دلایل دعوا با همسر در بارداری

دلایل دعوا با همسر در بارداریافزایش هورمون ها در دوران بارداری ممکن است روحیه همسر شم را بسیار حساس کرده باشدف حرف هایی که تا دیروز اهمیتی برایش نداشت حالا باعث عصبانیت او می شود و حتی ممکن است تحریک پذیر شده و با کوچکترین حرفی شروع به گریه کند.

برای این که بتوانید تا حدودی تغییرات خلقی خود راکنترل کنید بهتر است روی احساسات مختلف خود اسمهای خنده دار بگذارید و هر بار که دچار تغییرات خلقی شدید خودتان را با آن اسم صدا بزنید تا ضمیر ناخودآگاهتان متوجه شود که این شخصیت واقعی شما نیست و به جای عصبی شدن به اسم انتخابیتان بخندید.

دعوای زن و شوهر در بارداری می تواند دلایل متعددی داشته باشد از جمله :

مدیریت دعوا با همسر در بارداری, اختلاف با همسر در بارداری, دعوا با همسر در بارداریمهم ترین دلایل دعوا با همسر در بارداری


انتخاب نام فرزندگاهی اوقات یکی از زوجین اسمی بسیار خاص برای فرزندش انتخاب می کند و دیگری می خواهید یکی از 10 اسم رایج در کشور را روی فرزندش بگذارد. یکی میخواهد اسمی زیبا انتخاب کند و دیگری می خواهد نام پدربزرگش را روی او بگذارد. برای پیشگیری از دعوا در این شرایط نباید سعی کنید که همسرتان را متقاعد کنید چون فقط باعث گارد گرفتن و بالا رفتن بحث ها می شود.

زمانی که در آرامش بودید در مورد اسمهای دلخواهتان و دلیل انتخاب آن ها صحبت کنید و اهمیتش برای خودتان را به دیگری توضیح دهید تا در مورد انگیزه های یکدیگر به شناخت کافی برسید و بتوانید با انعطاف پذیری بیشتر بدون این که صمیمیت بین شما خدشه دار شود ، اسم فرزندتان را انتخاب کنید.

شاید لازم باشد سازش کنید تا صمیمیت و عشقتان به خاطر یک اسم کاهش پیدا نکند. اگر تصمیم گرفته اید دو فرزند داشته باشید میتوانید با همسرتان توافق کنید که اسم هر کدام از آن ها را یکی از شما انتخاب کند.


حضور شوهر برای ویزیت های بارداریخانم ها در دوران بارداری از این که شوهرشان برای معاینات پزشکی و سونوگرافی آن ها را همراهی نمی کند و مردان از این شاکی اند که مسائل مربوط به بارداری تمام زندگیشان را مختل کرده است.

به جای دعوا بر ویزیت های ماهانه بارداری بهتر است برخی از جلسات ویزیت را با دوست ، مادر یا خواهرتان بروید و در مورد چیزهایی که احتیاج دارید با همسرتان صحبت کنید و انتظارات خودتان از او را روشن و مستقیم به او بگویید.

از او بخواهید برای بعضی از جلسات شما را همراهی کند تا احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشید.

به جای این که فکر کنید همسرتان خودخواه است و برای شما وقت نمی گذارد به جای دعوا راه انداختن به او بگویید امروز یک نفر دیگر را جایگزین او میکنید ولی ناراحتیتان را برایش توضیح داده و از او بخواهید برای نوبت بعدی کارهایش را هماهنگ کند.


رابطه جنسی
 


به هم خوردن تعادل میل جنسی زوجین در بارداری بسیار شایع است و ممکن است یکی از شما میل جنسی بالایی داشته باشید در صورتی که دیگری علاقه ای به رابطه جنسی از خود نشان ندهد.

به جای بحث و دعوا سر این مشکل برای همسرتان شرایط روحی و جسمی خود را شرح دهید و اگر میلی به همسرتان ندارید علت آن را واضح برایش بگویید و با هم برای بهبود شرایط راه حل مناسبی پیدا کنید.

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: آیا رابطه جنسی در بارداری مجاز است ؟

مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: رفتار مردان در دوران بارداریاگر در دوران بارداری احساس نگرانی می کنید یا حالتان خوب نیست و تمایل به رابطه جنسی ندارید، دلیلتان را به شوهرتانن بگویید تا او بداند هنوز هم برایتان جذاب است ولی حالتان خوب نیست با نگران جنین هستید و به روشی دیگر مثلا معاشقه یا رابطه اورال شوهرتان را راضی نگه دارید.

دعوا با شوهر در بارداری, پیشگیری از دعوا با همسر در بارداری, دلایل دعوا با همسر در بارداریدعوا با همسر در بارداری به دلیل دخالت خانواده ها


دخالت خانواده ها

خانم ها در دوران بارداری روحیه حساس تری دارند و در این میان ممکن است خانواده شوهر در مورد اسم نوزاد ، مراقبت نکردن در بارداری و اضافه وزن یا حتی شیوه تربیتی آینده کودک با خانم شما بحث کنند که باعث ایجاد ناراحتی بین زوجین خواهد شد.

به یاد داشته باشید که اولویت اول و آخرتان باید همسر و فرزندتان باشد و تصمیم گیری در مورد آینده او فقط به خودتان مربوط است بنابراین به حرفهای دیگران اهمیتی نداده و خودتان را عصبانی نکنید. اگر موضوع خیلی مهم است بهتر است علت تقاضا و اصرارشان را بپرسید و بدون گارد گرفتناگر نظر درستی بود انجامش دهید و در غیر اینصورت با یک تایید ظاهری بحث را تمام کنید.

به یاد داشته باشید که در آینده پدربزرگ و مادربزرگ بهترین حامیان و مطمئن ترین پشتیبان فرزندتان خواهند بود.


بحث مالییکی از مشاجرات همیشگی بین زوجین تقسیم هزینه ها و بالاتر رفتن هزینه ها نسبتبه انتظارات است.

اگر مشکل مالی دارید باید منبع مالی همسرتان را مشخص کنید و ابتدا اولویت ها را طبقه بندی کرده و بودجه را بر اساس اولویت ها هزینه کنید تا استرس کمتری داشته باشید.


نداشتن وقت کافی برای با هم بودنزنان باردار ممکن است در دوران بارداری احساس ضعف و خستگی و خواب آلودگی داشته باشند و نتوانند وقت کافی برای همسرشان بگذارند یا این که از نظر روحی تحت فشار باشند و روحیه سابق را نداشته باشند بهتر است در این دوران بیشتر به حمایت عاطفی و روانی یکدیگر بها دهید و حتما زمانی را به با هم بودن و روحیه دادن به هم صرف کنید.

مهم ترین مسئله ای که رابطه زوجین بعد از زایمان را تهدید می کند ، والد شدن است، تحقیقات انجام شده نشان می دهد که کیفیت رابطه زوجین بعد از زایمان در 70 درصد موارد به شدت افت می کند.

در نظر داشته باشید که مهم ترین عامل داشتن رابطه ای شاد و احساس خوشبختی بعد از تولد نوزاد ، کیفیت رابطه زوجین در بارداری است.

بنابراین در دوران بارداری زمانی که اختلاف نظری پیس می آید باید مراقب رفتارتان باشید و به جای قضاورت کردن یا سعی در متقاعد کردن طرف مقابل باید از خودتان بپرسید که کدام بخش از این موضوع اهمیت بیشتری برای شما دارد.

اختلاف شدید با همسر در دوران بارداری, مدیریت دعوا با همسر در بارداری, اختلاف با همسر در بارداریعوارض منفی دعوا با همسر در بارداری روی جنین


عوارض منفی دعوای زن و شوهر در بارداری روی جنین

دعوای شدید میتواند باعث ایجاد احساس اضطراب ، عصبانیت شدید و یا افسردگی در زن باردار شود . این احساسات می تواند روی ، رشد جسمی و مغزی و روحیات و سیستم ایمنی جنین تاثیر نفی بگذارید.


اختلال در رشد مغزعصبانیت زن باردار باعث اختلال در تکامل بخش آمیگدال مغز جنین می شود. آمیگدال هسته اصلی مغز برای کنترل خشم ، ترس و احساسات جنسی است و عکس العمل های غیر ارادی بدن را کنترل می کند. اختلال در این بخش مغز باعث می شود فرزند شما در بزرگسالی نتواند نسبت به شرایط خطرناک و تنش زا عکس العمل مناسبی داشته باشند و کنترل احساسات برایش سخت شود.


آسیب جسمیخشونت جسمی نسبت به زن باردار میتواند باعث کم وزن شدن نوزاد یا نواقص جسمی در او شود.


اختلال سیستم ایمنینتیجه بحث و دعوا ایجاد استرس و اضطراب در مادر است که منجر به سرکوب سیستم ایمنی جنین می شود در نتیجه جنین دچار اختلال سیستم یمنی ضعیف شده و مستعد ابتلا به بیماری های زیادی در اینده خواهد شد.


آسیب فیزیولوژیکعصبانیت شدید باعث بالا رفتن ضربان قلب می شود و هرومون های اپی نفرین و آدرنالین در بدن ترشح می شود. این هورمونی ها باعث انقباض عروق خونی و کاهش اکسیژن رسانی به جنین می شود. جنینی که در موارد زیادی با این مشکل روبرو شده باشد در بزرگسالی مستعد ابتلا به بیماری هایی از قبیل آسم ، فشار خون ، بیمار یهای قلبی ، سردرد ، مشکلات پوستی و گوارشی خواهد بود.


افزایش ریسک پذیری و بی قانونیجنیی که مادرش در شرایط تنش آور او را حمل می کرده است در آینده به احتمال بیشتری به سوی انجام رفتارهای پرخطر و ضد قانون سوق داده خواهد شد.

 

 مطلب مرتبط بیشتر بخوانید: چه مدت بعد از ازدواج بچه دار شویم

این مطلب در تاریخ سه شنبه 20 مهر 1400منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
1654

نظر شما در مورد مطلب دلایل دعوا با همسر در بارداری چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
بکارت ذهنی در دختران
بکارت ذهنی در دختران

شیوه‌های ایجاد خشنودی در دوران نامزدی
شیوه‌های ایجاد خشنودی در دوران نامزدی

تاثیر اضافه وزن و چاقی در بارداری
تاثیر اضافه وزن و چاقی در بارداری

روابط جنسی سالم، فواید جسمی روشن
روابط جنسی سالم، فواید جسمی روشن

کارهای ساده ای که به مغز شما آسیب میزند
کارهای ساده ای که به مغز شما آسیب میزند

انواع مهریه-مرجع کامل
انواع مهریه-مرجع کامل


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

بازی شهر عشق کلینیک لیزر شفا

 افراد آنلاین :

2352

بازدید امروز:

19907

بازدید دیروز:

264257520

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام