رابطه با برادر شوهر

رابطه با برادر شوهر

در خانواده همسر، خواهر شوهر نامحرم نيست لذا عروس خانواده مي تواند با او رابطه اي صميمانه داشته باشد و او را مانند خواهر خود بداند. ولی برادر شوهر اینگونه نیست، و باید در برخوردها بايد حد و حدود را رعایت كرد.

رابطه داشتن یک زن با برادر شوهرش از خطوط قرمز اسلام است. برادر شوهر از جمله محارم به حساب نمی‌آید و درست مثل همه نامحرم‌های دیگر هر گونه رابطه دوستی، جنسی و احساسی با برادر شوهر از لحاظ شرعی حرام است و عقوبت اخروی دنبال دارد.

در برخی از خانواده‌ها به دلیل آگاهی نداشتن از احکام و مسائل دینی یا به علت بی اهمیتی به احکام الهی روابط بین محرم و نا محرم شکل دیگری به خود می‌گیرند و حرمت‌ها و فواصل بین دو نفر که از لحاظ شرعی نامحرم هستند کنار می‌روند. این امر در اسلام نهی شده است و به فردی که با نامحرم ارتباط دارد وعده عذاب الهی داده شده است

رابطه داشتن با برادر شوهر

براي حفظ روابط خانوادگي با آنها، رعايت چند نكته مي تواند موثر باشد:

حفظ حريم ها

انسان همیشه خدا را در نظر دارد؛ در حركات چهره و رفتارهايش مواظب است كه باعث  تحقير و مسخره كردن ديگران نشود.  و ديگر اين كه بايد دقت داشته باشد كه آيا حريم هايي را كه باید رعايت مي كند يا نه.  بايد مواظب بود كه هر كار ما در چهارچوب قانون و حریم ها باشد.

 

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: چگونه با خواهر شوهر رفتار کنیم

احترام به شخصيت آنان

در برخوردها بايد مواظب  بود كه به شخصيت ديگري بي حرمتی نكنيم، آبروي آنها را نبريم،  و پشت سر آنها بد نگوئيم.  و همین طور بايد سعي كنیم زود از كسي ناراحت نشویم، چنانچه مي بيند ديگري داراي عيب و صفات بد است، بايد بسيار حساب شده و دقيق به او تذكر داد مثلا چنانچه مي بيند كه كسي غيبت ديگران را مي كند،  نخست بايد نكات مثبت او را گفت و از صفات خوب او تعريف كرد و سپس به شكل غيرمستقيم او را آگاه كرد كه كار او اشتباه است.

زمانیکه فردی زندگي مشتركي را آغاز مي كند وارد بهترين نهاد شده است نهادي كه مقدس ترين نهاد است. زن و شوهر بايد زندگي خودرا مطابق با تفاهم تنظيم كنند و براي هم ديگر احترام قائل شوند و باعث ناراحتي ديگري نشوند.  يكي از مواردي كه بايد دقت شود اينكه احترام به خانواده يكديگر در حقیقت احترام به شريك زندگي است.

رفتار با خانواده شوهر

جلب محبت و توجه آنان

انسان موجودي اجتماعي است ، براي رفع كردن احتیاجات خود نیاز به ديگران دارد بنابراين بايد به نحوی زندگي كند كه دل ديگران را نسبت به خود آزار ندهد و با رفتار خوب خود هميشه محبوب ديگران باشد. با مردم به گونه ای کن رفتار كه در حضور شما، خوشحال باشند و در نبودن شما احوال شما را بپرسند و بعد از مرگ شما از غم از دست دادن شما ناراحت باشند.

بله انساني كه اهل گذشت است كينه به دل نمي گيرد، براي ديگران دعا مي كند، عذر خواهی ديگران را مي پذيرد، حرمت ديگران را نگه می دارد، با محبت است، زندگي اي پر از شادی براي خود درست كرده است.

بامردم به گونه ای رفتارکن که دوست داری باتو رفتارکنند. هر چیزی رابرای خودمی پسندی برای دیگران هم بپسند و هرآنچه برای خودنمی پسندی برای دیگران هم نپسند.

۱. حکم شرعی رابطه با برادر شوهر


رابطه داشتن یک زن با برادر شوهرش از خطوط قرمز اسلام است. برادر شوهر از جمله محارم به حساب نمی‌آید و درست مانند تمام نامحرم‌های دیگر هر گونه رابطه دوستی، جنسی و احساسی با برادر شوهر از لحاظ شرعی حرام است و عقوبت اخروی در پی دارد. در بعضی از خانواده‌ها به علت آگاهی نداشتن از احکام و مسائل دینی یا به دلیل بی اهمیتی به احکام الهی روابط بین محرم و نا محرم شکل دیگری به خود می‌گیرند و حرمت‌ها و فواصل بین دو نفر که از لحاظ شرعی نامحرم هستند کنار می‌روند. این امر در اسلام نهی شده است و به کسی که با نامحرم ارتباط دارد وعده عذاب اخروی داده شده است.۲. حکم قانونی رابطه با برادر شوهر


رابطه با برادر شوهر می‌تواند به دو نوع تقسیم بندی شود، رابطه جنسی که منجر به دخول و زنا می‌شود و رابطه‌ای که زنا نیست، اما ارتباط تلفنی، احساسی و حتی تماس‌های فیزیکی در آن تحقق پیدا می‌کنند. تشخیص این موارد از وظایف قاضی است و طبق شرایط قانونی خاصی که در هر کدام از پرونده‌های قضایی وجود دارد، خود قاضی تشخیص می‌دهد که با شواهد موجود کدام سطح از رابطه قابل اثبات است و مجازات آن را طبق قانون مجازات اسلامی بیان می‌کند.

بند‌ها و مواد قانون مجازات اسلامی که مربوط به حکم رابطه با برادر شوهر و زنا می‌شوند از این قرار اند:

ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی
حد زنا برای زانی محصن و زانیه محصنه رجم است. در صورت عدم امکان اجرای رجم با پیشنهاد دادگاه صادرکننده حکم قطعی و موافقت رئیس قوه‌ی قضاییه چنان چه جرم با بینه ثابت شده باشد، موجب اعدام زانی محصن و زانیه محصنه است و در غیر این صورت موجب صد ضربه شلاق برای هر یک در نظر گرفته می‌شود.

ماده ۲۲۶ قانون مجازات اسلامی:
احصان در هر یک از مرد و زن به نحو زیر محقق می‌شود:

احصان مرد عبارت است از آن که دارای همسر دائمی و بالغ باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده از طریق قُبُل با وی در حال بلوغ جماع کرده باشد و هر وقت بخواهد امکان جماع از طریق قُبُل را با وی داشته باشد.
احصان زن عبارت است از آن که دارای همسر دائمی و بالغ باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده، با او از طریق قُبُل جماع کرده باشد و امکان جماع از طریق قُبُل را با شوهر داشته باشد.

منابع: ستاره - بیتوته
 

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: متن

این مطلب در تاریخ سه شنبه 25 خرداد 1400منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
5577

نظر شما در مورد مطلب رابطه با برادر شوهر چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehiاینماد

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
شوهرم حواسش به من نیست
شوهرم حواسش به من نیست

دلایل دعوا با همسر در بارداری
دلایل دعوا با همسر در بارداری

بحثهای تکراری و قهر کردن در روابط قبل از ازدواج
بحثهای تکراری و قهر کردن در روابط قبل از ازدواج

دخترهایی که پسرها برای ازدواج نمی پسندند
دخترهایی که پسرها برای ازدواج نمی پسندند

افسردگی پس از وضع حمل باید جدی گرفته شود
افسردگی پس از وضع حمل باید جدی گرفته شود

راه های تنگ کردن واژن
راه های تنگ کردن واژن

من نمیتوانم از حق خودم دفاع کنم
من نمیتوانم از حق خودم دفاع کنم

با مزاحمان جنسی چطور رفتار کنیم
با مزاحمان جنسی چطور رفتار کنیم


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

14225

بازدید امروز:

27956

بازدید دیروز:

250146451

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام