مردها عاشق چه زنی می شوند

مردها عاشق چه زنی می شوند

اکثر مردان عاشق زنی می شوند که با او سه چیز به دست آورند: در درجه ی اول لذت، درجه ی دوم آرامش و در درجه ی سوم پیشرفت است چرا که از لذت آرامش به دست می آید و با رسیدن به آرامش می توان راه های پیشرفت را هموار کرد.

درست است که مردان با چشمشان عاشق می‌شوند و ظاهر برای مردان بی‌اندازه مهم است اما این مسئله به‌تنهایی کافی نیست و مردان برای آنکه جذب یک زن شوند دوست دارند که همسرشان ویژگی‌های دیگری هم داشته باشد:

پایه و همراه بودن


یکی از مسائلی که زن را برای مرد جذاب می کند پایه و همراه نبودن در شرایط مختلف با همسر است. یک زن جذاب و دوست‌داشتنی سعی می‌کند در هر شرایطی همراه همسرش باشد و به قولی او را تنها نگذارد. زن پایه باید این‌گونه باشد:

-وقتی همسرش در حال تماشای فیلمی است مدام در آشپزخانه مشغول کار کردن نباشد و جلوی چشم شوهرش مثل کوزت کار نکند بلکه کار خانه را تعطیل کند و چند لحظه‌ای در کنار همسرش بنشیند و با یکدیگر فیلم نگاه کنند.

- برای مهمانی و یا مسافرت رفتن هزار بار نگوید:"حوصله ندارم"؛ شما دیگر تنها نیستید، نباید تنها شرایط خودتان را در نظر بگیرید. به خاطر همسرتان به مسافرت و مهمانی بروید و در بازی‌ها و هیجانات، همسرتان را همراهی کنید؛ مثل یک رفیق پایه ی شوهرتان باشید. این مسئله هم‌سطح انرژی خودتان را بالا می‌برد و هم همسرتان را و از همه مهم‌تر باعث ایجاد صمیمت زیادی در رابطه‌تان خواهد شد.

شاداب و خندان


مردها دوست دارند که همسرشان را شاداب ببینند چه ازنظر درونی و چه ازنظر ظاهری. زنی که همیشه اخم می‌کند و ظاهری جدی دارد نشان می‌دهد که ازنظر درونی از شادابی چندانی برخوردار نیست؛ همچنین ظاهر ژولیده و نامرتب هم چندان برای مردان خوشایند نیست لذا آراستگی خودتان را در هر حالتی حفظ کنید؛ همان‌قدر که به فکر چی پوشیدن برای مهمانی و عروسی و سرکار و ... هستید کمی هم دغدغه ی لباس چی پوشیدن برای همسرتان را داشته باشید.

ازآنجاکه دید و نگاه مردان بصری است دوست دارند که زیبایی‌ها را با چشم ببینند اما توجه داشته باشید که آراستگی در مردان متفاوت است برخی آراستگی را در لباس خوب پوشیدن می‌دانند، برخی در موی بلند و بلوند و برخی هم آراستگی را در سادگی محض می‌دانند لذا ملاک‌های زیبایی ازنظر همسرتان را پیدا کنید.

باب گرانت روانشناس و مشاور خانواده برای رسیدگی به‌ظاهر، سه‌راه کار ساده به خانم‌ها پیشنهاد می‌کند: اول این‌که خانم‌ها به‌جای لباس‌های کوتاه، مانند کت‌وشلوار و بلوز و شلوار، بیش‌تر در منزل پیراهن و لباس‌های دامن دار بپوشند؛ چراکه پوشیدن پیراهن، حرکات زن، راه رفتن و حتی نشستن او را جذاب نشان می‌کند. دومین راه‌کار گرانت، مربوط به موهای زن است و آن این‌که مردان، موهای بلند را برای زنان بیش‌تر می‌پسندند. وی با اذعان به این‌که برخی از زنان با موهای کوتاه نیز جذاب می‌شوند، اشاره می‌کند اغلب مردها موهای بلند را ترجیح می‌دهند. نکتهٔ جالب‌توجه در نوشته‌های گرانت این است که علی‌رغم تمایل مدگرایان و حتی زنان به شینیون و زیور موها، گرانت به علاقهٔ مردان و جذاب شدن زنان با موهای «دم‌اسبی» اشارهٔ ویژه‌ای دارد و ازنظر روان‌شناسی در چندین سطر، این نکته را ثابت می‌کند که موهای دم‌اسبی ازنظر مردان جذاب‌تر است. پوشیدن کفش‌های روفرشی پاشنه‌دار در منزل و در مقابل دیدگان همسر، نکتهٔ ظریف دیگری است که باب به آن اشاره می‌کند.(1)

احساس خوب به خود داشتن
زن محبوب مردان زنی است که احساسات مثبتی نسبت به خودش داشته باشد. وقتی زنی نسبت به‌ظاهر خودش احساس خوبی ندارد و مدام زشتی‌های خودش را مقابل همسرش به زبان می‌آورد چگونه می‌توان انتظار داشت که همسرش او را دوست داشته باشد لذا از دیدن خودتان لذت ببرید و خودتان را دوست داشته باشید این مهم‌ترین ویژگی است که یک زن باید داشته باشد .

«گرانت»معتقد است در مرحلهٔ اول، زنان باید احساسات منفی را که به خودشان دارند بشناسند. پیشنهاد گرانت این است: «چنین زنانی باید روی شهامت خود کار کنند؛ یعنی شهامت این را پیدا کنند که انسان کاملی نباشند. چنین تمرینی سخت، اما لازم است؛ یعنی به خودشان اجازه دهند که اشتباه کنند و سعی نکنند همهٔ رفتارهای خود را کنترل و به شکل نمایشی اجرا کنند. راحت بودن و اجازهٔ اشتباه کردن به خود دادن، چنین زنانی را در برابر مردان، با اعتمادبه‌نفس نشان می‌دهد و این اعتمادبه‌نفس بسیار گیراست.(2)

زن‌صفت!
حتماً شنیده‌اید از زنانی که به خود می‌بالند و می‌گویند ما هزارتا مرد رو حریف می‌شویم یا ما خودمان یک‌پا مرد هستیم! اما باید بدانید مردان به‌هیچ‌وجه جذب چنین زنانی نمی‌شوند. زنانی که به‌تنهایی به سفر می‌روند و کارهای خطرناک و مردانه انجام می‌دهند از دید مردان جذاب نیستند و ازنظر مردان زن باید لطافت و ظرافت زنانگی اش را حفظ کند و در برخی مواقع حتی مردان دوست دارند که زنان خودشان را به آن‌ها نیازمند نشان دهند مثل باز کردن در کنسرو، درست کردن کولر، بلند کردن چیزهای سنگین و....

زنان زیادی هستند که هنوز نمی‌دانند چگونه می‌توانند همسرشان را جذب و عاشق خود کنند اما شما دیگر با رعایت این نکات می‌دانید که چگونه می‌توانید مردتان را شیفتهٔ خود کنید تا نگاهش تنها به سمت شما باشد و بس!

پی‌نوشت:
1- گرانت، باب (1388)؛ زنانی که مردان عاشقشان می‌شوند و هرگز ترکشان نمی‌کنند، مترجم: فاطمه ساری زاد، قم: چاف،ض153.
2-همان،ص19.


 
مطلب پیشنهادی سایت تنظیم خانواده
 
 
 
مشاوره ازدواج و زناشویی - تلفنی - آنلاین - حضوری
این مطلب در تاریخ 2018-10-28 19:31:50منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
7176

نظر شما در مورد مطلب مردها عاشق چه زنی می شوند چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
دلایل رایج رد کردن گزینه های ازدواج
دلایل رایج رد کردن گزینه های ازدواج

تشخیص ابتلا به هپاتیت و ایدز بعد از رابطه جنسی
تشخیص ابتلا به هپاتیت و ایدز بعد از رابطه جنسی

کجی آلت تناسلی در مردان
کجی آلت تناسلی در مردان

درخواست کمک و یاری لطفا مشارکت کنید
درخواست کمک و یاری لطفا مشارکت کنید

مشخصات زنان حسود
مشخصات زنان حسود

چطور به رابطه قبلی برگردیم
چطور به رابطه قبلی برگردیم


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

3288

بازدید امروز:

33758

بازدید دیروز:

258694234

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام