چطور جذابیت جنسی خود را افزایش دهیم

چطور جذابیت جنسی برای جنس مخالف داشته باشیم

یکی از با اهمیت ترین اصل ها برای نگهداری و ادامه زندگی مشترک جذابیت جنسی است مراقب باشید با بی دقتی به خود و همسر این اصل را زیر پا نگذاریم.

جذابیت جنسی چیست؟

یکی از انواع جذابیت ها جذابیت جنسی است که در میان انسان ها و دیگر موجودات زنده وجود دارد. این نوع جذابیت نیز می تواند به طور ژنتیکی وجود داشته باشد و هم به وسیله یادگیری مهارت هایی شخص به دلربایی بیشتری دست زند.

جذابیت جنسی گونه ای از جذابیت است که میل به جنس مخالف و یا علاقه به آن تعریف می شود. جذابیت هم می تواند فیزیکی باشد و هم شامل دیگر خصوصیت ها باشد. جذابیت از احساس زیبایی شناسی انسان سرچشمه می گیرد. جذابیت شخص می تواند با لباس و عطر و حتی سبک رفتاری می تواند افزایش پیدا کند. باید یاد بگیرید که جذابیت جنسی مسئله ای روانشناختی است و عوامل فرهنگی هم در آن اثر گذار است.

چرا یک رابطه بدون جاذبه جنسی شکل میگیرد؟

شما از نزدیک شدن دوری می کنید

رابطه جنسی زن و مرد را به شکل ویژه ای بـه همدیگر پیوند میدهد؛ بـه خصوص زمانی که رابطه جنسی بین شـما دو نفر تنها کنشی جنسی نباشد، بلکه کاری برخاسته از عشق و صمیمت باشد. آن وقت اسـت کـه دوست داشتن بسیار میان خود بـه وجود آورده اید.

ولی امکان دارد با انتخاب فردی که نسبت بـه او کششی ندارید، ناخودآگاه بخواهید از صمیمت به وجود آمده از رابطه جنسی در زندگی تان جلوگیری کنید. از آنجا کـه می دانید قرار نیست یک رابطه جنسی رضایت بخش در رابطه تان داشته باشید، به این صورت خود را از صدمه پذیر بودن در برابر نامزد یا همسرتان مراقبت می کنید.

 

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: از نظر زنان چه مردی جذابیت ظاهری دارد؟

 

شما از رابطه جنسی دوری می کنید

بعضی اشخاص نامزد یا همسری برای خود انتخاب می کنند کـه نسبت بـه او کشش جنسی ندارند تا به این صورت بهانه اي داشته باشند برای این کـه رابطه جنسی برقرار نکنند.

در حقیقت شـما بـه این علل از برقراری رابطه جنسی دوری می کنید: در گذشته تجربه آزار یا آزار جنسی داشته اید. به شما تجاوز شده اسـت. شـما حس میکردید از لحاظ جنسی زیر سلطه نامزد یا همسر قبلی خود قرار دارید.

امکان دارد هیچ وقت متوجه نشوید کـه از لحاظ جنسی دچار مشکل هستید و از این کـه چرا نسبت بـه فردی که بـه او علاقه دارید هیچگونه کشش جنسی ندارید گیج و سر در گم شوید. ولی اگر کمبود جاذبه جنسی زمینه اي تکرار شونده در رابطه شماست، شاید احتیاج داشته باشید در سمت بهتر شدن تمایلات جنسی خود کار کنید.

تاثیر بوی بدن در جذابیت جنسی

وقتی که نسبت بـه فردی احساس کشش جنسی می کنید، بـه روشی بـه او اجازه میدهید بر شـما مسلط باشد. انگار در دل می گویید: «تـو آنقدر اثر نیرومندی بر مـن می گذاري کـه درکنار تـو خود را فراموش می کنم.»

اگر احتیاج بـه تسلط بر دیگران دارید یا از این کـه دیگران بر شـما تسلط داشته باشند ترس دارید. امکان دارد جذب کسانی شوید کـه برایتان جذابیت جنسی زیادی ندارند، تا به این صورت با دوری کردن از رابطه جنسی حس امنیت کنید.

چون هیچ حس قدرتمند جنسی شـما رابه طرف آنها نمی کشاند و به این صورت فاصله روحی – احساسی زیادی میان شـما به وجود می آید و دچار این توهم می شوید کـه در رابطه بیشتر تسلط دارید تا زیر تسلط.

 

راههای افزایش جذابیت جنسی

 

داشتن نگاه جذاب و زیرکانه 

یکی از خصوصیت هایی که اثر زیادی در افزایش جذابیت جنسی دارد مهارت ارتباط چشمی می باشد. پیشنهاد می کنیم یاد بگیرید که چطور با استفاده از نگاه کردن دلربایی کنید و یا حتی زمان ارتباط چشمی را چطور مدیریت و کنترل کنید. فراموش نکنید به هیچ عنوان از لبخند زدن غافل نشوید وقتی که یک لبخند با یک نگاه زیبا داشته باشید بسیار جذاب به نظر خواهید رسید و ظاهر مثبتی خواهید داشت. 

خوش تیپ باشید 

حقیقتی که در زندگی بسیاری از ما افراد وجود دارد این است که بیشتر وقتها بخاطر دیگران لباس می پوشیم ولی پیشنهاد ما به شما این است که از امروز تلاش کنید برای خود لباس بپوشید و هر آنچه که احساس خوبی به شما انتقال می دهد را بر تن بکنید و در آخر احساس خوبی به خود داشته باشید. قشنگ ترین لباس زیری که دارید را انتخاب کرده و برای لحظه ای قبل از رفتن همسرتان به محل کار در مورد رنگ و شکل لباستان از او مشورت بخواهید و بیشتر در موردش حرف بزنید تردید نکنید که او به محض پایان کارش هر چه سریعتر به منزل باز میگردد. 

تصویر بدنی تان را ترمیم کنید

بعضی اوقات نداشتن اعتماد به نفس یا تصویر بدنی منفی شخص شما سبب می شود که همسرتان را شخصی جذاب برای برقراری رابطه جنسی ندانید ، ولی در حقیقت امکان دارد همسرتان خیلی فرد جذاب و موفق در رابطه جنسی باشد.

پس ریشه مشکل را در خود پیدا کنید و با بهانه گیری و اتکا به افکار منفی مثل (جذاب نبودن همسر ، عاشق او نبودن قبل از ازدواج و...) به جایی نخواهید رسید ، به جای این افکار لازم است دلیل اصلی را بشناسید و تلاش در برطرف کردن آن کنید.

حرف زدن با همسر

موضوع و لحن حرف زدن یکی از موارد کلیدی در افزایش جذابیت جنسی اسـت. مثل هر نوع رابطه اي، شـما در ارتباط با همسرتان باید سرگرم کننده باشید. بعضی اوقات تلاش کنید مرموز باشید، بعضی وقتها شوخی کنید. او را بـه نشاط بیاورید و همه ی این ها رابه زبان بدنی جذاب مزین کنید. با اینکار همسرتان نمی تواند چشم از شـما بردارد و بـه چیزی جز شـما فکر کند.

غیرقابل پیش بینی بودن

چنانچه قرار باشد هر روز رابطه ي شـما بـه یک شکل باشد، هم شـما و هم همسرتان کم کم از زمان گذاشتن با هم خسته خواهید شد. تلاش کنید در همه ی چیز تنوع  به وجود آورید.

زمان، شکل و مکان رابطه تان را گاهی اوقات عوض کنید. او را شگفت زده کنید. بگذارید هرروز پیش از دیدن شـما با خود فکر کند: «امروزه چـه خوابی برایم دیده؟»

به طرف مقابل بیش از اندازه نزدیک نشوید

بعضی وقتها از طرف مقابل فاصله بگیرید و برای خودتان وقت بگذارید. چنانچه زمان زیادی را با طرف مقابل طی کنید حس دلتنگی به وجود نخواهد آمد و از جذابیت رابطه شما کم خواهد شد. بنابراین زمانی را برای فاصله گرفتن های کوتاه مدت در طول روز در نظر بگیرید.

سر به سر طرف مقابل بگذارید

چنانچه شما چیزی را به آسانی بدست آورید ارزش آن را درک نمی کنید، همین مسئله را برای طرف مقابل خود در نظر بگیرید. طرف مقابل خود را دست بیندازید و سر به سرش بگذارید. این مسئله به بیشتر شدن جذابیت جنسی شما کمک خواهد کرد.

زندگی خود را تکراری نبینید

زندگی سراسر تغییر است و باید این اصل را در نظر داشته باشید. شما می توانید عاشق دیگران باشید و از دوستی با اشخاص جدید لذت ببرید و دوستان بیشتری بیابید.

به نقل از بیتوته

 

این مطلب در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
5198

نظر شما در مورد مطلب چطور جذابیت جنسی خود را افزایش دهیم چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
رفتارهاو اعمال اشتباه و پرخطر در ازدواج
رفتارهاو اعمال اشتباه و پرخطر در ازدواج

اهمیت خانواده همسر در ازدواج
اهمیت خانواده همسر در ازدواج

نحوه استفاده از اسپری تاخیری
نحوه استفاده از اسپری تاخیری

آمیزش دردناک در مردان
آمیزش دردناک در مردان

آیا افسردگی خود به خود خوب می شود؟
آیا افسردگی خود به خود خوب می شود؟

پیامدهای اجبار جنسی
پیامدهای اجبار جنسی


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

2756

بازدید امروز:

33758

بازدید دیروز:

258693702

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام