نحوه برنامه ریزی برای جشن عروسی

نحوه برنامه ریزی برای جشن عروسی

برای این که ببنید میتوانید یک عروسی بی نظیر داشته باشی یا نه یک قلم بیاورید و به سولات زیر پاسخ دهید.

1- قرار است چند نفر را به عروسی تان دعوت کنید؟

یک نگاهی به فهرست مهمان هایتان بیندازید. بعد پیش خودتان قضاوت کنید که شما را یاد چه می اندازد.

الف) شناسنامه. تنها نام پدر و مادرهایمان در آن است. تنها خودمان و پدر و مادرهایمان. بعد هم خواهرها، برادرها، داماد ها و عروس های خانواده و شاید هم نوه ها. همین!

ب) فهرست آخرین میهمانی خودمانی که گرفتیم. تمامی دوست های مشترک و همه همکلاسی هایی که می شناسیم. یک جمع خودمانی و جوان.

ج) فهرست میهمانی های پایان هفته ای مادر. تمامی بستگان و آشناها به علاوه آنهایی که تنها سال به سال ایام عید هم‌دیگر را می دیدیم. البته دوست های نزدیک خودمان هم دعوت هستند.

د) فهرست یک میهمانی شاهانه. انگار که عروسی دختر شاه پریان است، فامیل و دوست و آشنا تا همکارهای پدر و مادر همه هستند. هر کسی که زمانی با آنها سلام و علیک داشتیم دعوت است!2- دوست دارید در شب عروسی چه لباسی بپوشید؟

الف) یک چیزی که اصلاً مثل لباس‌های معمولی نباشد. یک لباس غیرمتعارف و بیرون از تصور همه. می خواهم تنها یک لباس شب بلند بپوشم که رنگش زیاد مهم نیست. چنانچه سفید باشد که حتماً یک کلاه سفید بزرگ هم روی سرم می گذارم!

ب) یک پیراهن سفید یا عاجی معمولی که یقه اش قلبی شکل است با دامن بلند راسته. یک چیزی که هم ساده باشد و هم زیبا. ولی دوست دارم روی لباسم یک کمربند نقره ای داشته باشم یا کیف نقره ای بدست بگیرم. اکنون یک هارمونی شیک حس می شود!

ج) یک لباس عروس سبک که بتوانم با آن راحت باشم و همه حواسم به این نباشد که سنگینی دامنم را چه کار کنم. یک پیراهن عروسی شیک و البته نه خیلی پوشیده که آدم را به یاد الهه های یونانی بیندازد. نه تنها یک عروس!

د) یک لباس عروس کامل با کلیه تزییناتی که میتواند داشته باشد. درست مثل یک شاهزاده خانم. یک دامن پفی بزرگ با پارچه ساتن اصل و توری که روی زمین کشیده شود و کلی طلا و جواهرات!

جشن عروسی, مراسم عروسی‌, شب عروسی

جشن عروسی3- برای انتخاب سالن عروس چه فکری دارید؟

الف) دنبال جایی برای عروسی مان نیستیم. تنها یک جایی که خطبه عقد را بخوانند و یک سفره کوچک عقد هم داشته باشد، شاید منزل یکی از خانواده های خودمان. البته همان محضر برایمان کفایت می کند.

ب) جایی که دوستانه باشد. زیاد مهم نیست که کجا باشد. همین که بتوانیم چند ساعت را کنار دوستانمان شاد باشیم و شب عروسی مان را جشن بگیریم کافی است. اکنون پارکینگ منزل پدر من باشد یا یکی از طبقه های منزل پدری همسرم.

ج) یک جای خوش رنگ و لعاب. جایی که فضای قشنگی داشته باشد مانند یک باغ بزرگ در نزدیکی شهرمان. هر جایی که بشود خودمان هر طوری که دوست داریم به آن سر و شکل بدهیم و البته جای کافی هم برای کلیه بستگان داشته باشد. طراحی اش مهم نیست تنها باید بزرگ باشد.

د) یک سالن عروسی تمام عیار با تمامی جزئیات، نورپردازی و گل آرایی خوب، سقف بلند و لوسترهای آویزان. نباید هیچ کم و کسری داشته باشد. باید طوری باشد که مهمان ها فکر کنند آن شب وارد یک قصر پر نور و رویایی شده اند.4- در مورد گل های سالن عروسی و دسته گلی که میخواهید قدری فکر کنید. برای آن ها چه تصمیمی دارید؟

الف) کار خاصی نمی کنیم. شاید تنها یک دسته گل عروس کوچک دستم بگیرم و از همان گل هم روی کت داماد بزنم درست مثل چیزی که تا امروز رسم بوده است. این جوری عروسی مان شاید قدری رسمی تر هم بشود!

ب) از گل های ریز استفاده می کنم، رزهای مینیاتوری یا غنچه های رز. گوشه و کنار محل عروسی هم دسته های غنچه را می گذارم. فکر می کنم غنچه برای عروسی بهترین انتخاب باشد. البته افراط نمی کنم!

ج) انتخاب دسته گل زیاد مهم نیست تنها می خواهم از هر گلی که برای دسته گل انتخاب کردم مقدار زيادي گلبرگ های پرپر شده داشته باشم که به محض وارد شدن روی سرم بریزند. می خواهم تمام مدت هنگامی که در سالن راه می روم زیر پایم گل باشد!

د) تردید ندارم که برای انتخاب دسته گل و گل آرایی سالن عروسی همه شهر را زیر و رو می کنم. شاید به باغچه ها و بازارهای گل دور و بر شهر هم سری بزنم. باید تازه ترین گل ها با عجيب ترين طراحی در سالن عروسی باشد. یک گل آرایی عجیب و غیرقابل باور!

برای گرفتن یک عروسی کاملاً خصوصی و خانوادگی اصلاً لازم نیست کار خاصی انجام دهید. همین که یک دسته گل کوچک دست بگیرید و فضا را قدری عوض کنید کافی است.

مراسم عروسی5- همین حالا که دارید نقشه های شب عروسی تان را مرور می کنید چه چیزی بیش از همه نگرانتان می کند؟

الف) خبر ندادن به برخی از دوستان و آشنایان. می ترسم آنهایی که دعوت شان نکرده ایم از دست ما ناراحت شوند و تا مدتها این دلخوری ادامه پیدا کند.

ب) هماهنگ شدن تمامی کارها در روز جشن. چنانچه نخواهیم کارها را به یک کترینگ خوب بسپاریم آن گاه جفت وجور کردن خيلي چیزها شاید برایمان مشکل باشد. این که همه چیز سر جایش اجرا شود خيلي مهم است.

ج) نگران هستم که کلیه میهمان ها نتوانند به عروسی ما بیایند. به خصوص این که عروسی مان را می خواهیم در شهر دیگری برپا کنیم. می ترسم فامیلم نتوانند برای عروسی راهی سفر شوند و آن گاه من جلوی خانواده همسرم شرمگین شوم.

د) میهمانی که بزرگ باشد همه چیز نگران کننده می شود. تعداد زيادي مهمان باکلی جزئیات.آیا مدیر سالن از پس همه چیز برمی آید؟6- هر عروس و دامادی علاقمند است که پس از مراسم نظر مهمان ها را در مورد "جشن عروسی" خویش بداند. چنانچه قرار باشد از زبان مهمان ها سه واژه در مورد عروسی تان بشنوید آن سه واژه کدامند؟

الف) خصوصی، بدون اشکال و بدون ریخت و پاش

ب) گرم، بامزه و خاص

ج) شاعرانه، بی نقص و خیره کننده

د) عجیب، رۆیایی و فراموش ناشدنی

جشن عروسی, مراسم عروسی‌, شب عروسی

مقدمات مراسم جشن عروسی

نتیجه تست:

درصورتی که اکثر جواب هایتان الف است:

چه امتیازی دارد: رمانتیک بهترین صفتی است که می شود برای تعریف این جور مراسم استفاده کرد. فرار کردن از دست عالم و آدم و یک میهمانی خصوصی دو نفره می تواند برای خودش دنیایی هیجان داشته باشد. البته حضور پدر و مادرها و خانواده نزدیک چیزی از این هیجان کم نمی کند. شما از آن آدم هایی هستید که در زندگی مدام دو نفری کاری برای انجام دادن و لذت بردن از لحظه ها دارید.

درصورتی که اکثر جواب هایتان ب است:

چه امتیازی دارد:یک جشن راحت و خودمانی. نه خيلي ساده است و بی زرق و برق و نه خيلي پر ریخت و پاش و شلوغ. انگار که در یک آخر هفته قرار باشد همه دوستان تان را دور هم ببینید. چه قدر به شما خوش می گذرد؟ مطمئن باشید روز عروسی تان هم همان قدر خوش هستید. همه چیز شبیه یک میهمانی دوستانه است فقط همه لباس های رسمی تری پوشیده اند!

درصورتی که اکثر جواب هایتان ج است:

چه امتیازی دارد:خيلي بستگی دارد که بخواهید چه قدر دوست و فامیل دعوت کنید. چنانچه قرار است مراسم ازدواج را در شهری ديگر بگیرید که نزدیک است نباید زیاد نگران باشید. فامیل برای آب و هوا عوض کردن هم که شده سری می زنند اما اگر دور است باید برای اقامت شان حتما فکری کرده باشید. عروسی های فامیلی اگرچه کوچک تر از عروسی های پر ریخت و پاش هستند اما دلیل نمی شود که جلوه ای نداشته باشند. این نوع مراسم ها معمولاً خودمانی هستند ولی رسمی و به جا برپا میشوند!

درصورتی که اکثر جواب هایتان د است:

چه امتیازی دارد:یک لباس عروس کامل با انواع و اقسام جواهرات و مدل مو و آرایشی که چیزی کم تر از دختر پادشاه پریان ندارد. از طرف ديگر کت و شلواری که قیافه داماد را مثل شاه زاده های توی داستان ها می کند. یک عروسی کامل که باب میل خیلی هاست. گذشته از همه هزینه هایش دیگر جایی برای ایراد گرفتن ها باقی نمی گذارد!

مراسم عروسی روز شادی است و باید هر دو زوج و خانواده از این شادی لذت ببرند و با خوشی و خاطرات خوب روانه خانه بخت شود. پس در این راه سعی کنید تا با کم کردن تشریفات و هزینه های گزافی که سبب می شود شما را به مشکل بیندازد بپرهیزید و در عوض به مسائلی که اهمیت بیشتری دارند توجه نمایید.

جشن عروسی, مراسم عروسی‌, شب عروسی

شب جشن عروسی

در مورد مراسم ازدواج و عروسی مطالب ذیل را بخوانید:

 

هزینه های مراسم ازدواج برای دختر و پسر

نکات مهم قبل از مراسم عروسی

تفاوت عروسی در تهران و شهرستانهابه نقل از بیتوته
 

این مطلب در تاریخ 2019-12-05 06:58:04منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مطالب قبل از ازدواج
تعداد بازدید
4384

نظر شما در مورد مطلب نحوه برنامه ریزی برای جشن عروسی چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
آنچه دختران قبل از ازدواج باید در مورد مردان بدانند
آنچه دختران قبل از ازدواج باید در مورد مردان بدانند

تفاوتهای روانی زن و مرد برای ازدواج
تفاوتهای روانی زن و مرد برای ازدواج

عواقب بی توجهی به انزال زودرس
عواقب بی توجهی به انزال زودرس

فورپلی چیست ؟
فورپلی چیست ؟

آیا خیانت ژنتیکی است
آیا خیانت ژنتیکی است

عدم توجه به مجردها و رواج تجرد گرایی
عدم توجه به مجردها و رواج تجرد گرایی


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

15279

بازدید امروز:

28285

بازدید دیروز:

262733067

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام