطلب روش های به ارگاسم رسیدن زنان چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
احساس می‌کنید نامزدتان با دختران دیگر طنازی میکند
احساس می‌کنید نامزدتان با دختران دیگر طنازی میکند

رفتارهای نادرست در دوره نامزدی
رفتارهای نادرست در دوره نامزدی

راهکارهای پیشگیری از ابتلا به امیکرون
راهکارهای پیشگیری از ابتلا به امیکرون

نشانه های مهم بارداری
نشانه های مهم بارداری

چرا بعضی ها با خودشان حرف میزنند؟
چرا بعضی ها با خودشان حرف میزنند؟

آخرین وضعیت جوانان و رابطه آنها با ازدواج
آخرین وضعیت جوانان و رابطه آنها با ازدواج


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق کلینیک لیزر شفا

 افراد آنلاین :

12080

بازدید امروز:

22793

بازدید دیروز:

264399163

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام