تشخیص میل جنسی و شهوت جنسی از روی ظاهر

تشخیص میل جنسی و شهوت جنسی از روی ظاهر

تشخیص میزان میل جنسی از روی چهره تا حدودی امکان پذیر است، هورمون تستوسترون که عامل اصلی میل جنسی در انسان محسوب می شود میتواند روی استخوان بندی صورت تاثیرگذار باشد. یک حوزه علمی تخصصی به نام مورفولوژی صورت وجود دارد . هدف از تحقیقات ریخت شناسی در این حوزه ، یافتن ارتباط بین ویژگی های صورت ، نگرش ها ، شخصیت و رفتار افراد است.

براساس یک مطالعه جدید ، شکل صورت می تواند چیزهای زیادی دباره میل جنسی شما نمایان کند. به گزارش محققان ، مردان و زنان با چهره هایی که از نظر طولی کوتاه تر و از نظر عرضی پهن تر است ، میل جنسی بالاتری دارند.مردان و زنان با صورت های پهن میل جنسی و توانایی جنسی بیشتری نسبت به سایرین به خصوص افرادی که صورت هایشان کشیده است ، دارند.این یافته ها بر اساس مطالعه ای به سرپرستی استیون آرنوکی (Steven Arnocky ) از دانشگاه نیپسینگ کانادا (Nipissing University) بدست امده است. این تحقیق به بررسی در مورد نقش چهره در روابط جنسی و انتخاب همسر می پردازد که در مجله اسپرینگ ژورنال (Springer’s journal ) در بخش رفتار جنسی منتشر شده است. این مطالعه تحقیقات قبلی که روی برخی ویژگی های روانی و رفتاری با نسبت های خاص عرض و طول صورت ( که با عنوان FWHR شناخته می شود ) انجام شده بود ، را تایید می کند.

میزان شهوتی بودن از روی چهره, تشخیص میزان میل جنسی, سنجش میل جنسیتشخیص میزان میل جنسی از روی چهرهدر مطالعات قبلی ، محققین به این نتیجه رسیده بودند که مردان با صورت مربعی ( که شاخص FWHR بالایی دارند ) نسبت به مردانی که صورت باریک تر و کشیده تری دارند ، از یک سو تمایل بیشتری به داشتن رفتار تهاجمی ، سلطه گرانه ، غیر اخلاقی یا غیر قانونی دارند و از سویی دیگر برای زنان به عنوان شریک جنسی کوتاه مدت از جذابیت بسیار بیشتری برخوردار هستند.

در این مقاله ، آرنوکی و همکارانش دو مطالعه مجزا بین دانش آموزان انجام دادند. اولین مطالعه روی 145 دانشجوی کارشناسی ارشد که در زمان مطالعه در یک رابطه عاشقانه بودند انجام شد، پرسشنامه ها در مورد رفتار بین فردی و میل جنسی فرد بود. ضمن این که محققان از عکس چهره شرکت کنندگان برای تعیین عرض و طول چهره استفاده کردند.
تست میزان هات بودن, تشخیص میزان میل جنسی از روی چهره, گرایش جنسی مردان و زنانارتباط میل جنسی و چهرهمطالعه دوم روی 314 دانشجو انجام شد و نسخه گسترده تر مطالعه اولیه بود که شامل سوالات در مورد گرایش جنسی شرکت کنندگان ، احتمالی که برای خیانت در نظر می گیرند و جهت گیری اجتماعی جنسیتی آن ها بود. دومین موردی که معیار سنجش قرار گرفت ، میزان راحتی شرکت کنندگان برای داشتن رابطه جنسی هر ازگاهی با یک غریبه بدون عشق و تعهد بوده است.
تشخیص میزان میل جنسی از روی چهرهدر نهایت آرنوکی گزارش میدهد که میتوان از نسبت FWHR برای پیش بینی میزان میل جنسی در زنان و مردان استفاده کرد. مردان و زنان با FWHR بالا ( صوت های مربعی و پهن ) نسبت به دیگران میل جنسی بالاتری دارند.

میزان شهوتی بودن از روی چهره, تشخیص میزان میل جنسی, سنجش میل جنسیارتباط میل جنسی و احتمال خیانت از روی صورتمردانی که صورت پهن تری دارند احتمال این که وارد رابطه های هرازگاهی با غریبه ها شوند یا این که به شریک جنسی خود خیانت کنند ،بیشتر است. بر اساس بررسی های انجام شده توسط محققان ،تفاوت در نسبت صورت به تغییرات سطح تستوسترون در دوره های رشد خاص مثل بلوغ مربوط می شود. این هورمون در شکل گیری نگرش ها و تمایلات جنسی در بزرگسالان نقش بسزایی دارد.

تستوسترون هورمون تعیین کننده میزان میل جنسی است ولی می تواند بر رشد استخوان های صورت نیز تاثیر گذار باشد.
البته از آنجایی که این مطالعه روی حجم نمونه نسبتا کوچیکی بوده است و شرکت کنندگان صرفا به یک سری سوال مشخص پاسخ داده اند که میتواند کامل نباشد، و از سویی دیگر کاملا مشاهده ای بوده است و نمی تواند نشان دهنده یک ارتباط علت و معلولی باشد.

میزان شهوتی بودن از روی رنگ چشم, میزان شهوتی بودن از روی چهره, تشخیص میزان میل جنسی

ارتباط ویژگی های ظاهری و میزان میل جنسی زنان


کدام ویژگی های ظاهری می تواند با میل جنسی در ارتباط باشدمطالعات متعدد و البته کوچک دیگری در ارتباط با سایر ویژگی های بدنی و رفتار و نگرش جنسی افراد انجام شده است.

از جمله مطالعه ای که در دانشگاه لیدز انگلستان انجام شد ودر مجله آرشیو رفتار جنسی منتشر شد. در این مطالعه محققان داده هایی از ظاهر فیزیکی 148 زن بین 18 – 26 سال را گردآوری کردند. آنها دریافتند زنانی که استخوان بندی باسن پهن تر ( عریض تر ) دارند می توانند رابطه های جنسی طولانی تری داشته باشند و از آن جایی که میل جنسی بالاتری دارند ، تعداد شرکای جنسی شان در طول زندگی بیشتر خواهد بود.به نظر نویسندگان مطالعه دلیل داشتن میل جنسی بالاتر در زنانی که باسن پهن تر ( عریض تر ) دارند میتواند یک دلیل تکاملی داشته باشد. داشتن استخوان بندی لگن پهن تر باعث میشود که زن بتواند زایمان راحت تر و ایمن تری داشته باشد و به همین دلیل از نظر بیولوژیکی به داشتن رابطه جنسی بیشتر سوق پیدا می کند.در واقع زنانی که فرم اندام آن ها ساعت شنی یا گلابی شکل است و عرض باسن به اندازه عرض شانه ها یا بزرگتر از عرض شانه ها باشد توان بارداری و میل جنسی بالاتری دارند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که این بررسی مربوط به عرض استخوان بندی زنان می شود و برجستگی باسن از پشت یا بزرگی باسن به دلیل افزایش تجمع چربی ، چاقی یا پروتز را شامل نمی شود. در تحقیقی که در دانشگاه استنفورد انجام شد و در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شد ، مشخص شد که نرم افزارهای تخصصی تشخیص چهره قادرند جهت گیری جنسی افراد را با دقت بالاتری از حد تصادفی ، پیش بینی کنند. این تحقیق نشان داد که هورمون های رشد بیولوژیکی مسئول جهت گیری جنسی میتوانند روی ویژگی های صورت تاثیرگذار باشند. 

 

به نقل از بیتوته

 

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: آیا خودارضایی قابل تشخیص است

این مطلب در تاریخ شنبه 17 مهر 1400منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
6378

نظر شما در مورد مطلب تشخیص میل جنسی و شهوت جنسی از روی ظاهر چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
خواستگار متاهلم پیگیرعقد دائم است
خواستگار متاهلم پیگیرعقد دائم است

همسر خوب میخواهم
همسر خوب میخواهم

تاثیر تلفن همراه در ضعف جنسی آقایان
تاثیر تلفن همراه در ضعف جنسی آقایان

عجیب ترین علائم بارداری
عجیب ترین علائم بارداری

درمان اعتیاد اعضای خانواده به موبایل
درمان اعتیاد اعضای خانواده به موبایل

زنان با این 12 شرط می توانند طلاق بگیرند
زنان با این 12 شرط می توانند طلاق بگیرند


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

4498

بازدید امروز:

26984

بازدید دیروز:

262664678

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام