دلایل فوت فتیش چیست و چه افرادی تمایل به فوت فتیش دارند

دلایل فوت فتیش چیست و چه افرادی تمایل به فوت فتیش دارند

فوت فتیش، علاقه ی جنسی نسبت به پاست. به عبارت ديگر، پا، انگشتان، و مچ پا شما را تحریک می کنند. این علاقه میتواند از شخصی به شخص ديگر نسبت به قسمت های گوناگون پا متفاوت باشد.برخی اشخاص تنها با نگاه کردن به پا تحریک می شوند. برخی ديگر ناخن های لاک زده، جواهرات، یا دیگر زیور آلات را جذاب می دانند.

بوسیدن، نگاه کردن ویدیوهای پا، عکس گرفتن از پای پارتنر، ماساژ دادن پای فرد پس از کار، توصیف بوی پای فرد بعضی از علایم فوت فتیش هستند، فتیش کفش یا جوراب هم مرتبط با فوت فتیش اند. بعضی افراد پاهای لخت و بدون تزئینات را ترجیح می دهند.همچنین پاشنه بلند توجه خيلي از فوت فتیش ها را بخود جلب می کند. اختلال فتیش ,اختلال فتیش چیست ,فوت فتیش چیست فوت فتیش چیست

علایم اختلال فتیشیسم و تشخیص آن

اعمال جنسی اشخاص مبتلا به اختلال فتیشیسم منحصرا بر شیء یادگار یا قسمت بدن تمرکزیافته است. اشخاص غیر اختلال فتیشیسم امکان دارد در زمان های گوناگون با قسمت خاصی از بدن یا شیء مشخصی برانگیخته شوند و این قسمتی از تعامل جنسی آنها با فرد ديگر باشد، ولی آنها روی آن شیء یا قسمت از بدن متمرکز نمی شوند.به طور کلی، شخص دارای اختلال یادگارطلبی می شود، زمانی تنها زمانی میتواند از نظر جنسی تحریک شود و به اوج لذت برسد که از یادگار استفاده کند. در موارد ديگر، پاسخ امکان دارد بدون یادگار، ولی در سطحی کاهش یافته رخ دهد. هنگامی که شیء یادگار وجود نداشته باشد، یادگارخواه درباره آن خیال پردازی می کند.

آیا فوت فتیش رایج است؟

فتیش پا اقسام مختلفی دارند. فتیشم جنسی یعنی با دیدن اشیایی خاص، شخص دچار برانگیختگی جنسی می شود. در بین فتیشسم های جنسی، فوت فتیش یا همان فتیش پا رواج بیشتری دارد. ولی چرا بعضی از اشخاص به پاها علاقه جنسی دارند؟ همانطور که سلیقه اشخاص در پوشش یا موسیقی متنوع و مختلف است، امیال و فانتزی های جنسی متنوع و متفاوتی هم دارند. بنابراین نمی توان بطور دقیق دریافت که به چه دلیل بعضی با دیدن پاها تحریک میشوند و ریشه این مسئله چیست. در هر حال، علم فرضیاتی را در این زمینه در نظر دارد. مثلا این که شاید الگوهای جنسی که در ذهن یک شخص در دوران نوجوانی شکل گرفته است، وی را به این سمت سوق می دهد. اختلال فتیش ,اختلال فتیش چیست ,فوت فتیش چیست دلایل فوت فتیش

دلایل فوت فتیش چیست؟

دلایل فوت فتیش

بر اساس تازه ترین مطالعات، شبیه ديگر انحرافات روانی- جنسی هنوز دلیل قطعی فوت فتیش معلوم نیست. ولی پژوهشگران معتقد هستند که این مسئله ریشه در بچگی اشخاص دارای فوت فتیش داشته است.

لمس بیش از حد کودک با پا

بسياري والدین یا اطرافیان کودک، با پای خود کودک را لمس نموده یا با وی بازي می کنند. این مورد میتواند عاملی برای علاقه زیاد کودک به پا شود.

کودک آزاری

در بسياري فوت فتیش ها سابقه تجربه آزار جنسی به صورت تجاوز یا مشاهده رابطه جنسی یا لذت جویی جنسی از طريق پا وجود داشته است.

از دست دادن یکی از عزیزان در دوره ای از زندگی

در بعضی فوت فتیش ها دیده شده است که با از دست دادن یکی از عزیزان چه به علت مرگ چه به علت دوری با یک یا چند وسیله شخص آغاز به لذت جویی می کند تا غم از دست دادن وی را از یاد ببرد. در فوت فتیش ها این وسایل مربوط به پای فرد مورد نظر یا عکس از پای او است.

جنبه تحقیر

یکی از تئوری های روان شناختی برای فوت فتیش، تحقیر است. پا معمولاً بعنوان عضوی از بدن که در قسمت پایینی است در نظر گرفته می شود. به همین علت، بعضی از اشخاص پاها را بعنوان بخش فرومایه و پست بدن می دانند این مسئله برای برخی ها لذتبخش است. آنها دوست دارند پائین تر از پارتنرشان باشند و پائین تر از آن ها قرار بگیرند.

جنبه سلطه

یکی از بازي های قدرت بین زوج ها نقش سلطه جو و سلطه پذیر است. پاها تنها قسمتی از این ساختار هستند. چنانچه پارتنرتان فوت فتیش داشته باشد، احتمالاً از شما می خواهد با او مثل یک زیر پایی رفتار کنید. آن ها از این که روی شان تسلط داشته باشید لذت می برند؛ بنابراین میتوانند پاهای شما را بپرستند.اگر فوت فتیش دارید، امکان دارد لذت ببرید و هیجان زده شوید از این که بر پاهای شریکتان زانو بزنید و به آن ها عشق بورزید.شاید از آن ها بخواهید پاهایشان را روی بدن تان بگذارند، و خودتان را در نقش سلطه پذیر و کسی که تسلیم است قرار دهید.

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: خواستگارم فوت فتیش است چکار کنم

اختلال فتیش ,اختلال فتیش چیست ,فوت فتیش چیست خطرات فوت فتیش

خطرات فوت فتیش چیست؟

خطرات فوت فتیش چیست

چنانچه شخص فوت فتیش دارای تمایلات مازوخیسم باشد امکان دارد انواع اسیب های جسمی و روحی را تجربه کند. همینطور بعضی از بیماری های مقاربتی مثل تب خال تناسلی و ویروس پاپیلومای انسانی از طريق تماس پوستی منتقل می شوند. لمس پا و بوسیدن پا امکان دارد خطر ابتلا به انواع بیماری های پوستی را در پی داشته باشد.

درمان اختلال فتیشیسم

درمان شناختی رفتاری هدف از درمان شناختی رفتاری تغيير رفتار بیمار بدون تحلیل نحوه و دلیل پیدایش اختلال فوت فتیش می باشد. این شیوه درمانی بر این اساس عمل می کنـد که اخـتلال فوت فتیش یا پا پرستی در نتیجه شـرطی سازی یا نقـش پذیری ایجاد می شـود. درمـان شناختی رفتاری سبب تغيير گرایش های جنسی شخص نمی شود و تنها میتواند از بروز رفتارهای ناخواسته بیمار جلوگیری کند. در شیوه شرطی سازی آزارنده، بیمار به محض آغاز تحریک جنسی توسط فتیش موردنظر ، در معرض یک محرک ناخوش‌آیند قرار می گیرد. در گذشته از شوک الکتریکی بعنوان محرک آزارنده استفاده می شده است. تصاویر ناخوش‌آیند از جمله محرک های آزارنده متداولی هستند که امروزه به وسیله روانشناس ها استفاده می شود. در بعضی از مواقع بوهای نامطبوع هم بعنوان محرک آزارنده بکار برده می شوند.

روانکاوی

هدف از روانکاوی، شناسایی تجربه ای است که سبب ایجاد فوت فتیش یا پا پرستی در فرد شده است. روانکاوی باعث می شود تا بیمار هم از نظر عقلانی و هم از نظر عاطفی اختلال روانی خویش را ارزیابی کند. در نتیجه مشکلات روانی بیمار تا حد زيادي برطرف می شوند.

مصرف دارو

جهت درمان اختلال های فتیشیسم از جمله فوت فتیش از داروهایی استفاده می شود که سبب جلوگیری از تولید هورمون های جنسی( از همه مهمتر هورمون های تستوسترون و استروژن) می شود.با کاهش هورمون های جنسی، میل جنسی هم در شخص کاهش پیدا می کند. بنابراین بیمار میتواند فتیش خود را کنترل کند. همینطور دارو سبب می شود تا بیمار اختلال فتیش خود را نادیده گرفته و بدون بروز مشکل به زندگی روزمره خویش ادامه دهد. با وجود اینکه استفاده دارو دارای اثرات مثبتی در کنترل اختلال فتیشیسم میباشد ، هنوز هیچ دارویی جهت درمان قطعی فتیش ساخته نشده است.  

 

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: علاقه شوهرم به پاهای زنان

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: نقش پاها در لذت جنسی

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: رابطه جنسی با مرده ها

این مطلب در تاریخ شنبه 14 آذر 1399منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:4.8
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
4612

نظر شما در مورد مطلب دلایل فوت فتیش چیست و چه افرادی تمایل به فوت فتیش دارند چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
آیا بی محلی به مردها باعث جذابتر شدن می شود
آیا بی محلی به مردها باعث جذابتر شدن می شود

چطور از آسیب های طلاق کم کنیم
چطور از آسیب های طلاق کم کنیم

چگونه به پسر مورد علاقه مان پیشنهاد ازدواج دهیم
چگونه به پسر مورد علاقه مان پیشنهاد ازدواج دهیم

جذب جنس مخالف در اولین دیدار
جذب جنس مخالف در اولین دیدار

آسیب های رابطه جنسی در زنان
آسیب های رابطه جنسی در زنان

12 روش غیر دارویی درمان اختلال نعوظ
12 روش غیر دارویی درمان اختلال نعوظ

برای بهتر شدن روحیه چکار کنیم
برای بهتر شدن روحیه چکار کنیم

6 میلیون دختر در انتظار شوهر
6 میلیون دختر در انتظار شوهر


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

تست آنلاین ابتلا به کرونا

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

13716

بازدید امروز:

26659

بازدید دیروز:

242261020

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام