راه های اثبات خیانت همسر/ چگونه خیانت مرد و یا زن را ثابت کنیم؟

راه های اثبات خیانت همسرخیانت همسر یک سری نشانه ها دارد که میتوانید برای اثبات خیانت از آن ها استفاده کنید، البته باری اثبات خیانت همسر در دادگاه نیاز به مدارک بسیار محکم تری از حدس و گمان و نشانه خواهید داشت.


چگونه خیانت همسرم را ثابت کنم؟اگر فکر میکنید قربانی خیانت شریک زندگیتان شده اید و می خواهید هر گونه شک و تردیدی را از بین ببرید باید اول به نشانه ها و الگوی تغییرات رفتاری او دقت کنید. برخی نشانه های خیانت بین زنان و مردان مشترک است که می توانید با توجه به آنها تا حدودی به یقین خود بیفزایید.

راه های اثبات خیانت همسر, اثبات خیانت همسر, راه های اثبات خیانت همسر در دادگاه

راه های اثبات خیانت شوهر


راه های کشف و اثبات خیانت همسرراه های اثبات خیانت همسر تا زمانی که واقعا او را در حال خیانت نبینید یا اعترافش را نشنوید فقط میتواند یقین شما را بیشتر کند و نمی تواند صد در صد شما را از خیانت مطمئن کند بنابراین هیچگاه از گفته های دیگران به عنوان مدرک استفاده نکنید ممکن است فرد مقابل فقط قصد برهم زدن زندگی شما را داشته باشد بنابراین به گفته دیگران با شک بنگرید ولی خودتان را هم به خواب خرگوشی نزنید. مگر این که بتوانید مدارک و نشانه های دیگری در کنارش بگذارید و با توجه به شناختی که از همسرتان دارید به یقین نسبی برسید. در ادامه برخی از کارهایی را که ممکن است نشانه ای از خیانت همسرتان باشد را برای شما آورده ایم:


تغییرات ظاهری همسرمعمولا اولین چیزی که با خیانت مردان همراه است ، تغییرات ظاهری است. معمولا افرد در اوایل آشنایی روی ظاهر خود وسواس زیادی دارند و سعی می کنند سر قرار ها با بهترین ظاهر خود حاضر شوند حالا تصور کنید شوهرتان یا زنتان با یک فرد جدیدی در حال اشنایی است، مسلما او میخواهد بهترین ظاهرش را داشته باشد ، از آن جایی که اغلب خانم ها همیشه به ظاهرشان رسیدگی می کنند شاید مشاهده این تغییر در آن ها کار سختی باشد ولی اگر شوهری دارید که به طور ناگهانی رفتارش تغییر کرده و ظاهرش برایش اهمیت زیادی پیدا کرده است و حسابی به خودش می رسد ، ظاهر لباس پوشیدنش را تغییر داده یا مدل مویش را عوض کرده و لباس های متفاوتی برای سرکار رفتن می پوشد احتمال این که با فردی جدید در حال آشنایی باشد بسیار زیادی است.یا شاید به یکباره ظاهرش برایش اهمیت پیدا کرده و به فکر تناسب اندام و ورزش افتاده است. در پاسخ سوال چگونه خیانت شوهرم را ثابت کنم باید به شما بگویم که این تغییرات را نادیده نگیرید و ساده از کنارشان نگذرید چون اولین قدم برای اثبات خیانت شوهر دقت در تغییرات رفتاری و لباس پوشیدنش است.

اثبات خیانت در ازدواج, علایم خیانت همسر, چگونه خیانت همسرم را ثابت کنمنشانه های خیانت همسر


دسترسی به او سخت تر شده استممکن است دسترسی به شریک زندگیتان کمتر شده باشد مثلا بیشتر بیرون از خانه بماند یا مسافرت های کاری اش و شب نبودن هایش زیاد شده باشد. یا این که از شما بخواهد تا خودش تماس نگرفته با او تماس نگیرید. یا تلفنش را بی دلیل و به طور مکرر خاموش کرده باشد و بهانه تمام شدن شارژ باتری بیاورد.

تمام این بهانه ها می تواند دلیلی بر اثبات خیانت شوهر باشد ، او از این فرصت ها برای این که زمان بیشتری با فرد مورد نظر بگذراند، استفاده می کند.


صمیمیتش با شما کمتر شده استیکی از مهم ترین علایم خیانت تغییر رفتار و سردی رفتار و کم حرف شدن است. البته اگر با خوش بینی به موضوع نگاه کنیم شاید به دلیل مشکلات مالی یا خانوادگی چنین اتفاقی افتاده باشد که باید به آنها رسیدگی شود ولی اگر مشکل خاصی جدیدا برایتان پیش نیامده است ولی رفتارش با شما فرق کرده می تواند علامت خیانت باشد.

مثلا بسیار کم صحبت شده یا سعی می کند تا مجبور نشده با شما وارد گفتگو نشود و بیشتر سرگرم موبایلش است یا بدون توجه به شما ساعت ها پای تلویزیون است و تمایل جنسی اش به یکباره نسبت به شما کاهش پیدا کرده است یا صرفا برای رفع تکلیف به رابطه با شما تن میدهد و شور و اشتیاق گذشته را ندارد و دیگر از کنار شما بودن و صحبت با شما لذت نمی برد و سعی میکند به تمام گفتگوها به سرعت خاتمه بدهد.

علایم خیانت همسر, چگونه خیانت همسرم را ثابت کنم, خیانت همسرچگونه خیانت همسرم را ثابت کنم


حساسیت به وسایل شخصی و حریم خصوصیوسایلی از جمله موبایل و لپ تاپ که قبلا به راحتی در دسترس شما بودند حالا به بهانه های مختلف رمز دار شده اند. موبایلش را همیشه نزدیک خودش نگه میدارد یا مدام نوتیفیکیشن هایش را چک میکند.

پاسخ تلفنش را در مکانی دور از شما میدهد که شما نتوانید حرفهایش را بشنوید و سعی می کند از پاسخ دادن به تماس یا پیام ها در مقابل شما خودداری کند و مدام پیام هایش در موبایل یا شبکه های اجتماعی را حذف می کند.

مخفی کردن چیزی در موبایل می تواند یکی از نشانه های بزرگ خیانت باشد.


احساس گناهشریک زندگیتان ممکن است به دلیل خیانت احساس گناه کند. البته اجازه نمی دهد که این احساس گناه جلوی خیانتش را بگیرد. در این صورت سعی می کند برای جبران خطای خودش بیشتر به شما توجه کند و از شما تعریف می کند. در کنار شما مضطرب است ولی با این حال سعی می کند طوری رفتار کند که همه چیز عادی به نظر بیاید.


پرخاشگرییکی از علایم اثبات خیانت همسر، پرخاشگر شدن اوست. اگر شریک زندگیتان سر کوچترین چیزهایی با شما دعوا می کند و نسبت به گذشته ، بیشتر از کوره در می رود احتمالا به شما خیانت کرده است. پرخاشگری یک مکانیزم دفاعی برای دور کردن شما از خودش است تا کمتر در مورد این که کجا بوده یا چکار می کرده یا چرا این همه سرگرم موبایلش است مورد پرس و جو قرار بگیرد و احتمال لو رفتن خطایش کمتر شود و شما را مقصر جلوه دهد.همسر شما متوجه شده است که به سادگی با پرخاشگری می تواند از پاسخ دادن به شما طفره برود و به ارتباطش با شخصی دیگر ادامه دهد و ناخودآگاه به تصور این که شما هم در حال خیانت هستید شروع به سوال پیچ کردن شما برای مچ گیری می شود.

راه های اثبات خیانت همسر در دادگاه, اثبات خیانت شوهر, اثبات خیانت در ازدواجاثبات خیانت همسر در دادگاه


راه های اثبات خیانت همسر در دادگاهخیانت در ازدواج از نظر قانونی جرم محسوب می شود و در صورت اثبات حتی بدون وجود شاکی خصوصی یا رضایت شاکی ، فرد خیانت کار مجازات خواهد شد.

بر اساس قانون هر گونه رابطه نامشروع ، خلاف عفت به جز زنا از جمله تقبیل یا مضاجعه در صورت اثبات در دادگاه تا 99 ضربه شلاق خواهد داشت.

روش های اثبات خیانت همسر در دادگاه عبارتند از :

اقرار متهم در حضور قاضی یا بازپرس به صورت شفاهی و کتبی و همراه با امضا.

برای اثبات خیانت شوهر در دادگاه میتوان صیغه نامه یا ثبت شدن عقد در شناسنامه را به دادگاه ارائه کرد.

در صورتی که خیانت همراه با زنا باشد علاوه بر اقرار خود فرد شهادت 4 مرد عادل یا شهادت 3 مرد عادل و 2 زن عادل باید در دادگاه ارائه شود که البته روشی ناممکن است.

ارائه عکس و اسکرین شات از پیام های همسر میتواند جزو ادله ارائه شده به قاضی باشد ولی به تنهایی برای اثبات و ارائه حکم قاضی کفایت نمی کند و تنها راه اثبات دستور قاضی برای گرفتن پرینت مکالمات و محتوای پیامک ها است. بر اساس قانون اپراتورها موظفند پیام ها و مکالمات را تا 6 ماه نگهداری کنند بنابراین به سادگی میتوان به آن ها دسترسی پیدا کرد.

اثبات خیانت شوهر, اثبات خیانت در ازدواج, علایم خیانت همسرراه های اثبات خیانت شوهر در دادگاهبرای اثبات خیانت شوهر از طریق چت روش های مختلفی وجود دارد از جمله حکم دادگاه برای استعلام از طریق اپراتور یا شبکه های اجتماعی داخلی ، اقرار خود فرد، دسترسی به تلفن متهم یا اقرار شاهدان مطلع از خیانت. شما با ارائه یکی از این موارد می توانید خیانت را در دادگاه اثبات کنید.

اگر خیانت همسر از طریق چت کردن در شبکه های اجتماعی غیر ایرانی باشد از آن جایی که دادگاه نمی تواند حکم استعلام برای این شبکه ها بگیرد ، تنها روش اثبات خیانت این است که شاکی اطلاعات لازم برای ورود به تلفن همراه یا پروفایل های مجازی همسرش را داشته باشد یا فرد متهم به خیانت اقرار کند. در غیر این صورت عکس و اسکرین شات از چت ها برای دادگاه مدرک محسوب نمی شود مگر این که شما پرینت چت ها و محتوای فضای مجازی همسرتان مبنی بر خیانت را گرفته باشید و به دادگاه ارائه دهید.

در صورت نداشتن ادله کافی برای خیانت، اقدام به شکایت نکنید چون به جرم افترا محکوم خواهید شد. بنابراین برای پاسخ به سوال این که چگونه خیانت شوهرم را ثابت کنم ، در صورتی که میخواهید دادخواست ارائه دهید حتما با یک وکیل مجرب در این زمینه مشورت کنید تا برای جمع آوری ادله محکمه پسند شما را راهنمایی کند.

به نقل از بیتوته

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: اگر متوجه خیانت همسر شدیم چکار کنیم

این مطلب در تاریخ دوشنبه 22 شهريور 1400منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
2424

نظر شما در مورد مطلب راه های اثبات خیانت همسر چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
ملاکهای مهم در انتخاب همسر
ملاکهای مهم در انتخاب همسر

افراد جدی با چه کسانی ازدواج کنند
افراد جدی با چه کسانی ازدواج کنند

بدترین بیماری کشنده ویروسی
بدترین بیماری کشنده ویروسی

کم شدن حجم و جهش منی و تاثیر بر باروری
کم شدن حجم و جهش منی و تاثیر بر باروری

کابوس شبانه نشانه چیست
کابوس شبانه نشانه چیست

خودکشی یکی از دانش‌آموزان ماجرای کودک‌آزاری در اصفهان
خودکشی یکی از دانش‌آموزان ماجرای کودک‌آزاری در اصفهان


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

28661

بازدید امروز:

26875

بازدید دیروز:

262468086

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام