دلایل ممانعت از نزدیکی در دوران عقد

دلایل ممانعت از نزدیکی در دوران عقدبسياری از زوج ها در دوران عقد، برای نخستین بار رابطه جنسی با همسرشان را تجربه می کنند،اعتقادات ریشه ای: در فرهنگ سنتی ایران، روابط جنسی زناشویی مختص به زن و شوهری دانسته می شود که عروسی کرده باشند و رسماً در منزل خود سکونت داشته باشند. هر شکل دیگری از رابطه جنسی در این فرهنگ، نادرست و مغایر با ارزش ها دانسته می شود.


 در این مقاله به بررسی مسئله امیزش جنسی در دوران عقد می پردازیم و شرح می دهیم زوج چه طور میتوانند مسایل جنسی در دوران عقد را بدرستی مدیریت کنند.

رابطه ی جنسی دوران عقد از خود تعریفی دارد و این تعریف باتوجه به خانواده های دو طرف ، مخصوصاً دختر متفاوت است. ولی واقعاً تکلیف دختر و پسر در این دوران چیست و آنها چه طور میتوانند یکدیگر را از نظر جنسی ارضا نمایند؟

بسياري از زوج ها باتوجه به تعریف های گوناگون خانواده های خود در این زمینه و بسط دادن یا کم کردن این دایره ی محدودیت به مشکل برمی خوردند. برخی از زوجها در این دوران بیش از حد رعایت نموده و به عبارتی حیا را در جای نادرست خود استفاده می کنند. در این دوران، هر زن و مردی وظیفه دارد که به خواسته های جنسی همسر خود در حد معقول پاسخ گوید.دختر و پسر می توانند با هم بیرون بروند، دست یکدیگر را بگیرند و علاقه شان را با لمس بدن یکدیگر بیشتر کنند، اما باید توجه داشته باشند که با توجه به سخت گیری خانواده ها در جلوگیری از بارداری دختر در این دوران، زوج در حد رابطه ی کامل جنسی پیش نروند.

برخی از دختران در این دوران، از نیازهای ابتدایی همسران شان دوری نموده و آنرا نادرست می دانند. آنها براورده‌کردن کوچکترین خواسته های همسر را به رفتن زیر سقف مشترک موکول می کنند و نمی دانند که اشتباه آنها تا چه حد میتواند به رابطه ی سالم شان ضرر وارد نماید.

نباید فراموش کرد که ازدواج در اسلام و جامعه ی ما، تنها راه ارضا کردن غریزه ی جنسی است و مسلماً یک پسر هم یکی از نیت های ازدواجش این مسئله است و چنانچه این نیاز های ابتدایی توسط دختر رفع نشود، احتمال کشیده شدن پسر به رابطه هایی غیر از ازدواج و دلسرد شدن او از همسرش، وجود دارد و چه خوب است که این نیازها توسط این راه حلال رفع و رجوع شود و البته پسر نیز باید متوجه باشد که برای خواسته هایش محدودیت بگذارد و همسرش را در سختی قرار ندهد.

ازدواج راهی برای برطرف کردن نیازهای مهم زندگی اشخاص است و شخصی که به ازدواج روی می آورد، یعنی ارضای نیازهایش را از درست ترین و برگزیده ترین راه ممکن انتخاب نموده است، درست نیست که بعد از عقد هم راه را بر او بست و وی را در انتظار نگه داشت و این انتظار سبب پشیمانی او از ازدواج شود. بلکه باید با اموزش درست، راه را برای براورده‌کردن خواسته هایش فراهم کرد.

همبستر شدن با هسر در دوران عقد, امیزش جنسی در دوران عقد ,رابطه ی جنسی دوران عقد
دلایل ممانعت از نزدیکی در دوران عقدعلل مختلفی برای این که اشخاص مایل به برقراری روابط جنسی در دوران عقد نباشند، وجود دارد. بعضی از این علل برخاسته از فرهنگ و ارزش های سنتی بوده و بعضی ديگر امکان دارد برخاسته از خواسته های فردی باشد.

 

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: روش های رابطه جنسی در دوران عقدتأثیرات فرهنگیاعتقادات ریشه ای: در فرهنگ سنتی ایران، روابط جنسی زناشویی مختص به زن و شوهری دانسته می شود که عروسی کرده باشند و رسماً در منزل خود سکونت داشته باشند. هر شکل دیگری از رابطه جنسی در این فرهنگ، نادرست و مغایر با ارزش ها دانسته می شود.

یعنی یک فشار فرهنگی همیشه سبب شده است افراد در صورتی که خارج از این چارچوب رابطه جنسی برقرار کنند، دچار حس گناه و یا احساسات منفی دیگری بشوند. و یا رابطه شان را از دیگران پنهان کنند. بسیاری از والدین صراحتا یا ضمنی فرزندان خود را از داشتن رابطه جنسی با همسر شرعی و قانونی خود منع می کنند و عموما دلیل های روشن و واضحی برای این امر نمی آورند.اعتقاد به حفظ پرده بکارت:

یکی ديگر از سنت هایی که سبب ابقای ناپسند بودن رابطه جنسی در عقد میباشد ، فرهنگ ارزشمندی نگهداری پرده بکارت تا اولین شب ازدواج می باشد. در بسياري از منطقه های ایران یکی از وظائف مادر زن در شب ازدواج، ایستادن پشت در حجله عروس و داماد و تحویل گرفتن دستمال خونی از داماد بوده است. البته این رسم هنوز هم در برخی مناطق رواج دارد.چنین رسمی سبب شده تا افراد علاقه داشته باشند نخستین رابطه جنسی خود را در شب ازدواج تجربه کنند. در واقع گویی برقراری نخستین رابطه جنسی در شب ازدواج به نوعی پای بندی به اصول و ارزش هاست و نوعی احساس افتخار و اطمینان به افراد می دهد.

همبستر شدن با هسر در دوران عقد, امیزش جنسی در دوران عقد ,رابطه ی جنسی دوران عقد

روش های لذت بردن در دوران عقدعلل فردیبسياري از زوجین از برقراری رابطه جنسی در دوران عقد و به خصوص رابطه دخول محور می ترسند. دلیل چنين ترسی نگرانی های مرتبط با باردار شدن است. بسياري از مواقع دلیل مانع والدین از رابطه جنسی، همین ترس از حاملگی می باشد. البته حامله شدن در دوره عقد نوعی بار فرهنگی و فشار منفی هم برای دو طرف دارد.

به علاوه دیدگاه های منفی نسبت به رابطه جنسی امکان دارد باعث شود تقاضای رابطه جنسی نوعی گستاخی در نظر گرفته شود. گاهی وقت ها دختران چنين درخواستی از جانب پسر را مغایر با عشق صادقانه و حقیقی می دانند. یا پسران بخاطر ترس از رد شدن درخواست چنين پیشنهادی نمی دهند و آنرا موکول به پس از عروسی می کنند.

بعضی توصیه ها از جانب بزرگ تر ها و والدین سبب می شود دختران میل به رابطه جنسی در عقد نداشته باشند. این توصیه ها مبنی بر این هستند که چنانچه دختر در این موقع تن به رابطه جنسی بدهد، سبب طولانی شدن دوره عقد می شود و مرد انگيزه ای برای خانه گرفتن و مستقل شدن از خود نشان نمی دهد. در واقع از رابطه جنسی بعنوان حربه ای برای مشتاق تر کردن پسر استفاده می شود.

 

 مطالب پیشنهادی

 مطلب مرتبط آیا برداشتن بکارت در دوران عقد صحیح است

این مطلب در تاریخ دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
2886
بنظرم هم کار درستیه هم غلط. درستیش واسه اینه خیلی از ادماتوعقد متاسفانه ب نتیجه مثبت نمیرسن وجدامیشن حالا اگه این وسط بچه ای باشه دودش فقط ب چشم دختر میره این چیزیه ک تو مملکت ماجا افتاده ودخترا این وسط قربانین ولی خوبی این ممانعت شیرینی اون شب حس تنوع وقتی زیر ی سقف خونه مستقل خودت ولی ی سوال برام پیش میاد ی دختر چجوری میتونه تو عقدهم همسرشو حفظ کنه هم بکارتشو.چیکار کنیماین حس ک نکنه اگ رابطه داشته باشم واسش تکراری بشم نکنه حتی بدون دخول ارصا شدنش تامین نیازش باعث بشه تکراری بشم انگیزه زود ازدواج کردن نداشته باشه خلاصه چجوری هم ناز کنیم هم نیازشو تامین کنیم بدون اینکه فاصله بیوفته بینمون ؟؟؟؟؟؟؟واقعا ممنون میشم کمکم کنیدنظر شما در مورد مطلب دلایل ممانعت از نزدیکی در دوران عقد چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
رفتارهایی که شوهرتان از آن‌ها متنفر است
رفتارهایی که شوهرتان از آن‌ها متنفر است

شوهرم حواسش به من نیست
شوهرم حواسش به من نیست

کسی که دوستش دارم بخاطر یکی دیگه ترکم کرده
کسی که دوستش دارم بخاطر یکی دیگه ترکم کرده

معیارهای مهم در ازدواج
معیارهای مهم در ازدواج

آیا ارتباط جنسی در زمان بارداری و تولد فرزند مجاز است؟
آیا ارتباط جنسی در زمان بارداری و تولد فرزند مجاز است؟

خون سیاه رنگ قبل قاعدگی
خون سیاه رنگ قبل قاعدگی

نقش هورمونها در هدایت عشق
نقش هورمونها در هدایت عشق

عقیم سازی زنان کارتن خواب
عقیم سازی زنان کارتن خواب


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

تست آنلاین ابتلا به کرونا

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

24455

بازدید امروز:

32759

بازدید دیروز:

241542391

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام