مشاوره حضوری به همراه همسر، چطور همسرم را راضی به مشاوره کنم

مشاوره حضوری به همراه همسر، چطور همسرم را راضی به مشاوره کنم

گاهی زوجین در مسائل مختلف به اختلاف نظر می رسند و گاهی این اختلافات بسیار پررنگ می شود تا جایی که ادامه زندگی را بسیار دشوار و در موارد زیادی غیرممکن می سازد. در چنین مواردی، مشاوره حضوری به همراه همسر توصیه می شود. اما بسیاری از زوجین، نظر مثبتی نسبت به مشاوره ندارند و آن را هدر دادن وقت و پول می دانند.

در بسیاری از موارد نیز، یکی از زوجین بخصوص مردان به دلیل ویژگی های ذاتی و رفتاری خود، تمایلی به حضور در مراکز مشاوره ندارند. به همین دلیل برای اغلب خانم ها این سوال پیش می آید که چطور همسرم را راضی به مشاوره کنم. در این مقاله با بررسی این مشکل، راه حل هایی را ارائه خواهیم داد.

دلایل مشاوره حضوری به همراه همسر

یکی از مهمترین راهکارهایی که می توانید همسر خود را متقاعد به مراجعه به مشاوره کنید، این است که از مزایای مشاوره حضوری به همراه همسر با او صحبت کنید. از مزایا و نتایج مثبت مشاوره حضوری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بسیاری از زوجین موفق، حداقل یک بار به مشاوره مراجعه کرده اند. مشاوره به دلیل تخصص خود در این زمینه و تجربه ای که به واسطه مراجعین مختلف دارد، راهکارهای قدرتمند و سریعی برای مشکلات شما ارائه می دهد.

 • امروزی مراجعه حضوری به مشاور بسیار رایج شده است و بسیاری از زوجین به سمت دریافت راهکارهای یک مشاور باتجربه متمایل شده اند.

 • تحقیقات نشان می دهد بیش از 90 درصد مراجعینی که از مشاوره استفاده می کنند، از این مراجعه رضایت کامل دارند.

 • گاهی ممکن است جلسه یا جلسات مشاوره نتواند مشکلات زوجین را حل کند، اما زوجین با مراجعه به مشاور و شنیدن سخنان و تجربیات او درمورد سایر زوج های مشابه، خودشان راهکارهای بهتری را برای رفع مشکلات زندگی مشترک می یابند.

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: مشاوره آنلاین ازدواج

ریشه یابی عدم تمایل مشاوره حضوری به همراه همسر

معمولا فردی بی دلیل از انجام کاری خودداری نمی کند. بنابراین بهتر است با همسر خود صحبت کنید تا بفهمید این نگرانی و امتناع از مراجعه حضوری به مشاور از مجا ناشی می شود. بنابراین می توانید سوالات زیر را از او بپرسید:

 • آیا درمورد مراجعه حضوری به مشاوره، نگران بدتر شدن رابطه بینمان هستی؟

 • فکر میکنی مراجعه به مشاور موجب طلاق می شود؟

 • تصور می کنی شاید جلوی مشاوره دعوا کنیم و آبرویمان زیر سوال برود؟

همچنین سایر دلایل او برای امتناع از مراجعه به مشاور را جویا شوید و تلاش کنید نظر منفی او نسبت به مشاوره را تغییر دهید.

راهکارهایی به منظور متقاعد کردن همسر برای دریافت مشاوره

راهکارهایی به منظور متقاعد کردن همسر برای دریافت مشاوره

درمورد مشاوره حضوری به همراه همسر و راضی کردن همسرتان به این کار، راهکارها و نکات ریزی وجود دارد که بهتر است به آنها دقت داشته باشید:

سعی کنید طوری شروع به گفتگو درمورد این موضوع کنید که تصمیم به مشاوره رفتن را در او تشویق و تلقین کنید. مثلا با حالت پیشنهادی با او صحبت کرده و بپرسید آیا یک مشاور خوب و مورداعتماد می شناسد که با هم به او مراجعه کنید.

از متهم نمودن همسر خودداری کرده و برچسب به او نزنید. زیرا این باعث لجوج شدن او می شود. مثلا به هیچ وجه نگویید می دانم چرا به مشاوره نمی روی و از رسوا شدن و برملا شدن چهره واقعی و کارهایت می ترسی.

هنگام صحبت درمورد مشاوره حضوری به همراه همسر، با لحنی محترمانه با همسر خود صحبت کنید که اقتدار او کم نشود. همچنین بجای استفاده از ضمیر مفرد تو، از ضمیر جمع ما استفاده کنید. مثلا بگویید هر دوی ما به مشاوره نیاز داریم.

اگر برای مراجعه حضوری به مشاوره، پاسخ منفی داد، سریعا پاسخ او را ندهید و در مورد این رفتار قضاوت نکنید. مثلا فکر نکنید که او دیگر به شما اهمیت نمی دهد و شاید فکر ازدواج با کسی دیگر را در سر دارد.

مشاوره را بعنوان یک درمانگر نشان دهید نه یک قاضی. یعنی قرار نیست بروید به مشاوره تا مشخص کند مقصر کیست و کدامیک از شما دو نفر باید خود را اصلاح کنید.

درهنگام صحبت درمورد این موضوع با همسرتان، لحن تند بکار نبرده و با صدای بلند صحبت نکنید.

پس از صحبت و شنیدن مخالفت درمورد مشاوره حضوری به همراه همسر سریع قهر نکنید. تلاش کنید در زمان مناسب دیگری دوباره این پیشنهاد را مطرح کنید و مهر و محبت به او را فراموش نکنید.

خویشتن داری کنید، این موضوع را به دیگران خبر ندهید و رازداری کنید.

درمورد امتیازاتی که با مشاوره بدست می آورید و مزایایی که در انتظارتان است، با همسر خود صحبت کرده و او را متقاعد سازید.

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج

سایر راهکارهای مفید

درصورت مقاومت نمودن همسرتان درمورد مشاوره حضوری به همراه همسر، حداقل دو هفته به همسر خود فرصت بدهید و خیلی او را تحت فشار قرار ندهید. در این مدت تلاش کنید رفتار مناسبی با همسر خود داشته باشید و خود را مشغول کارهای مفید کنید. دوباره زمانی با او در این مورد صحبت کنید که آمادگی پذیرش آن را داشته باشد.

 • در جستجوی مشاوری در محدوده خود و متناسب با نیاز و شرایط خود باشید.

 • از همسر خود بخواهید یک مشاوره آنلاین، تلفنی یا حضوری را حتی به تنهایی امتحان کند. از او بخواهید حداقل یک گام با شما در این مسیر به سمت جلو حرکت داشته باشد.

 • برای او توضیح دهید که بدنبال مقصر برای مشکلات بین خودتان نیستید. بلکه می خواهید دوباره زندگیتان شاد و مستحکم شده و از آن لذت ببرید.

 • به او بگوید که برای بهتر شدن روابطتان تا هرچقدر نیاز باشد تلاش می کنید و شما لایق داشتن زندگی بهتر و آرامش بیشتری هستید. برای رسیدن به چنین هدفی باید مهارت هایی را بیاموزید که بتوانید زندگی خود را بهتر مدیریت کنید. یک مشاور باتجربه می تواند شما را در این زمینه یاری دهد.

 • مشاوره می تواند به ارتقاء مهارتهای ارتباطی زوجین کمک کند. با مشاور حضوری به همراه همسر می توانید زندگی عاشقانه تر و آرامش بخش تری را تجربه کنید.

به یاد داشته باشید که هیچ گاه نباید به خاطر راضی کردن همسر خود برای مشاوره حضوری به همراه همسر، از تهدید یا دروغ گفتن استفاده نکنید. زیرا با آشکار شدن دروغ شما، اعتماد میان شما و اعتماد همسرتان به مشاوره از بین می رود.

گاهی زوجین در مسائل مختلف به اختلاف نظر می رسند تا جایی که ادامه زندگی را بسیار دشوار می سازد. در چنین مواردی، مشاوره حضوری به همراه همسر توصیه می شود.

مطالب پیشنهادی

مطلب مرتبط انواع مشاوره و نحوه مشاوره

مطلب مرتبط خدمات مشاوره و عضویت در سایت

این مطلب در تاریخ سه شنبه 9 تير 1399منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
2050

نظر شما در مورد مطلب مشاوره حضوری به همراه همسر،چطور همسرم را راضی به مشاوره کنم چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
پنهان کاری در نامزدی و ترس از دست دادن
پنهان کاری در نامزدی و ترس از دست دادن

چه مواردی را میتوان جز شروط ضمن عقد ثبت کرد
چه مواردی را میتوان جز شروط ضمن عقد ثبت کرد

چه چیزهایی ژنتیکی است و از والدین ارث می بریم
چه چیزهایی ژنتیکی است و از والدین ارث می بریم

اختلال رابطه جنسی در خواب
اختلال رابطه جنسی در خواب

ضریب هوشی زنان بیشتر است یا مردان
ضریب هوشی زنان بیشتر است یا مردان

ماجرای مادر بی رحمی که تصاویر کودک آزاری خود را در فضای مجازی منتشر کرد، چه بود؟
ماجرای مادر بی رحمی که تصاویر کودک آزاری خود را در فضای مجازی منتشر کرد، چه بود؟


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

23822

بازدید امروز:

38189

بازدید دیروز:

255826452

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام